VI TARPTAUTINIS VOKALISTŲ KONKURSAS „MUZIKOS TALENTŲ LYGA 2020“

2020 m. birželio 7–8 dienomis vyko VI tarptautinis vokalistų konkursas „Muzikos talentų lyga 2020“, Vilniuje.

Jame dalyvavo Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos solistė Olivija Narkevič ir vokalinis ansamblis „Kitaip-3“ (mokytoja Aušra Liutkutė, koncertmeisterė Elvyra Sinkevičienė).

Dalyvių buvo virš 200, o vertinimo komisija sudaryta net iš 15 narių bei tarptautinė.

Reikia pasidžiaugti, jog dalyves lydėjo sėkmė ir jos buvo pakviestos filmuotis birželio 13 d. į laureatų koncertą, kur sužinojo, jog yra įvertintos: Olivija Narkevič lietuviškos dainos kategorijoje – 2 vieta (11-12m. grupėje), o vokalinis ansamblis „Kitaip-3“ – 1 vieta (vokalinių ansamblių kategorijoje).

Esame dėkingi mokinių tėveliams, mokyklos vadovybei už palaikymą ir pasitikėjimą mumis.

I respublikinis jaunųjų muzikantų „Muzika@” konkursas

Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos moksleivius, dalyvavusius I respublikiniame jaunųjų muzikantų „Muzika@”konkurse Kaune.

Pirmos klasės moksleivis Rokas Bachovas (mokytoja Elvyra Sinkevičienė) laimėjo pirmą vietą už polifonijos ir antrą vietą už pjesės atlikimus.

Mokyklos absolventės Geida ir Ignė Blažulionytės (mokytoja Aldona Jakavonienė) laimėjo trečią vietą už ansamblio atlikimą.

SVEIKINAME

mokytoją Iloną Zalanskienę, tapusią Lietuvos chorų sąjungos suaugusiųjų chorų dirigentės metinės premijos laureate.

https://www.facebook.com/LietuvosChoruSajunga/posts/3244846912215489

Didžiuojamės Jūsų aktyvia, ryškia chorine veikla, atkakliu ir profesionaliu darbu, dovanojančiu rajonui puikius meninius rezultatus, Jums – prasmingus asmeninius pasiekimus.

XIV JAUNŲJŲ ATLIKĖJŲ ANSAMBLIŲ KONKURSAS-FESTIVALIS „MUZIKUOKIME DRAUGE 2020“

Sveikiname XIV jaunųjų atlikėjų ansamblių konkurso-festivalio „Muzikuokime drauge 2020“, kuris vyko Birštone, III vietos laimėtojus-mišraus ansamblio akordeonistus Eventą Valentukevičių, Viltę Beržanskaitę, Roką Švedą, Elviną Kvaraciejūtę, Lėją Latvytę, Mantą Mačionį, Valentiną Keršį, Gvidą Jančauską, pianistę Medą Švedaitę, būgnininką Mykolą Bakulą.

„Už ansambliškumą” nominaciją pelnė V. Beržanskaitė, M. Švedaitė, Miglė Griežytė (būgnai).

Mokinius paruošė mokytojai: Renata Bakulienė, Aldona Jakavonienė, Modestas Ciparis.

XVII RESPUBLIKINIS JAUNŲJŲ PIANISTŲ KONKURSAS „ETIUDAS IR NE TIK”

Vasario 27 d. vyko XVII respublikinis jaunųjų pianistų konkursas „Etiudas ir ne tik” Alytaus r. meno ir sporto mokykloje, Dauguose.

Laureato diplomus pelnė: Kamilė Alekšiūnaitė (6 kl.) ir Jokūbas Bakula (1 kl.), mokytoja Aldona Jakavonienė.

Diplomą pelnė Filomena Krikščiūnaitė (6 kl.), mokytoja Nijolė Dzingelevičienė.

Vertinimo komisijos pirmininke šiemet buvo mūsų mokytoja metodininkė Elvyra Sinkevičienė.

XXI NACIONALINIS BALIO DVARIONO PIANISTŲ IR STYGININKŲ KONKURSAS

Vasario 13, 14, 15 dienomis vyko XXI Nacionalinis Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkursas.

Šiais metais Nacionaliniam Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkursui – 46 metai.

