2023-06-16 MENŲ MOKYKLA MINĖJO DRUSKININKŲ M. K. ČIURLIONIO NAMŲ – MUZIEJAUS 60-METĮ

2023 m. birželio 16 d. Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus M. K. Čiurlionio namai – muziejus minėjo 60 – mečio jubiliejų. Simboliška, jog iškilmingame renginyje buvo pakviesta dalyvauti Jadvygos Čiurlionytės vardo menų mokykla. Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos mokiniai ir mokytojai susirinkusiems klausytojams dovanojo J. Čiurlionytės, M. K. Čiurlionio, jo amžininkų, kitų lietuvių ir užsienio kompozitorių kūrinius, taip pat atliko keletą lietuvių liaudies dainų iš J. Čiurlionytės rinkinių.
Po koncerto buvo atidaryta paroda „Vilkas ir Žvirblis: kaip namai muziejumi tapo“, skirta muziejaus įkūrėjoms, M. K. Čiurlionio seserims, Valerijai ir Jadvygai Čiurlionytėms, įprasminant jų indėlį saugant ir puoselėjant M. K. Čiurlionio palikimą.
Galiausiai renginio dalyviai nusidriekusia kolona patraukė link Senųjų Druskininkų miesto kapinių. Jadvygos Čiurlionytės užrašytomis lietuvių liaudies dainomis menų mokyklos mokiniai pagerbė besiilsinčius M. K. Čiurlionio tėvus – Konstantiną ir Adelę bei jauniausiąją seserį Jadvygą.

Nuotraukų galerija


2023-06-15 LAZDIJŲ MENO MOKYKLOS VIEŠNAGĖ VARĖNOS JADVYGOS ČIURLIONYTĖS MENŲ MOKYKLOJE

2023 m. birželio 15 d. Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokykloje viešėjo gausi Lazdijų meno mokyklos vadovų ir mokytojų komanda. Diena buvo skirta kvalifikacijos tobulinimui, gerosios patirties sklaidai, kūrybinio bendradarbiavimo galimybių aptarimui ir bendradarbiavimo sutarties pasirašymui.
Svečius nuotaikingu koncertiniu fortepijoniniu kūriniu pasveikino brolių Mykolo ir Jokūbo Bakulų duetas (mokytoja Aldona Jakavonienė). Sveikinimo žodį tarė ir kvalifikacijos tobulinimo renginį pradėjo mokyklos direktorė, akordeono dalyko mokytoja metodininkė Renata Bakulienė.
Metodiniai pranešimai aprėpė temas nuo organizacijos valdymo, efektyvaus ugdymo organizavimo būdų, projektų įgyvendinimo, mokyklos vizijos, veiklos krypties ir įvaizdžio kūrimo, iki tradicinių, mokykloms ir bendruomenėms reikšmingų renginių pristatymo ir anonsavimo, praktinio darbo su muzikinėmis kompiuterinėmis technologijomis, varėniškių mokytojų parengtų ir išleistų metodinių leidinių pristatymo. Metodinius pranešimus skaitė ir mokymus vedė Lazdijų meno mokyklos direktorė Diana Tulabienė, direktorės pavaduotoja ugdymui Edita Česnulienė, akordeono mokytoja ekspertė Irina Gudebskienė, Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos direktorė Renata Bakulienė, folklorinio dainavimo mokytoja Ineta Meduneckytė – Tamošiūnienė, fortepijono dalyko mokytoja metodininkė Elvyra Sinkevičienė, solinio dainavimo mokytoja Aušra Liutkutė Povilaitienė, chorinio dainavimo ir solfedžio mokytoja metodininkė Loreta Tiškienė, vyresnioji mokytoja Daiva Selevičienė. Akordeono leidinius pristatė R. Bakulienė, apie naujausią fortepijono natų leidinį papasakojo jo bendraautorė, mokytoja metodininkė Aldona Jakavonienė, eksponuojamas dailės darbų parodas mokykloje pristatė dailės vyresnioji mokytoja Sigita Cironkienė.
Svečiai taip pat apžiūrėjo mokyklą ir ugdymui skirtas erdves.
Renginį vainikavo tarp abiejų mokyklų pasirašyta atnaujinta bendradarbiavimo sutartis.
Darbinga, jauki ir nuoširdi diena prabėgo akimirksniu su planu susitikti bendradarbiavimo renginyje rudenį, Lazdijų meno mokykloje.
Dėkojame Lazdijų meno mokyklai už turiningą ir smagų vizitą, Varėnos Švietimo centrui ir metodininkei Marytei Keršienei – už bendradarbiavimą organizuojant mokyklai aktualius metodinius renginius.

Nuotraukų galerija2023-06-14 Muzikos festivalis Kaišiadoryse

Birželio 14 d. Kaišiadorių Kristaus Atsimainymo katedroje vyko III sakralinės muzikos festivalio „Su Palaimintuoju Teofiliumi Matulioniu 2023“ koncertas „Šlovinkime Viešpatį“.

Šio koncerto programa skirta Palaimintojo Teofiliaus Matulionio 150-sioms gimimo metinėms ir Gedulo ir vilties dienai paminėti.

Iškilmingai skambėjo Lietuvos nacionalinės filharmonijos ansamblio „Muzika Humana“ (meno vadovas ir dirigentas Robertas Beinaris) ir solistų Rimvydo Savicko (klarnetas), Anieliaus Lūkošiūno (klarnetas), Nykytos Nekt (smuikas, Ukraina), Gedimino Kviklio (vargonai) atliekami kūriniai.

Prie Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinės muzikos ansamblio prisijungė ir Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos chorai „Natų lietus“ (vadovė Daiva Selevičienė, chormeisterė Laima Petruškevičienė) ir „Varėnė“ (vadovė Loreta Tiškienė, chormeisteris Darius Bachovas). Po didingais katedros skliautais suskambo kūrinys „Viešpaties lelija“ (muzika ir žodžiai Gintarės Jautakaitės).

Kaišiadorių vyskupas Jonas Ivanauskas dėkojo sakralinės muzikos festivalio „Su Palaimintuoju Teofiliumi Matulioniu 2023“ projekto sumanytojams –kunigui Pranciškui Čiviliui ir „Musica Humana“ vadovui Robertui Beinariui, ilgametei Varėnos kultūros puoselėtojai Reginai Svirskienei, taip pat Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos direktorei Renatai Bakulienei, chorų vadovėms ir chormeisteriams bei jauniesiems choristams. Kaišiadorių vyskupas J. Ivanauskas nuoširdų padėkos žodį tarė kunigui Pranciškui Čiviliui už bendradarbiavimą ir meno bei kultūros sklaidą.

Jau šį sekmadienį, birželio 18 d., kviečiame į trečiąjį festivalio koncertą „Al Santo Seporelo“ Akmens Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčioje. Šv. Mišios – 11 val., koncertas – 12 val.

