SVEIKINAME!!! VARĖNOS JADVYGOS ČIURLIONYTĖS MENŲ MOKYKLOS 52 – OSIOS LAIDOS ABSOLVENTUS IR MOKYTOJUS

Šiemet išleistuvės nugulė virtualioje vinjetėje, tačiau rezultatas – gyvas, tikras, nuoširdus.
Dėkojame mokiniams, mokytojams, tėveliams už nueitą prasmingą kelią.

https://varena.lt/naujienos/varenos-jadvygos-ciurlionytes-menu-mokyklos-absolventams-iteikti-baigimo-pazymejimai/

SVEIKINIMAI MAMYTĖMS

VARĖNOS VAIKAI ITALŲ SPAUDOJE

Šiandien didžiausias Pietų Italijos dienraštis „Il Mattino” papasakojo apie mūsų mokyklos vaikų akciją „Viskas bus gerai”
https://alytusplius.lt/naujienos/jaunuju-varenos-dailininku-piesiniai-izoliuotoms-italu-seimoms

TARPTAUTINIS PIEŠINIŲ KONKURSAS – PARODA „II VOLO DELLA MONGOLFIERE“

Jau devynis metus, rudenį, spalio mėnesio pradžioje, Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos jaunieji dailininkai, dalyvauja tarptautiniame piešinių konkurse – parodoje „II Volo della mongolfiere” („Oro baliono skrydis”) Italijoje, Fragneto Monforte mieste.

Konkursas vyksta kasmetinės tarptautinės oro balionų fiestos metu. Piešinių paroda eksponuojama miesto bibliotekoje arba „Mentelocale” restorano parodų galerijoje. Ši fiesta sutraukia milžiniškus kiekius svečių ir žiūrovų, joje kasmet dalyvauja daug lietuvių oreivių komandų.

Mums labai smagu, kad mūsų vaikų darbais gali grožėtis tūkstančiai šventės dalyvių. Draugiški, glaudūs ir dalykiški santykiai, pasitikėjimas negimsta per vieną dieną. Jie formuojasi ir atsiranda dirbant ir bendraujant petys petin ir džiaugsmuose, ir varguose.

Šiuo iššūkių pilnu laiku, Fragneto Monforte savivaldybė paskelbė labai prasmingą ir gražią socialinę akciją, koronaviruso, COVID-19 metu izoliuotoms italų šeimoms. Nupiešti vaivorykštę kaip vienybės, grožio, gerovės, dangiškos malonės, tikėjimo ateitimi, o kartu ir gamtos didybės triumfo simbolį su optimizmu trykštančiu lozungu „Viskas bus gerai” kas italų kalba skamba „Andra tutto bene”.

Prie akcijos prisidedame ir mes savo piešiniais – nelabai turtingi, tačiau labai stiprūs savo dvasia, tikėjimu, draugų, o kartu ir savęs palaikymu, tokiu keistu karantino laiku. Mūsų mažieji mokinukai piešė savo aplinką: šeimą, augintinius, pažįstamą peizažą jį aprėmindami Vaivos juosta.

Visa darbelio kompoziciją užbaigė lietuvių ir italų kalbomis linkėdami visiems, kad „Viskas bus gerai”. Būkime sveiki visi, kad dar daug kartų galėtumėm susitikti.

Dalia Šemeškienė-Kleponytė vaikų mokytoja, menotyrininkė, Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos direktoriaus pavaduotoja

KOVO 11-OSIOS MINĖJIMAS MERKINĖJE

Varėnos J.Čiurlionytės menų mokyklos bendruomenė aktyviai minėjo Kovo 11-ąją. Nepriklausomybės atkūrimo 30-čiui skirtame renginyje Merkinės kultūros centre dalyvavo mokytojų Kęstučio Breidoko ir Daivos Selevičienės ruošti mokiniai, skambėjo menų mokyklos Merkinės skyriaus ir S.Varėnos jungtinio jaunučių choro atliekamos dainos Lietuvai.

Koncertmeisterė – Laima Petruškevičienė. Merkinės skyriaus dailės dalyko mokytojai Rūta Lesniauskienė ir Marijus Baukus bei jų mokiniai kūrybiniais darbais prisidėjo prie iškilmingos šventinės aplinkos kūrimo.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3109520532414195&id=100000688363902

MOKYKLOS MOKYTOJŲ IR MOKINIŲ KONCERTAS KOVO 11-OSIOS MINĖJIME MATUIZOSE

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3386250211392429&id=100000224510786

Kovo 4 d. Varėnos kultūros centro kino ir parodų salėje skambėjo akordeono muzika. Koncertavo Kauno J. Gruodžio konservatorijos mokytojo Laimono Salijaus ir Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijos Luko Katino mokiniai.