Tai viena gražiausių muzikos švenčių mūsų krašte, kuriame turi progą pasirodyti patys gabiausi jaunieji muzikantai.

Dažnam tai kelio pradžia į didžiąją Muziką, į pasaulinį pripažinimą.

Šiais metais tarp 159 dalyvių puikiai pasirodė ir pelnė diplomus mūsų mokyklos pianistai – Jokūbas Bakula (1 kl.) ir Justinas Zinkevičius (4 kl.), mokytoja Aldona Jakavonienė.

IV RESPUBLIKINIS STYGINIŲ INSTRUMENTŲ FESTIVALIS-KONKURSAS „ROMANTIKŲ ĮKVĖPTI”.

2020 m. sausio 25 d. Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos smuiko specialybės mokinės Justė Marija Stramkauskaitė ir Gabrielė Šukaitytė dalyvavo IV respublikiniame styginių instrumentų festivalyje-konkurse „Romantikų įkvėpti”.

Mūsų mokyklos mokinės konkuravo su Kauno Juozo Naujalio gimnazijos, Raseinių, Ukmergės, Eišiškių, Trakų, Vilniaus, Elektrėnų menų mokyklų mokiniais ir tapo diplomantėmis.

Mokines paruošė mokytoja Romualda Pridotkienė, koncertmeisterė Aldona Jakavonienė.

XXI NACIONALINIS BALIO DVARIONO PIANISTŲ IR STYGININKŲ KONKURSAS

Sveikiname Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos fortepijono dalyko mokinius Jokūbą Bakulą ir Justiną Zinkevičių, tapusius XXI Nacionalinio Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkurso regioninio etapo nugalėtojais.

Mokinius paruošė mokytoja Aldona Jakavonienė.

Konkursas vyko gruodžio 14 d. Vilniaus J. Tallat-Kelpšos konservatorijoje.

III TARPTAUTINIS KONKURSAS-FESTIVALIS „EDELWEISS“ 2019

Varėnos J. Čiurlionytės menų mokykla trečius metus bendradarbiauja su Austrijos lietuvių bendruomene įgyvendinant tarptautinį aukšto lygio jaunųjų pianistų konkursą „Edelweiss”.

Konkurso sumanytoja ir koordinatorė – kraštietė, buvusi tuometinės Varėnos muzikos mokyklos auklėtinė, dabar – muzikos mokytoja, Austrijos lietuvių bendruomenės narė Lina Grigaitienė.

Pagrindinis menų mokyklos indėlis – konkurso-festivalio „Edelweiss“ grafinis dizainas ir meninis apipavidalinimas. Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos dailės skyriaus mokytojai Sigita Cironkienė ir Vytautas Černiauskas 2016 metais sukūrė konkurso logotipą bei 2016, 2017 ir 2019 metais atliko komponavimo ir maketavimo darbus, kuriant konkurso plakatus, tentą, diplomus, padėkas bei užrašus ant prizinių taurių.

Šiemet Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokykla ir Austrijos lietuvių bendruomenė pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

Konkurse, kuris vyko Vienos centre esančioje Fortepijonų galerijoje (Klaviergalerie), Kaizerio salėje (Kaisersaal), dalyvavo daugiau nei 130 vaikų ir jaunimo net iš 16 šalių; Lietuvos,Vokietijos, Austrijos, Jungtinės Karalystės, Ukrainos, Kinijos, Rusijos, Azerbaidžiano, Turkijos, Omano ir kt. Džiugu, kad šiais metais sėkmingai konkurse pasirodė ir savo kategorijoje II – ąją vietą laimėjo jaunasis pianistas iš Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos, IV klasės mokinys Justinas Zinkevičius, mokytoja Aldona Jakavonienė.

Sveikiname Justiną ir jo mokytoją. Dėkojame Justino tėveliams Nadeždai ir Donatui Zinkevičiams už didelę paramą vykstant į konkursą. Daugiau info: https://www.lrt.lt/naujienos/kultura/12/1119289/vienoje-triumfavo-jaunieji-lietuviu-pianistai-griaudejancios-ovacijos-ir-didieji-prizai?fbclid=IwAR1GnbiwkEG3ze59n-XcLK8_ycSHmKFN7LRVYB6v0XBuC3TavPzDFMUoiSU