Živilė Puidokaitienė, Varėnos rajono savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus viešųjų ryšių specialistė


2023-06-10/11 ANSAMBLIS „AVILYS” XX VAIKŲ IR JAUNIMO FOLKLORO FESTIVALYJE „ZALVYNĖ”

2023 m. birželio 10 -11 dienomis Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Avilys”, vadovaujamas mokytojos Inetos Meduneckytės – Tamošiūnienės, dalyvavo XX vaikų ir jaunimo folkloro festivalyje „Zalvynė” Zarasuose. Dvi dienas dalyviai turėjo galimybę mokytis tradicinių šokių, žaidimų, muzikuoti tradiciniais instrumentais, giedoti sutartines, koncertuoti, kurti folkloro improvizacijas, taip pat su dainomis leidosi į naktinį žygį, sukosi naktišokiuose, klausė ispūdingos folkroko grupės „Atalyja” programos. Įspūdžių ir naujų žinių parsivežta be galo daug.
Dėkojame Zarasų kultūros centrui už kvietimą.

Nuotraukų galerija


2023-06-07 Edukacinė ekskursija „Architektūra ir istorija“

Birželio 7 dieną Valkininkų, Merkinės ir Matuizų dailės skyriaus ir klasių mokiniai vyko į pažintinę ekskursiją. Ekskursijos tikslas – supažindinti su Kauno miesto prieškario išskirtiniais objektais bei Panemunės architektūra ir jos istorija.

Ekskursiją pradėjome nuo Aleksoto kalno ir jame esančios apžvalgos aikštelės, kur atsiveria visas senojo Kauno architektūros kompleksas su tekančiu Nemunu, vienu iš pagrindinių buvusiu Vytauto Didžiojo( Aleksoto ) tiltu, Kauno Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (Vytauto Didžiojo) bažnyčia ir besišypsančiu Vilniaus universiteto saulės laikrodžiu. Čia pat yra besileidžiantis ir kylantis „namukas“ – Aleksoto funikulierius, kuris veikia nuo 1935 m.,  jungia senąją miesto dalį su Aleksoto šlaitais. Tai vienintelis iki šių dienų autentiškas funikulierius visame Pabaltijy, o ir Europoje nedaug išlikusių autentiškų funikulierių– taip sakė mašinistė.

 Kitas objektas Žaliakalnyje esantys J. Zikaro namai – muziejus ,mus pasitiko nuostabi gidė, kuri labai vaizdingai ir gyvai papasakojo apie vieno iš garsiausių to meto skulptorių – gyvenimo ir kūrybos biografija, apžiūrėjom namų architektūrinius sprendimus, menininko dirbtuves, skalbyklą, sodą ir šalia, čia pat Ąžuolų kalne kitaip dar vadinamu „Pelėdų kalnu“ esančią menų mokyklą (J, Vienožinskio menų mokyklą, Stepo Žuko taikomosios dailės technikumą, Aukštesniąją meno mokyklą, o dabar Kauno kolegiją menų fakultetą).

Aplankėme Raudondvario pilį, užkilome ir grožėjomės nuostabiais kraštovaizdžiais iš Raudonės ir Panemunės pilių gynybinių bokštų. Gidė papasakojo Panemunės pilies istoriją bei jos virtuvės išskirtinumus, o taip pat apžiūrėjome eksponuojamą Vilniaus dailės akademijos studentų darbų parodą. Kelionės pabaigą vainikavo ramus piknikas Panemunės pilies papėdėje su užkandžiais ir nuostabiu mokytojos Rūtos rabarbarų pyragu.

Ačiū ekskursijos organizatoriui mokytojui Marijui Baukui, mokiniams, kurie įdėmiai klausėsi istorijų, buvo mandagūs, kultūringi ir žingeidūs. Ačiū mokytojai Rūtai už nuostabų rabarbarų pyragą, mokyklai už galimybę vykti į ekskursiją ir vairuotojui už saugią kelionę.

Mokytoja Sigita Cironkienė

Nuotraukų albumas


2023-06-03 JAUNIEJI FOLKLORISTAI-TARPTAUTINIO FESTIVALIO „ATATARIA LAMZDŽIAI” DALYVIAI 

Birželio 3 d. Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Avilys” sukosi tarptautiniame folkloro festivalyje „Atataria lamzdžiai”. Kauno senamiestyje vykusioje folkloro ansamblių popietėje „Svečiai kieman sugužėjo” pristatė smagią programą „Dzūkų dainos ir žaidimai”.

Dėkojame folklorinio dainavimo mokytojai Inetai Meduneckytei-Tamošiūnienei už aktyvią ansamblio veiklą.

Nuotraukų galerija


2023-05-31 VARĖNOS JADVYGOS ČIURLIONYTĖS MENŲ MOKYKLOS BAIGIMO PAŽYMĖJIMŲ ĮTEIKIMO ŠVENTĖ

2023 m. gegužės 31 d. paskutiniai akordai nuskambėjo Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos absolventams. Šiais metais jų buvo 30: 16 jaunųjų solinio ir chorinio dainavimo, fortepijono ir smuiko muzikos atlikėjų, 11 dailininkų, 3 teatro dalyko absolventės.
Baigimo pažymėjimų įteikimo ceremonija buvo pripildyta ne tik mokyklos laureatų atliekamų muzikinių opusų, bet svarbiausia – spindinčių akių, jaudulio, šypsenų, nuoširdumo, apkabinimų, vadovų, mokytojų, tėvų, mokinių, svečių palinkėjimų. Mokyklos kieme, labai simboliškai, lyg Edeno sodo viduryje, pasodinta mokyklą baigusių mokinių ir tėvelių dovana – rojaus obelis. Lai šaknys būna tvirtos, skvarbios, auginančios stiprų, debesis siekiantį, vaisingą medį.

Nuotraukų galerija


2023-05-31 ANSAMBLIO „AVILYS” EDUKACIJA KAUNO MOKINIAMS

Gegužės 31 d. Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Avilys”, vadovaujamas folklorinio dainavimo mokytojos Inetos Meduneckytės-Tamošiūnienės, lankėsi Kauno Žaliakalnio progimnazijos mokinių stovykloje – STEAM projekte „Gyvenimui mokomės”, kuri vyko Dubaklonio kaime, netoli Merkinės. Čia turėjome galimybę pristatyti smagiausias Dzūkiškas dainas, žaidimus, šokius ir įtrauktį į dainų ratą visus mokinius bei jų tėvelius. „Maišas yra, grikiai byra” žaidime sukosi apie 200 dalyvių.

Nuotraukų galerija


2023-05-29 MOKSLO METŲ PABAIGTUVĖS SENOJOJE VARĖNOJE

Gegužės 29 d. Varėnos r. Senosios Varėnos Andriaus Ryliškio pagrindinės mokyklos salėje vyko Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos S. Varėnos klasių mokinių koncertas. Fortepijono, akordeono ir chorinio dainavimo dalykų mažuosius muzikantus paruošė mūsų mokyklos mokytojai Daiva Selevičienė,
Elvyra Sinkevičienė, Dana Smolskaitė ir Darius Bachovas. Ačiū tėveliams už gausų dalyvavimą ir palaikymą, vaikučiams – už nuoširdų muzikavimą, A. Ryliškio pagrindinės mokyklos bendruomenei – už geranorišką bendradarbiavimą ir ilgametę draugystę.