Renginį organizavo Varėnos J. Čiurlionytės menų mokykla. Dėkojame Varėnos kultūros centrui už bendradarbiavimą, Živilei Puidokaitienei už straipsnį ir renginio viešinimą.

Varėniškiams – skambūs vakaro akordai

A. JUŠKEVIČIAUS UŽGAVĖNIŲ KAUKIŲ PARODOS ATIDARYMAS

Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos folklorinio dainavimo skyriaus mokiniai Užgavėnių proga Vasario 25 d. atidarė A. Juškevičiaus Užgavėnių kaukių parodą.

VIEŠNAGĖ IR METODINĖ VEIKLA LAZDIJŲ MENO MOKYKLOJE

2020 m. vasario 18 d. menų mokyklos kolektyvas ir mokiniai svečiavosi Lazdijų meno mokykloje. Tarp įstaigų buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis dėl vaikams, jaunimui ir suaugusiems skirtų švietimo, kultūros, meno renginių organizavimo ir įgyvendinimo.

Šią dieną vyko pirma oficialių socialinių partnerių veikla-metodinė diena. J. Čiurlionytės menų mokyklos fortepijono dalyko vyr. mokytoja Aldona Jakavonienė vedė atvirą pamoką „Mokinio mokymosi skambinti fortepijonu motyvacijos skatinimas pradiniame ugdymo etape”, dalijosi gerąja patirtimi ir metodine literatūra su Lazdijų meno mokyklos mokytojais.

Taip pat vyko bendras abiejų mokyklų mokinių koncertas, kuriame dalyvavo A. Jakavonienės, Lazdijų meno mokyklos mokytojų V. Grigaitienės, R. Marcinonienės, E. Česnulienės fortepijono klasės mokinių koncertas.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Diana Tulabienė aprodė renovuotas mokyklos patalpas, pasidalijo mokyklos valdymo, veiklos aktualijomis.

METODINĖS SAVAITĖS RENGINYS MERKINĖS SKYRIUJE

Šiandien (vasario 17 d.) menų mokyklos kolektyvas dirbo naujai įrengtose Merkinės skyriaus dailės klasėse. Mokytoja Rūta Lesniauskienė pravedė mokymus ir supažindino su netikėtomis, naujomis ir patraukliomis grafinės spaudos technikomis.

Metodinė diena dovanojo gražių kūrybinių rezultatų, žaismingų, atvirų ir saldžių akimirkų. O naujos grafinės spaudos technikos praturtina mokinių dailinį ugdymą.

MINIME LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĘ

Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos mokiniai ir mokytojai Lietuvos nepriklausomybės dieną minėjo koncertais Varėnos globos namų ir Valstybinės sienos apsaugos tarnybos Varėnos pasienio rinktinės renginiuose. Įstaigų bendruomenėms dėkojame už jaukų priėmimą, bendradarbiavimą.

APIE MUS RAŠO PETERBURGAS…

https://xn--d1aadekogaqcb.xn--p1ai/events/1867?fbclid=IwAR1xpSa86M6mQPP58qUx7FP_bkW_6Qx906yvLh6lI3oPXuEymRDrxHZ8q1M

Po triumfuojančio mūsų mokyklos dailininkų pasirodymo Peterburge parvežėme 7 nugalėtojų diplomus ir vieną nominaciją. Atrankiniame konkurse varžėsi 300 darbų iš kurių tik 80 buvo atrinkta parodai ir galutiniam vertinimui.

VALIO. Sveikiname Motiejų Miškinį, kurio darbas „Karalių pasaka” buvo pripažintas pačiu geriausiu.
Aistę Gudaitytę Rusų muziejaus Peterburge už darbą „Zodiako ženklai” „Liūtas”
Augustę Armonaitę „Zodiako ženklai” „Žuvys”
Dominyką Sadauskaitę „Pasaulio sutvėrimas”
Emiliją Brakauskaitę „Gamtos didybė” pagal M.K. Čiurlionio simfoniją „Jūra”
Skaistę Tamulevičiūtę „Čiurlionis Peterburge ir Lietuvoje” „Peizažas”
Laimoną Žilinską „Čiurlionis Peterburge ir Lietuvoje” „Permainos”
Rimgailę Bloznelytę „Čiurlionis Peterburge ir Lietuvoje” „Tarp dviejų kelių”
Ūlę Juliją Masteikaitę „Gamtos didybė” pagal simfoniją „Miške”
mokytoja Dalia šemeškienė-Kleponytė

Daugiau skaitykite čia

DARBAS-KONKURSAS-PARODA-KONCERTAS-EDUKACIJA!!!