Nuotraukų galerija


2023-05-28 „AVILYS” FOLKLORO ŠVENTĖJE RUMŠIŠKĖSE

Gegužės 28 d. vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Avilys” dalyvavo Rumšiškių kultūros centro III vaikų folkloro šventėje „Daigelis”.

Nuotraukų galerija


2023-05-19 ANSTYVOJO MENINIO UGDYMO MOKINUKŲ DAINOS VAIKŲ POETUI ANZELMUI MATUČIUI

2023 m. gegužės 19 d., Alytaus lopšelio-darželio „Girinukas“ muzikos pedagogės Rimos Vaickelionytės–Zenevičienės kvietimu, jungtinės Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos ankstyvojo meninio ugdymo mokinukų ir Varėnos vaikų l. d. „Žilvitis” pajėgos Alytuje minėjo vaikų poeto Anzelmo Matučio 100-ąsias gimimo metines ir poetui skyrė skambiausias jo tekstams sukurtas dainas.

Džiaugiamės, jog didžiąją mažųjų dainorėlių repertuaro dalį sudarė ankstyvojo meninio ugdymo mokytojo Nerijaus Bakulos sukurtos ir vaikų pamėgtos nuotaikingos dainos iš išleisto rinkinio „Spyglio muzika”. Dėkojame „ankstyvukams” ir mokytojui N. Bakulai už aktyvią ir prasmingą veiklą.2023-05-25 PIEMENĖLIŲ SEKMINĖS

2023 m. gegužės 25 d. Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Avilys” kartu su Varėnos „Ryto” progimnazijos Etno studijos mažaisiais mokiniais dalyvavo Lazdijų krašto muziejaus organizuojamoje vaikų folkloro šventėje „Piemenėlių Sekminės”. Vaikai turėjo galimybę ne tik atstovauti Varėnos kraštui, bet ir mokėsi tradicinių žaidimų, šokių, ragavo tradicinę Lazdijų krašto kiaušinienę.
Dėkojame folklorinio dainavimo mokytojai Inetai Meduneckytei-Tamošiūnienei už aktyvios veiklos organizavimą.

Nuotraukų galerija


2023-05-18 SVEIKINAME DAILĖS DIPLOMANTUS

2023 m. gegužės 18 d. mūsų mokyklos dailės pagr. ugd IV kl. mokiniai gynėsi diplominius darbus. Sveikiname visus vienuolika jaunųjų dailininkų: Augustę Armonaitę, Ūlą Česnulevičiūtę, Aistę Gudaitytę, Kamilę Lingytę, Emilją Makovskytę, Motiejų Miškinį, Kaspiją Kamundulytę, Rusnę Sukackaitę, Skaistę Tamulevičiūtę, Emilį Vasiliauską, Jurgitą Šukaitytę sėkmingai sukūrusius ir  pristačiusius savo kūrinius.

Nuotraukų albumas


KONKURSO „TRAMTATULIS 2023” LAUREATŲ ĮRAŠAI 

Gegužės 17-18 d. Lietuvos nacionaliniame kultūros centre vyksta jaunųjų liaudies kūrybos atlikėjų konkurso „Tramtatulis” laureatų įrašai. Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos folklorinio dainavimo klasės mokinė Aušrinė Guzevičiūtė turėjo galimybę įrašyti konkursines dainas, o visa Varėnos komanda, folkloro ansamblio „Avilys” narės bei organizatoriai kartu įrašė „Tramtatulio” šūkį.

Dėkojame mokytojai Inetai Meduneckytei-Tamošiūnienei už puikų folklorinio dainavimo klasės mokinių paruošimą ir aktyvią veiklą.


2023-05-16 SVEIKINAME PAGRINDINIO DALYKO EGZAMINĄ IŠLAIKIUSIAS PIANISTES IR SMUIKININKES

Gegužės 16 d. pagrindinio dalyko egzaminą išlaikė 9 fortepijono ir 2 smuiko dalyko absolventės. Vertinimo komisijai kiekviena atlikėja pateikė 4 kūrinių programą-privalomai skambėjo polifoniniai, stambios formos kūriniai, techninės ir laisvai pasirinktos pjesės. Sveikiname fortepijono dalyko mokines: Arūnę Černiūtę, Liepą Česnulytę, Emiliją Eidukevičiūtę, Viliją Martūnaitę, Patriciją Katažyną Novikovą, Godą Pekoriūtę, Urtę Petrušytę, Korneliją Poškutę, Augustę Žukauskaitę, jų mokytojas Nijolę Dzingelevičienę, Aldoną Jakavonienę, Aušrą Kašėtienę, Elvyrą Sinkevičienę, Daivą Selevičienę.

Sėkmingai egzaminą išlaikė smuikininkės Morta Sakalaitė ir Vaiva Gaidytė, jų mokytoja Romualda Pridotkienė, koncertmeisterė – A. Jakavonienė.

Nuotraukų galerija


2023-05-08 NUAIDĖJO MAMYTĖMS SKIRTAS KONCERTAS

2023 m. gegužės 8 d. Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokykloje įvyko koncertas „Prie tavo širdies”, skirtas tarptautinei Mamyčių dienai. Salėje vos sutilpo ir žiūrovai, ir atlikėjai, klausytojus džiugino mokytojų Romualdos Pridotkienės jaunosios smuikininkės, Aušros Kašėtienės ir Aldonos Jakavonienės pianistai, Renatos Bakulienės ir Dariaus Bachovo vyriška akordeonistų kompanija, Alberto Tiškaus pučiamųjų klasės mokiniai, Aušros Liutkutės Povilaitienės mažoji vokalistė, Nerijaus Bakulos ankstyvojo meninio ugdymo žvaigždutės, Daivos Selevičienės ir Kęstučio Breidoko vadovaujamas gausus jungtinis Varėnos jaunučių ir Merkinės skyriaus choras bei solistė, Inetos Meduneckytės-Tamošiūnienės jaunieji folklosristai, atlikėjams talkino koncertmeisterės Laima Petruškevičienė ir A. Jakavonienė, koncertą vedė Nerijus Bakula, afišas kūrė ir maketavo Dalia Šemeškienė-Kleponytė ir Vytautas Černiauskas, renginį organizavo direktorė Renata Bakulienė, akimirkas įamžino D. Bachovas ir mokinukų mamytė Živilė Puidokaitienė.

Nuoširdžiai dėkojame vaikams už nuoširdų ir gausų dalyvavimą, mamytėms ir tėveliams už pasitikėjimą vedant vaikučius į nuostabų ir stebuklingą muzikos, dailės, teatro pasaulį!

Nuotraukų galerija


2023-05-06 PAMINĖTA PASAULINĖ AKORDEONO DIENA

Gegužės 6-oji – pasaulinė akordeono diena. Būtent šią dieną 1829 metais Vienoje, Austrijoje, buvo užpatentuotas naujas, ilgainiui ištobulintas puikus instrumentas – akordeonas. 

Minėdami reikšmingą įvykį Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos akordeonistai, vadovaujami direktorės ir akordeono dalyko  mokytojos Renatos Bakulienės ir akordeono dalyko mokytojo Dariaus Bachovo, lankėsi laikinojoje sostinėje – Kaune. Pagrindinis kelionės tikslas buvo apsilankyti Kauno valstybinėje filharmonijoje, klausyti puikių Lietuvą pasaulyje garsinančių jaunosios kartos akordeono muzikos profesionalų – Laimono Salijaus (Lietuva), Augustino Rakausko (Lietuva/ Šveicarija) bei vyriausiojo dirigento Vytauto Lukočiaus vadovaujamo Vytauto Didžiojo Universiteto kamerinio orkestro atliekamų šedevrų, tarp kurių nuskambėjo net dvi premjeros – Arvydo Malcio „Olivijos pabudimas” akordeonui ir kameriniam orkestrui bei Bete Ilin „Naujas rytojus” („The New Tomorrow”) akordeonui ir styginiams.

Įsimintiną dieną papildė edukacija Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje, apsilankymas Kauno krepšinio namuose, aplankant Kauno pilį, senamiestį. 

Dėkojame direktorei Renatai Bakulienei už organizavimą, tėveliams už nuolatinį palaikymą ir bendradarbiavimą.

Nuotraukų galerija


XV TARPTAUTINIS VIRTUALUS PROGRAMINĖS PJESĖS FESTIVALIS MUZIKA – VAIZDUOJAMASIS GARSŲ PASAULIS: MAŠINIZMAS MENE

Jau penkioliktą kartą Vilniaus savivaldybės Grigiškių meno mokyklos organizuotame programinės pjesės festivalyje šiais metais pirmą kartą buvo pasirinkta tema – „Mašinizmas mene“.

Festivalyje muzikavo daugiau nei 200 atlikėjų iš Lietuvos, Vokietijos, Maltos muzikos ir meno mokyklų, programoje skambėjo net 90 muzikos kūrinių, imituojančių traukinio dundėjimą, garvežio puškavimą, laikrodžio tiksėjimą, muzikinės dėžutės melodiką, važiavimą motociklu, robotų, malūnų ir daugelį kitų mechanizmų skleidžiamų garsų. Visus juos savo piešiniuose užfiksavo patys atlikėjai ar Grigiškių meno mokyklos Dailės ugdymo programos mokiniai. Mūsų mokyklą atstovavo  fortepijono antros klasės mokinės Liepa Mališauskaitė, Goda Narinkevičiūtė, Ema Lunėnaitė, Goda Gaidukėvičiūtė, fortepijono ketvirtos klasės mokinys Rokas Bachovas, akordeono trečios klasės mokinys Pijus Melešius, kuriuos paruošė mokytojos Elvyra Sinkevičienė ir Renata Bakulienė.  Muzikos ir dailės festivalį „Mašinizmas mene“ galima matyti  paspaudus šią nuorodą:

https://padlet.com/gmmfestivalis/xv-tarptautinis-programin-s-pjes-s-festivalis-muzika-vaizduo-wjetv8mijbpyw358

Padėkų galerija


2023-04-29/30 ANSAMBLIS „AVILYS” JORĖS ŠVENTĖJE 

Balandžio 29-30 dienomis Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos vaikų folkloro ansamblis „Avilys”, vadovaujamas folklorinio dainavimo mokytojos Inetos Meduneckytės-Tamošiūnienės, pakeliui iš Lietuvos vaikų ir moksleivių-lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurso „Tramtatulis 2023″ nacionalinio rato vyko į tradicinę Jorės šventę, kuri vyko Etnokosmologijos muziejaus etnografinėje sodyboje. Susipažinome su dangaus stebykla, senaisiais zodiako ženklais,  Jorės šventės tradicijomis ir papročiais, stebėjome viduramžių kovas, klausėme ir pritarėme galingiems folkloro ansamblio „Kūlgrinda” balsams. Šventės metu vyko tradicinių šokių, sodų pynimo mokymai, dirbtuvės, keliavome į naktinį žygį „Mitologiniai akmenys”. Šventės metu organizatoriai priminė, kaip svarbu didžiuotis savo istorija, protėvių kalba, kuria šnekame, branginti tradicijas, kurias mums perdavė seneliai, džiaugtis ir branginti laisvę, kurią mūsų karžygiai mums iškovojo.

„Aviliukai” sugrįžo pilni įspūdžių, žinių ir naujų patyrimų.

Nuotraukų galerija


2023-04-28 VYKO RESPUBLIKINIS VAIKŲ CHORŲ FESTIVALIS „IR ATLĖKĖ PAUKŠTUKĖ”

2023 m. balandžio 28 d. Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos salėje vyko respublikinis vaikų chorų festivalis „Ir atlėkė paukštukė“, skirtas J.Čiurlionytės 125-osioms gimimo metinėms.

Festivalyje dalyvavo virš 100 jaunųjų dainininkų: Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos Merkinės skyriaus solistė Elija Žėkaitė (mokyt. Kęstutis Breidokas), Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos 1 klasės jaunučių choras (vad. Židrūna Dervinytė, koncertm. Aušrinė Garsonaitė), Klaipėdos J. Karoso muzikos mokyklos jaunučių choras (vad. Sigita Užporaitė, koncertm. Ieva Skergelzienė), Varėnos J. Čiurlionytės jaunių choras „Varėnė“ (vad. Loreta Tiškienė,  koncertm. Darius Bachovas), jaunučių choras „Natų lietus“ (vad. Daiva Selevičienė, koncertm. Laima Petruškevičienė), Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos, Merkinės skyriaus choras (vad. Kęstutis Breidokas).

Festivalį papuošė solistas birbynininkas Karolis Grigas iš Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos, jo mokytojas Eugenijus Čiplys.

Renginį vedė fortepijono dalyko mokytoja Nijolė Dzingelevičienė ir jos mokinė Reda Akekšiūnaitė. Festivalio akimirkas įamžino mokinė Neila Metelica.

Dėkojame festivalio iniciatorei ir pagrindinei organizatorei, jaunučių choro vadovei Daivai Selevičienei, chorinio dainavimo, fortepijono ir dailės mokytojų komandai, pagalbiniam personalui už nuotaikingo renginio, įprasminančio chorų bendrystę ir auginančio vaikų meilę dainai, įgyvendinimą.