Spalio mėnesio šiluma ir lietumi pasitiko sausio mėnesio PETERBURGAS – šiaurinė kultūros sostinė. Rūmai, prospektai, tiltai, patvinusios upės, cerkvės, soborai, muziejai, muzikos klubai, parodų salės, operos teatras, miesto skulptūros ir garsios dar garsesnių gyventojų atminimo lentos, tarsi iš anksto sutarusios, minučių tikslumu, nekantriai laukė MŪSŲ – Varėnos J.Čiurlionytės mokinių ir mokytojų.

M.K. Čiurlionio jubiliejinius metus pradėjome garbingai. Didžiausia padėka Liudai Kašinai už renginių organizaciją, rūpestį, globą, geriausius Peterburgo gidus, nemokamus bilietus ir visą jūsų dėka pajaustą miesto magiją. Mūsų valstybės konsului Peterburge p. Dainius Numgaudžiui už palaikymą, nuoširdų rūpestį ir kultūrinių veiklų skatinimą. Visiems Liudos kolegoms ir draugams, be kurių, šios dienos tikrai nebūtų buvusios tokios prasmingos.

P.S. 1.Edukacija : Kiškių sala, Petro I-ojo pirmasis namas ir miesto apsauginiai įtvirtinimai. Peterburgas mažosiose skulptūrose – skulptūrų miestas. Rusų muziejus retrospektyvinė Iljos Repino kūrybos paroda. Kazanės soboras. Zingerio namai.

Pasivaikščiojimas ir pažintis su Grybojedovo ir Fontankos pakrantėmis. Grifų tiltas ir kitos pakeliui sutiktos įžymybės tokios kaip R. Korsakovo memorialinis muziejus ar Gogolio paminklinė lenta. Jazz koncertas muzikiniame klube 48 Rubinšteino gatvėje.

Isakijaus soboras ir miesto apžvalga iš viršaus. Petro I – ojo pamiklas (raitelis). Konkursinės parodos atidarymas Vasilijeostravsko moksleivių kūrybos rūmuose. Koncertas, nugalėtojų apdovanojimai. Pusryčiai Lietuvos konsulate. Soboras Spas na Krovi. Rusų etnografijos muziejus. Ermitažas.

Literaturnaja kafe – simbolinė A.S. Puškino išėjimo į žūtį vieta. Mariinskij teatras baletas „Korsaras”. M.K. Čiurlionio atminimo lenta ir trumputis improvizuotas koncertas sielai ir atminimui jo harmonizuota L.L. daina „Beauštanti aušrelė”.

2. Visą kultūrinę kampaniją vykdžiusi grupė:
Mokytojai: Ineta Meduneckytė Tamošiūnienė, Valerijus Kračius ir Dalia Šemeškienė-Kleponytė.
Mokiniai: Rimgailė Bloznelytė, Miglė Averkaitė, Laimonas Žilinskas, Emilija Bernatavičiūtė ir Ūlė Julija Masteikaitė.
Renginio sumanytojos ir organizatorės: Liuda Kašina ir Dalia Šemeškienė-Kleponytė.

VIDO MORKŪNO KNYGOS „PAKELEIVINGŲ STOTYS“ PRISTATYMAS VARĖNOS VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE

Sausio 14 d. vertėjas, prozininkas Vidas Morkūnas Varėnos viešojoje bibliotekoje pristatė savo novelių knygą „Pakeleivingų stotys“, kuri pretenduoja į Metų knygos 2019 titulą. Knygos pristatyme dalyvavo leidyklos „Odilė“ direktorė Nijolė Kuolienė.

Muzikinę programą atliko Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos mokiniai Jokūbas Bakula, Viltė Beržanskaitė ir Meda Švedaitė (mokytojos Renata Bakulienė, Aldona Jakavonienė).