Nuotraukų galerija


2023-04 28/29 BENDRADARBIAVIMO VIZITAS JŪRMALOS MENO IR MUZIKOS MOKYKLOSE

2023 m. balandžio 28-29 dienomis Varėnos J.Čiurlionytės menų mokyklos dailės ir teatro dalykų metodinė grupės mokytojai ir mokyklos  vadovai dalyvavo kvalifikacinėje, edukacinėje, socialinio bendradarbiavimo, taip pat gerosios patirties sklaidos kelionėje Latvijoje, Jūrmalos meno mokyklos mokytojų ir vadovų kvietimu. Vizito metu buvo aptartos tolesnio bendradarbiavimo galimybės, bendri konkursai, parodinės veiklos, meistriškumo pamokos, edukacinės veiklos, bendros stovyklos ir pan. Buvome supažindinti su meno mokyklos ugdymo erdvėmis, metodikomis, programiniais reikalavimais, turėjome galimybę stebėti dalykines pamokas. Jūrmalos muzikos mokykloje apžiūrėję ugdymo erdves pasikeitėme konkursiniais nuostatais ir susipažinome su dalykus dėstančiais mokytojais tolimesniam bendradarbiavimui.

Apdovanojome tarptautinio konkurso – festivalio „skambančios spalvos” vaikų ir jaunuolių piešinių konkurso „Pasakos apie vaikus” nugalėtojus ir jų pedagogus. Taip pat eksponavimui Jūrmalos dailės mokyklos galerijai atvežėme buvusio tarptautinio vaikų ir jaunuolių konkurso „Ragana” darbus. Nekantriai lauksime parodos, bendravimo, bendradarbiavimo ir kolegų iš Jūrmalos.

Nuotraukų galerija


2023-04-26 LMTA AKORDEONISTŲ KONCERTAS VARĖNOS JADVYGOS ČIURLIONYTĖS MENŲ MOKYKLOJE

Šiandien, balandžio 26 d., Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokykloje apniukusią popietę praskaidrino Lietuvos muzikos ir teatro akademijos akordeono katedros magistrantūros studentų apsilankymas. Mokyklos bendruomenė ir akordeono muzikos gerbėjai turėjo progos paklausyti įvairių žanrų, stilių, originalių bei transkribuotų kūrinių akordeonui solo ir ansambliui. 

Nuoširdžiai dėkojame atlikėjams bei jų dėstytojams, kurių dėka LMTA akordeonistai gyvena aktyvų, turiningą gyvenimą, siekia akademinių  aukštumų ir profesionalumo:

Trio FEROCE, Rimantui Treigiui bei lektorei Agnei Dūkštšaitei-Malukienei, Edvin Cilinz, jo dėstytojui profesoriui Raimondui Sviackevičiui, Edgarui Volosevič bei profesoriui Eduardui Gabniui.  

Džiaugiamės, kad kitąmet LMTA akordeonistų šeimą planuoja papildyti ir Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos absolventas, Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijos abiturientas Aistis Tamulevičius. 

Dėkojame LMTA akordeono katedrai už gražią iniciatyvą surengiant koncertą mokykloje, edukuojant vietos jaunuosius atlikėjus ir bendruomenę.

Nuotraukų galerija


2023-04-15 ATVELYKIO ŠVENTĖ „JURGI, ATRAKINK ŽEMĘ”

2023 m. balandžio 15 d. Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Avilys”, vadovaujamas mokytojos Inetos Meduneckytės-Tamošiūnienės, koncertavo Rūdiškių kultūros centre, kur vyko vaikų Velykėlių šventė „Jurgi, atrakink žemę”.
Dėkojame Rūdiškių kultūros centrui bei kultūros centro vaikų folkloro ansamblio „Griciukai” vadovei Augustei Gaidytei Palaitienei už kvietimą ir džiaugiamės besitęsiančiu gražiu bendradarbiavimu tarp vaikų folkloro ansamblių bei jų vadovų. 

Nuotraukų galerija

2023-04-05 MOKYTOJO VALDEMARO ŠEMEŠKOS TAPYBOS DARBŲ PARODA „LENTYNOS”

2023 balandžio 5 d. Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos Koncertų salėje, tarptautinio  konkurso- festivalio “skambančios spalvos”  skirto J. Čiurlionytės 125-osioms gimimo metinėms paminėti metu, atidaryta dailininko, ilgamečio mokyklos mokytojo Valdemaro Šemeškos tapybos darbų paroda “Lentynos”.  Dailininko paveikslų ciklas „Lentynos“ buvo pasirinktas neatsitiktinai. Šių metų “skambančios spalvos”, prisimenant J. Čiurlionytės nenuginčijamą indėlį puoselėjant ir saugojant Lietuvos kultūrą ir meną, buvo skirtas šiai aktualiai temai: “Kultūra – meninis ugdymas- vakar, šiandien ir rytoj”. Šios drobės  atliepdamos festivalio renginius ir pasakoja žiūrovui apie mūsų vakarietiškos civilizacijos kultūrinę sanklodą, jos vietą mūsų gyvenime, trapumą, griūtį ir likimą.

Džiaugiamės, kad festivalis – konkursas savo renginiais gali ir apjungia, įtraukia pačius mažiausius, pirmuosius žingsnius menų pasaulyje žengiančius dainorėlius, piešėjus iki brandaus dailininko, muzikanto ar meno žinovo, kad kuriantys ir aktyviai kultūriniame gyvenime dalyvaujantys mokytojai gali būti puikiais pavyzdžiais savo mokiniams ir visai bendruomenei.

Parodą kartu su mokykla organizavo ilgametis mokyklos socialinis parneris asociacija “Toparturismo”.


ANKSTYVOJO MENINIO UGDYMO MOKINUKŲ IŠVYKA Į VILNIŲ

Pasitinkant Šv. Velykas, Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos mažieji auklėtiniai išvyko į Vilnių žiūrėti užburiančio spektaklio „Alisa stebuklų šalyje”. Lietuvos operos ir baleto teatrą atvyko net 40 žiūrovų – ankstyvojo meninio ugdymo mokinių, lydimų tėčių, mamų ir mokytojo Nerijaus Bakulos. Gražus oras kvietė neskubėti grįžti namo-keliautojai aplankė Vilniaus Katedrą, Valdovų rūmus, Gedimino pilį.

Nuotraukų galerija

2023-04-02 MAŽŲJŲ KELIONĖ Į KAUNO VALSTYBINĘ FILHARMONIJĄ 

Žvarbų Verbų sekmadienį Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos ankstyvojo meninio ugdymo mokinukai ir jų tėveliai, vadovaujami  mokytojo Nerijaus Bakulos, vyko į Kauno valstybinę filharmoniją, kur žiūrėjo muzikinio ansamblio – Kauno bigbendo – džiazo spektaklį „BAKTERIJA IR MUILAS DŽIAZIUKAS“. Spektaklio herojai mažuosius klausytojus supažindino su bigbendo instrumentais, o puikiai atliekamos džiazo melodijos visą salę išjudino į bendram šokio siautuliui.

Po spektaklio ekskursija tęsėsi aplankant pagrindinius Kauno senamiesčio istorinius ir kultūrinius objektus. Kelionę vainikavo  autobuse mažųjų atliekamos lietuvių liaudies dainos.

Dėkojame mokytojui už iniciatyvą, o tėveliams už bendradarbiavimą auginant profesionaliosios kultūros mėgėjus!

Nuotraukų galerija

2023-04-01 TĘSTINIO BENDRADARBIAVIMO PROJEKTO „DAINUOKIME IR MUZIKUOKIME DRAUGE” KONCERTAS

Šeštadienį, balandžio 1 d., Vilniaus Algirdo muzikos mokykla skambėjo nuo vaikų juoko, klegesio ir dainų – vyko XVII tarpmokyklinio tęstinio bendravimo ir bendradarbiavimo projekto ,,Dainuokime ir muzikuokime drauge” koncertas, organizuojamas koncerto šeimininkų ir Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro. Nuotaikingus kūrinius atliko jaunieji muzikantai iš Vilniaus – Vilniaus kūrybos centro, M. K. Čiurlionio, Algirdo, „Ąžuoliuko”, Karoliniškių ir „Lyros” muzikos ir meno mokyklų. Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokykla bendradarbiavimo projekte dalyvauja nuo 2017 m., o antrus metus iš eilės mokyklai atstovauja jaunučių choras „Natų lietus“, vadovaujamas mokytojos Daivos Selevičienės ir koncertmeisterės Laimos Petruškevičienės. Dėkojame jauniesiems choristams už nuoširdų dainavimą, tėveliams – už palaikymą bendroje kelionėje, mokyklos direktorei Renatai Bakulienei už bendradarbiavimo skatinimą.

Nuotraukų galerija

2023-03-27 XI PASAULIO ŠOKIŲ MUZIKOS MARATONAS

2023 m. kovo 27 d. Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokykloje vienuoliktąjį kartą įvyko pasaulio šokių maratonas. Šiais metais renginys pasipuošė žanrų įvairove – skambėjo ne tik instrumentinė muzika – šokius dovanojo Varėnos švietimo centro šokių studijos „Mikitukas” jaunių ir jaunučių grupių šokėjai (vad. Jolanta Pranciulienė ir Viktė Petrūnina), vokalinius kūrinius atliko Varėnos kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Rūta” (vad. Daiva Selevičienė), mišrus vokalinis kvartetas (vad. Kęstutis Breidokas). Maratono programoje skambėjo net 34 menų mokyklos jaunųjų instrumentalistų ir vokalistų numeriai.
Dėkojame renginio organizatoriams Aldonai Jakavonienei ir Dariui Bachovui, visiems mokytojams, paruošusiems mokinius nuotaikingam koncertui, rėmėjams – UAB „Varėnos pieneliui” – už saldžias dovanas svečiams ir dalyviams. 

Nuotraukų galerija

2023-03-10 GEROSIOS PATIRTIES SKLAIDA RESPUBLIKINIAME PIANISTŲ SEMINARE-PRAKTIKUME

2023 m. kovo 10 dieną įvyko seminaras-praktikumas „Tradicija ir dabartis ugdant jaunąjį pianistą“ – Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos ir Trakų švietimo centro organizuojamas renginys šalies muzikos ir meno mokyklų mokytojams. Savo gerąją profesine patirtimi pasidalijo ir metodinį pranešimą „Mokinių muzikavimo namuose motyvacijos skatinimas“ mūsų mokyklos vyresnioji fortepijono mokytoja Aldona Jakavonienė. Sveikiname!


2023-02-15 ŠVENTIŠKAS KONCERTAS

Vasario 15 d. Senosios Varėnos A. Ryliškio mokyklos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriuje Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos ankstyvojo muzikinio ugdymo klasės mokiniai atidarė koncertą, skirtą vasario 16 – Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Vaikai iškilmingai atliko Kristinos Glinevičienės dainą „Šventė“.

Dainelės įrašą nusiuntėme ir dainelės autorei Kristinai, kuri siunčia padėką: „Kaip gera sulaukti tokių skambių žinučių. Jūs ir Jūsų vaikučiai tikri patriotai. Dainelė skamba iškilmingai! Vaikučiai puikiai taria, dainuoja. Ir tempas greitas…” Kristina


2023-02-11 PUIKI NUOTAIKA FESTIVALYJE „LINKSMASIS PRATIMĖLIS”

2023 m vasario 11 d. Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokykloje vyko IV respublikinis muzikos ir meno mokyklų R. Kašponio vardo festivalis „Linksmasis pratimėlis“. Jame dalyvavo virš 120 1 – 4 kl. mokinių iš 14 mokyklų. Jame sėkmingai pasirodė ir mūsų mokyklos 3 – 4 kl. mokinių ansamblis: Mykolas Bakula, Kristupas Navickas, Margarita Klovaitė, Jokūbas Bakula ir Mantas Janulevičius, kuriuos paruošė mokytojai Daiva Selevičienė ir Arkadij Gotesman. 

Dėkojame komandai už nuotaikingą pasirodymą ir tėveliui Nerijui Bakulai – už pagalbą ir palaikymą!


2023-01-23 RESPUBLIKINIS MUZIKOS EDUKACINIS PROJEKTAS – FESTIVALIS „GARSŲ PASAULIAI – PASAULIO ŠOKIŲ RITMU“

2023 m. sausio 27 d. Trakų Vokės dvare vyko respublikinio muzikos edukacinio projekto – festivalio „Garsų pasauliai – pasaulio šokių ritmu” II – baigiamasis – koncertas. Projektas buvo skirtas įvairių epochų, stilių, žanrų šokių pažinimui, koncertiniam atlikimui. Projekto organizatoriai – Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla ir Vilniaus Algirdo muzikos mokykla. Projekte taip pat dalyvavo Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos ir Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos auklėtiniai. Įsimintinas, ištaigingas baigiamasis renginys dovanojo puikius įspūdžius.

Projekto koncerte puikiai pasirodė mūsų mokyklos jaunieji atlikėjai: Rokas Bachovas (fortepijonas, mokytoja Elvyra Sinkevičienė), fortepijoninis duetas – Mykolas ir Jokūbas Bakulos (mokytoja Aldona Jakavonienė), Viltė Puidokaitytė (fortepijonas, mokytoja Laima Petruškevičienė), mišrus duetas – Bernardas Tūbinė (kornetas, mokytojas Albertas Tiškus) ir Kamilė Alekšiūnaitė (fortepijonas, mokytoja Aldona Jakavonienė), Smiltė Grigėnaitė (fortepijonas, mokytoja Aušra Kašėtienė).Renginį vainikavo ekskursija po restauruoto Trakų Vokės dvaro rūmų menes, rūsius. Vaizdingi gidės pasakojimai apie dvaro istoriją užbūrė ir nukėlė į senus laikus, praturtino istorijos žinias, paskatino dar ne kartą apsilankyti.

Nuotraukų galerija

2023 M. VASARIS PARODA „PASIVAIKŠČIOJIMAS SU ČIURLIONIU”

Vasario mėnesį, Zarasų Fausto Latėno menų mokykloje, pradeda veikti bendra Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos ir Rietavo M. K. Oginskio menų mokyklos paroda „Pasivaikščiojimas su Čiurlioniu”. Ši paroda yra Varėnos, Pakruojo, Biržų, Utenos ir Rietavo miestų vietos veiklos grupių projekto „Socialinės patirties, kultūrinės ir istorinės atminties tiltų” dalis.