SAUSIO 13-OSIOS MINĖJIMAS

Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną – menų mokykla paminėjo koncertu Varėnos kultūros centre. Koncertinėje programoje skambėjo jaunių choro „VARĖNĖ” bei solistų Roko Bachovo ir Mildos Miknevičiūtės jautriai atlikti proginiai kūriniai. Mokinius paruošė vadovė Ilona Zalanskienė, akompanavo komcertmeisteris Darius Bachovas.

AKORDEONO MUZIKOS KONCERTAS VARĖNOS ŠV. ARKANGELO MYKOLO BAŽNYČIOJE

Gruodžio 29 dieną Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos mokiniai koncertavo Varėnos Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje. Programoje skambėjo J. S. Bach, V. Gruševskij, A. Piazzolla, M. K. Čiurlionio, kt. kompozitorių kūriniai, kuriuos atliko A. Jakavonienės mokinė Meda Švedaitė, R. Bakulienės mokinė Viltė Beržanskaitė, mokyklos absolventas, Vilniaus J. Tallat-Kelpšos konservatorijos mokinys Aistis Tamulevičius.

Dėkojame Klebonui Ernestui už kvietimą, Indrei Kondratavičiūtei už pagalbą rengiant koncertą.

PASIRODYMAS TEATRALIZUOTAME KONCERTE „LAIVAS PLAUKIA Į ATEITĮ“

Gruodžio 27 d. Varėnos kultūros centre vyko Varėnos moksleivių kūrybos centro teatralizuotas koncertas „Laivas plaukia į ateitį”, kuriame svečiavosi ir koncertinę programą atliko J. Čiurlionytės menų mokyklos akordeonistų ansamblis (vad. Renata Bakulienė). Programoje skambėjo A. Piazzollos, H. Hankock kūrinių aranžuotės.

Dėkojame Inetai Meduneckytei-Tamošiūnienei už folkloro puoselėjimą ir aktyvinimą mūsų mokykloje. Menų mokyklos folklorinio dainavimo grupės „Avilys” ir grupės FOLK TRIO projektas-bendra daina. Atlikėjai sveikina su šv. Kalėdomis!
Dėkojame Nerijui Bakulai ir Janui Maksimovičiui.

Gruodžio 17 d. įvyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė” I etapas

KALĖDŲ LAUKIMAS MERKINĖJE

2019 m. gruodžio 19 d. menų mokyklos Merkinės skyrius pasitiko Kalėdas surengdami netradicinį, elegancija ir grakštumu dvelkiantį renginį. Vakaro svečiai – Nerijaus Juškos vardo baleto ir šokių mokyklos Kauno skyriaus auklėtiniai ir mokiniai, kurie pristatė įspūdingą baleto ir šiuolaikinio šokio programą.

Bendruomenę džiugino Merkinės skyriaus mokinių dailės paroda „Merkinė. Žema. Aš”, jungtinis varėniškių ir merkiniškių mokinių ir mokytojų koncertas. Dėkojame mokytojams Rūtai Lesniauskienei, Marijui Baukui, Kęstučiui Breidokui, Vytautui Černiauskui, Dariui Bachovui, Jolitai Žūkaitei už gražias akimirkas, Merkinės skyriaus mokinių ugdymą, aktyvų meninį gyvenimą, kultūros centrui – už geranorišką bendradarbiavimą įgyvendinant kūrybines idėjas.

Šventinis koncertas „Animacinės Kalėdos”

METODINĖS SAVAITĖS RENGINYS „RITMO EKSPERIMENTAI“

Lapkričio 25 d. vyko seminaras „Ritmo eksperimentai”, skirtas ritmo pojūčio, muzikos formos pajautimo, dėmesio koncentracijos ir muzikinės komunikacijos kolektyviniame muzikavime ugdymui. Seminare dalyvavo pedagogai ir vyresniųjų klasių mokiniai.

Lektorius – Andrej Polevikov, Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto dėstytojas. Seminarą organizavo Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokykla ir Varėnos švietimo centras.

MAŽŲJŲ IŠVYKA Į „DŽIAZOLANDĄ“

Lapkričio 13 dieną Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos ankstyvojo meninio ugdymo skyriaus mokiniai (mokytojas Nerijus Bakula) klausėsi Kauno bigbendo programos „Džiazolandas”, kurią specialiai jaunai publikai sukūrė bigbendo vadovas Jievaras Jasinskis. Dėkojame mamoms Gintarėms už pagalbą kelionėje 😉😉😉
IKI KITŲ KELIONIŲ 😉

EDUKACIJA SU ETNOLOGE VAIDA NARUŠEVIČIŪTE

Lapkričio 13 d. Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos Folklorinio dainavimo skyrius svečiavosi Varėnos kultūros centre, pas folkloro specialistę, folkloro ansamblio „Žeiria” vadovę Vaidą Naruševičiūtę.

Gilinom žinias apie Dzūkiškas rudens – žiemos laikotarpio, Kalėdų laukimo tradicijas, dainas ir žaidimus. Labai smagiai ir turiningai praleidome laiką! Dėkojame Vaidai

KONCERTAS IR PARODA STASIO VAINIŪNO NAMUOSE

Lietuvos Muzikų rėmimo fondo kvietimu 2019 m. lapkričio 6 d. Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos mokytojai ir mokiniai viešėjo Vilniuje, Stasio Vainiūno namuose.

Trečiadienio vakarą Stasio Vainiūno namuose skambėjo moksleivių ir mokytojų atliekami M. K. Čiurlionio, V. V. Barkausko, K. Vasiliauskaitės, L. Ablėnaitės, N. Sinkevičiūtės, L. Kairytės, S. Stalmoko, J. Garščios, J. S. Bacho, A. Piazzollos, J. Pachelbelio kūriniai, Čekų liaudies dainos.

Buvo atidaryta menų mokyklos moksleivių diplominių darbų paroda, taip pat meno kūrėjų Živilės Vasiliauskienės ir Romantės Ušpalienės paroda „Peizažai“. Renginį atidarė muzikologas Vaclovas Juodpusis, koncertą vedė mokinė Kamilė Alekšiūnaitė.

SVEIKINAME MOKYTOJUS

Spalio 4 d. Varėnos kultūros centre buvo minima tarptautinė mokytojo diena. Šventės metu mero padėkomis buvo apdovanoti rajono mokytojai. Tarp jų-trys menų mokyklos pedagogai: Loreta Tiškienė, Aušra Liutkutė Povilaitienė, Valdemaras Antanas Šemeška.

Renata Bakulienė, l.e. mokyklos direktoriaus pareigas, apdovanota LR seimo nario Juozo Baublio padėka „Už veiksmingą ir darnią į veiklos kokybės tobulinimą orientuotą švietimo įstaigos valdymo kultūrą”.

KONCERTAS POLICIJOS DIENAI

Spalio 4 d. Senosios Varėnos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje vyko policininkų pagerbimo šventė. Iškilmingus pareigūnų apdovanojimus papuošė jautrus menų mokyklos mokinės Medos Švedaitės koncertas.

LAUREATŲ PAGERBIMO IŠKILMĖS

Spalio 3 d. Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos bendruomenė minėjo tarptautinę mokytojo ir muzikos dieną. Renginys vyko Varėnos kultūros centro kino salėje.

Šia proga tradiciškai buvo apdovanoti mokiniai, praėjusiais mokslo metais tapę laureatais ir diplomantais rajono, regiono, respublikiniuose ir tarptautiniuose muzikos ir meno konkursuose, padėkos raštai įteikti laureatus išugdžiusiems pedagogams.

Mokytojams Albertui Tiškui ir Laimai Petruškevičienei jubiliejaus proga buvo įteikti Varėnos rajono savivaldybės mero sveikinimo raštai. Renginį vainikavo jautrus kino meistro Ron Howard filmas „Pavarotti”.

DIANOS ZVIEDRIENĖS TAPYBOS DARBŲ PARODOS ATIDARYMAS

Spalio 3 d., 17.00 val. Varėnos kultūros centro parodų salėje įvyko menininkės Dianos Zviedrienės tapybos darbų parodos atidarymas. Renginyje koncerinę programą atliko menų mokyklos mokinės Meda Švedaitė ir Viltė Beržanskaitė, mokytojos Aldona Jakavonienė, Renata Bakulienė. Sveikinimo žodį tarė direktoriaus pavaduotoja Dalia Šemeškienė – Kleponytė.

KONCERTAI SKIRTI PASAULINEI MUZIKOS DIENAI PAMINĖTI

Spalio 1 – 4 dienomis menų mokykla įgyvendino pasaulinei muzikos dienai skirtų koncertų ciklą Varėnos vaikų lopšeliuose – darželiuose. Spalio 4 d. nuotaikinga koncertinė programa skambėjo Senosios Varėnos vaikų l. d. „Nykštukas” bendruomenei. Nuoširdžiai dėkojame lopšelio – darželio direktorei Marijai Pigagienei už kūrybinį bendradarbiavimą ir sąlygas mažiausiųjų meniniam ugdymui.