2023-01-18 RESPUBLIKINĖ AKORDEONISTŲ EDUKACINĖ DIENA

2023 m. sausio 18 d. Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos akordeono dalyko mokytojai dalyvavo respublikinėje virtualioje akordeonistų edukacinėje dienoje, kurią organizavo Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokykla.
Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos direktorė, akordeono dalyko mokytoja metodininkė Renata Bakulienė pristatė naujai išleistą aranžuotų kūrinių, skirtų akordeonistų kvintetams ir orkestrams rinkinį „5 pjesės 5 akordeonams II”, akordeono dalyko mokytojas Darius Bachovas – aranžuotų lietuvių liaudies dainų ir šokių jauniesiems solistams leidinį „Lietuvių liaudies muzika akordeonui”.
Dėkojame organizatoriams už kvietimą dalyvauti ir galimybę dalintis gerąja patirtimi.

Nuotraukų galerija

2022-12-22 Kalėdinis koncertas tėveliams

2022 m. gruodžio 22 d. kalėdinį koncertą tėveliams dovanojo J. Čiurlionytės menų mokyklos Senosios Varėnos skyriaus mokiniai, kuriuos paruošė mokyt. Elvyra Sinkevičienė, Darius Bachovas ir Daiva Selevičienė. Koncertavo jaunieji pianistai, akordeonistai ir dainininkai, daugeliui jų tai buvo debiutinis koncertas. Sveikiname S. Varėnos bendruomenę ir linkime gražių artėjančių švenčių.

Nuotraukų galerija

2022 -12-22 Menų mokyklos peržiūra suaugusiems

2022 m. gruodžio 22 d. Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos suagusieji rinkosi į pusmečio darbų peržiūrą. Šis mokslo metų pusmetis buvo skirtas susipažinti su stiklo apdirbimo technikomis ir jų praktiniu taikymu. Suagę mokiniai dalyvavo neformaliojo suaugusiųjų švietimo programoje „Stiklo technikos naudojimas šiuolaikinėje menų mokykloje: technologijos ir vizualizacija – teorija ir praktika“. Buvo išbandyta stiklo sukepimo ir vitražo technikos, pasigaminti papuošalai, vitražai, lėkštės, žaislai ir kitokie dekoratyviniai stiklo objektai. Ryškus ir apčiuopiamas rezultatas džiugino prieššventinio vakaro svečius. Pokalbius apie gimstančius nedidelius kūrinius, sėkmes ir lūkesčius praturtino Irenos Malmygienės poezijos skaitymai ir naminiai Kalėdiniai skanumynai. Aptarę sekančio pusmečio planus jau nekantriai laukiame kitų darbingų susitikimų.

Nuotraukų galerija

2022-12-22 APDOVANOTI GABIAUSIEJI RAJONO MOKINIAI

2022 m. gruodžio 22 d. Varėnos „Ryto” progimnazijoje įvyko iškilmingi gabiausių rajono mokinių apdovanojimai. Už 2021-2022 mokslo metais laimėtas prizines vietas tarptautiniuose ir respublikiniuose konkursuose, festivaliuose, olimpiadose ir varžybose simbolinės dovanos įteiktos 189 gabiausiems rajono mokiniams ir 39 mokytojams. Sveikiname gausų Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos laureatų ir jų mokytojų būrį: Daugiau…

2022-12-21 Kalėdinis koncertas Varėnoje „Jadvyga laukia Kalėdų“

2022 m. gruodžio 21 d. Varėnos kultūros centre įvyko tradicinis kalėdinis menų mokyklos renginys, subūręs visą mokyklos bendruomenę. Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyviams už nuostabų kalėdinį koncertą ir parodą, visai mokyklos bendruomenei už sklandų, darbingą pusmetį. Dalijamės Varėnos rajono savivaldybės parengta informacija. Nuotraukos – Živilės Puidokaitės. Daugiau…

2022-12-15 ADVENTO VAKARAS SU VAIKŲ IR JAUNIMO FOLKLORO ANSAMBLIU „AVILYS”

2022 m. gruodžio 15 d. mūsų mokyklos vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Avilys” sukvietė mokyklos bendruomenę į kasmetinį jaukų Advento – Kalėdų sutiktuvių vakarą koncertų salėje. Daugiau…

2022-12-14 AKORDEONO KLASĖS KONCERTAS

2022 m. gruodžio 14 d. menų mokyklos salėje rinkosi akordeonistai – vyko mokytojų Renatos Bakulienės ir Dariaus Bachovo klasės mokinių koncertas. Daugiau…

2022-12-07 KALĖDINIS KONCERTAS MERKINĖJE

2022 m. gruodžio 7 d. Merkinėje įžiebta miesto kalėdinė eglė – po Kalėdų Senio sveikinimo miestelėnai ir svečiai suskubo į Merkinės kultūros centrą, kuriame koncertavo gausus būrys Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos mokinių ir mokytojų: jungtinis varėniškių ir Merkinės skyriaus jaunučių choras, solistai, ansambliai, taip pat ilgamečiai draugai iš Druskininkų – Juozo Mikolainio vadovaujamas saksofonininkų ansamblis. Daugiau…

2022-12-05 AKORDEONO NATOTEKOJE – NAUJAS RENATOS BAKULIENĖS LEIDINYS

2022 m. gruodžio 5 d. mokyklą pasiekė nauja Renatos Bakulienės natų knyga „5 pjesės 5 akordeonams II”. Leidinys skirtas muzikos ir meno mokyklų ansambliams ir orkestrams, jame pateiktos 5 populiarių kūrinių aranžuotės partijomis ir partitūromis. Tai jau trečiasis mokyklos direktorės, akordeono pedagogės leidinys, skirtas jaunųjų akordeonistų mokomajam – koncertiniam repertuarui. Daugiau…

2022-12-02 TARPTAUTINIS SIMPOZIUMAS „MENINIO UGDYMO GERINIMAS”

2022 metų gruodžio 2 d. mokyklos direktorės pavaduotoja, dailės mokytoja Dalia Šemeškienė – Kleponytė ir mokyklos dailės mokytoja Rūta Lesniauskienė dalyvavo tarptautiniame simpoziume „Meninio ugdymo gerinimas: pedagogų patirtys, tyrimai, kūrybinė raiška“. Daugiau…

2022-11-29 RESPUBLIKINIS EDUKACINIS MUZIKOS PROJEKTAS – FESTIVALIS „GARSŲ PASAULIAI – PASAULIO ŠOKIŲ RITMU“ I KONCERTAS

2022 m. lapkričio 29 d. Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Sauliaus Sondeckio koncertų salėje įvyko ypatinga muzikos ir šokio šventė, kurią klausytojams dovanojo Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos, Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos, Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos ir Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos jaunieji atlikėjai. Daugiau…

2022-11-26 JAUNIEJI AKORDEONISTAI DALYVAVO „POLKOS FESTIVALYJE”