Tarptautinę muzikos dieną Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos mokytojai ir mokiniai minėjo nuotaikingais edukaciniais koncertais Varėnos vaikų lopšeliuose – darželiuose „Žilvitis” ir „Pasaka”.

Dėkojame darželių kolektyvams ir mažiesiems už nuoširdų priėmimą, aktyvų klausymą, įstaigų vadovėms – už bendradarbiavimą ugdant vaikų kūrybiškumą, meilę menams ir muzikai. Spalio 4 d. koncertas vyks Senosios Varėnos vaikų lopšelyje – darželyje „Nykštukas”.

NEEILINIAI MYKOLINIŲ ATLAIDAI RIETAVE

2019 09 28-29 dienomis, J. Čiurlionytės menų mokyklos merginų vokalinis ansamblis „Kitaip-3” (vadovė A. Liutkutė, koncertmeisterė E. Sinkevičienė), dalyvavo Rietavo Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios klebono Antano Gutkausko kvietimu, Mykolinių atlaiduose.

Mokinės turėjo galimybę susipažinti su Rietavo Oginskių istorija, aplankyti dvarvietę, parką, dalyvauti miestelio šventėje. Sekmadienį atliko savo koncertinę programą bei giedojo Šv. mišiose, kuriose dalyvavo Žemaitijos vyskupas Kęstutis Kėvalas bei kiti kurijos svečiai.

Nuoširdus Ačiū visiems, kurie prisidėjo prie šios kelionės: J. Čiurlionytės menų mokyklos direktorei Renatai Bakulienei, klebonui A. Gutkauskui, mokinių tėveliams už palaikymą ir pasitikėjimą mumis.

ČIURLIONIO GIMTADIENIS DRUSKININKUOSE

Rugsėjo 22 d. Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos mokiniai ir mokytojai koncertavo lietuvių muzikos ir dailės genijaus M. K. Čiurlionio namuose Druskininkuose.

Lietuvos muzikų rėmimo fondo ir menų mokyklos kūrybinis bendradarbiavimas tradiciškai suteikė galimybę mūsų mokyklos bendruomenei dalyvauti XVII tarptautinio menų festivalio „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu” uždarymo renginiuose, tuo pačiu prasmingai paminėti M. K. Čiurlionio 144 – ąsias gimimo metines.

Po koncerto menų mokyklos mokytojai ir mokiniai lankėsi Čiurlionio muziejuje, aplankė Jadvygos Čiurlionytės kapą, dalyvavo festivalio pabaigos koncerte „Čiurlionis ir amžininkai”.

„INSTRUMENTŲ KARALIUS KVIEČIA!“

Rugsėjo 14 d. Senosios Varėnos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia vartus atvėrė edukaciniam projektui „Instrumentų karalius kviečia!“. Nacionalinės vargonininkų asociacijos iniciatyva edukacinis vargonų muzikos ciklas organizuojamas nuo 2007 metų visoje Lietuvoje. Projekto tikslas – pristatyti vargoninės muzikos tradicijas, populiarinti vargonus ir vargonų meną Lietuvos regionuose.

Šiais metais, bendradarbiaujant su Čiurlionio draugijos Senosios Varėnos skyriumi ir Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokykla, projektas pirmą kartą buvo įgyvendintas M. K. Čiurlionio gimtinėje – Senojoje Varėnoje.

Vilniaus arkikatedros bazilikos vargonininkė, kraštietė Agnė Petruškevičiūtė koncertine programa įprasmino M. K. Čiurlionio kūrybą, J. Naujalio 150-ąsias gimimo metines, atiduodama duoklę baroko muzikos epochai – programoje skambėjo J. S. Bacho, J. K. Kerllo. D. Zipoli kūriniai.

Projekto dalyviai turėjo galimybę savo rankomis (ir kojomis) prisiliesti vargonų manualų, naudojant skirtingus registrus išgauti įvairių spalvų garsus. Jaunieji Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos pianistai Meda Švedaitė, Justinas Zinkevičius, Artūras Makselis, Rokas Bachovas mėgino atskleisti vargonų meno paslaptis, pajusti kūrinių atlikimo vargonais specifiškumą. Mokiniams atviras meistriškumo pamokas vedė ir apie vargonus pasakojo vargonininkas, edukatorius Vilimas Norkūnas.

MOKSLO METŲ PRADŽIOS ŠVENTINĖS AKIMIRKOS