2022 m. lapkričio 26 d. Varėnos kultūros centre praūžė visą lapkričio mėnesį trukusio „Polkos festivalio” baigiamasis renginys – didysis koncertas „Polkos įvairovė”, kuriame dalyvavo ir Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos mokiniai. Daugiau…

2022-11-26 AKORDEONISTAI KONCERTE „KUKUMBALIS IR DRAUGAI”

2022 m. lapkričio 26 d. vyresniųjų akordeonistų ansamblis – Rokas Švedas, Elvina Kvaraciejūtė, Lėja Latvytė, Valentinas Keršys, Gvidas Jančauskas, Mykolas Bakula ir vadovė Renata Bakulienė – dalyvavo jaukiame vakare – koncerte „Kukumbalis ir draugai”. Daugiau…

2022-11-019 JAUNIEJI VOKALISTAI TARPTAUTINIO PROJEKTO „ERASMUS +” MOKYMUOSE

2022 m. lapkričio 19 d. Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos mokytojos Aušros Liutkutės iniciatyva solinio dainavimo klasės mokiniai dalyvavo tarptautinio Erasmus+ projekto “Inovatyvi metodika dainavimo mokytojams (Innovative methodology for singing teachers) pirmojo modulio seminare “Žmogaus balsas ir jo galimybės įvairaus amžio tarpsniais”. Daugiau…

2022-11-17 CHORŲ JUNGTYS KONCERTE „SKAMBA DAINOS”

2022 m. lapkričio 17 d. Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokykloje  viešėjo Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos II klasės jaunučių choras (vadovė – Gražina Gumuliauskienė, koncertmeisterė Aušra Kanišauskaitė) bei du akordeono dalyko mokiniai (mokytoja Jūratė Prusevičienė). Daugiau…

2022-11-15 KRISTINOS GLINEVIČIENĖS KŪRYBOS VAKARAS

2022 m. lapkričio 15 d. Varėnos menų mokykloje susirinko dainos, poezijos, dailės mėgėjai. Savo kūrybą pristatė kompozitorė, dailininkė, Trakų rajono Lentvario lopšelio-darželio „Svajonėlė” meninio ugdymo mokytoja Kristina Glinevičienė. Daugiau…

2022-11-11 MES – LRT TELEVIZIJOJE!
2022 m. lapkričio 11 d. Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos komanda buvo pakviesta filmuotis Lietuvos televizijos laidai „Duokim garo” – laidų ciklas bus skirtas nuostabaus Dzūkijos regiono pažinimui. Daugiau…

2022-11-11 „AVILIO” VIEŠNAGĖ RŪDIŠKĖSE

2022 m. lapkričio 11 d. menų mokyklos vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Avilys” dalyvavo vaikų folkloro šventėje „Suprašė žvirblalis visus paukštelius”. Folkloro šventei į Rūdiškių kultūros centrą sugužėjo vaikų ir jaunimo folkloro ansambliai iš Marijampolės, Vilniaus, Varėnos. Daugiau…

2022-10-27 NUSKAMBĖJO III RESPUBLIKINIS JAUNŲJŲ PIANISTŲ KONKURSAS „LIETUVOS „ŠALELĖJ

2022 m. spalio 27 dieną Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokykloje vyko III respublikinis jaunųjų pianistų konkursas „Lietuvos šalelėj“, skirtas profesorės, etnomuzikologės, pedagogės, kompozitorės, visuomenės veikėjos Jadvygos Čiurlionytės bei jos brolio, Varėnoje gimusio genialaus menininko, kompozitoriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybinio palikimo įprasminimui ir sklaidai. Šiais metais mokykla taip pat mini mokyklos vardo dešimtmetį bei J. Čiurlionytės 30-ąsias mirties metines. Daugiau…

2022-10-25 AURELIJAUS KOVALIOVO TAPYBOS DARBŲ PARODOJE

Mėgaujamės kūryba ir paveikslais. Šį kartą, dailininko Aurelijau Kovaliovo tapybos darbų  parodoje, kuri vyksta Varėnos kultūros centro kino ir parodų salėje. Daugiau…

2022-10-04/12 „SKRENDANTIS ORO BALIONAS“ ITALIJOJE

2022 m. spalio 4-12 d. Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos mokiniai ir mokytojai buvo išvykę į edukacinę, pažintinę, koncertinę, parodinę-konkursinę kelionę į Italiją. Daugiau…

2022-10-04/12 PIEŠINIŲ KONKURSAS „SKRENDANTIS ORO BALIONAS”

Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos ir Fragneto Monforte savivaldybės organizuotas tarptautinis XI piešinių konkursas ir paroda „Skrendantis oro balionas”, 2022 m.

2022-10-05 MUZIKINIS SVEIKINIMAS VARĖNOS „RYTO” PROGIMNAZIJOS MOKYTOJAMS

Mokytojų dienos proga, po pamokų, vaikai lankantys Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklą, dovanojo Varėnos „Ryto” progimnazijos mokytojams šventinį koncertą. Daugiau…

2022-10-03 LAUREATŲ APDOVANOJIMŲ IŠKILMĖS MENŲ MOKYKLOJE

Spalio 3 d. Varėnos J. Čiurlionytės menų mokykloje vyko tradicinė gabiausių mokyklos mokinių, 2021-2022 mokslo metais, tapusių respublikinių ir tarptautinių konkursų laimėtojais, ir jų mokytojų pagerbimo šventė. Renginys apjungia dvi reikšmingas progas-tarptautinę muzikos ir mokytojo dienas.

Sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorė Renata Bakulienė, džiaugėsi, jog pokarantininiais metais visa mokykla aktyviai kibo į darbus, kūrybą, projektines veiklas, dalyvavo įvairiuose renginiuose ir puikiai atstovavo mokyklai respublikiniuose ir tarptautiniuose muzikos ir dailės konkursuose. Daugiau…

2022-09-21 LIETUVOS DŽIAZO FEDERACIJOS MISIJA MENŲ MOKYKLOJE

Rugsėjo 21-ąją, Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokykloje viešėjo profesionalaus lietuviško džiazo atstovai-Lietuvos džiazo federacijos prezidentas, pianistas, kompozitorius, pedagogas Dmitrij Golovanov ir saksofoninkas, pedagogas,kompozitorius Jan Maksimovič. Svečiai atvyko su misija-supažindinti jaunimą ir pedagogus su džiazo muzika, improvizacija, aptarti bendradarbiavimo lūkesčius ir vizijas džiazo edukacijos srityje. Daugiau…

2022-09-01 RUGSĖJO 1-OJI

Mokslo ir žinių diena tradiciškai į menų mokykla sukvietė pirmokus ir nvš programų naujokus. Pilnai salei naujų mokinukų, tėvelių, artimųjų ir draugų koncertavo po atostogų grįžę bendraamžiai. Mokyklos bendruomenei įsimintinų, kūrybingų ir sveikų naujų mokslo metų linkėjo Varėnos rajono savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vedėja Stasė Bingelienė, mokyklos direktorė Renata Bakulienė, direktorės pavaduotoja Dalia Šemeškienė-Kleponytė. Daugiau…