PAMOKOS KITAIP


KITOKIOS PAMOKOS

Dailėtyros pamoka Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos mokytojų Valdemaro Šemeškos, Sigitos Cironkienės, Rūtos Lesniauskienės, Marijaus Baukaus, Vytauto Černiausko ir 2021-2022 m. ir 2022-2023 m. diplomantų tapybos, grafikos ir fotografijos „Po mūzos sparnu 3”.

2023 lapkričio 28 d. lankėmės parodoje „Po mūzos sparnu 3” su mokyklos dailės pradinio ugdymo 1 ir 2 kl. mokiniais. Paroda vyksta Varėnos kultūros centro kino ir parodų salėje. Mokytojos Dalios Šemeškienės – Kleponytės pravestoje netradicinėje dailėtyros pamokoje mokėmės kaip reikia žiūrėti parodą ir elgtis ekspozicinėje erdvėje. Susipažinome su vaizduojamosios dailės žanrais ir „gyvais“ jos pavyzdžiais. Apžiūrėję ir išanalizavę parodą mokėmės atskirti vaizduojamosios dailės grafikos, tapybos ir fotografijos technikas, rasti peizažą, portretą, siužetinį paveikslą ir pan. Giliau pažvelgus į kūrinį rasti kompozicinius elementus jame, savo žodyne taikyti jau išmoktas sąvokas.

Mokytis – smagu, o mokytis įdomiai – dar smagiau.


EDUKACINĖ KELIONĖ VILNIUJE

2023 m. lapkričio 23 d. dailės pagr. ugd. progr. 2 kl. mokiniai traukiniu išdundėjo į edukacinę kelionę ir aktyvias pamokas Vilniuje. Šį kartą  Vilnius pasitiko siautulinga pūga ir slidžiais šaligatviais, miesto stogus krituliais suliejęs su dangumi. Ekskursiją kaip įprasta pradėjome ties  senąja gynybine siena ir „Aušros“ vartais, Šv. Teresės bažnyčia, senaisiais renesanso ir baroko laikotarpio architektūros paminklais, Lietuvos Nacionaline Filharmonija,  Rotuše ( kur prisiminėme Lauryną Stuoką Gucevičių) ir vingiuotomis, senamiesčio amatininkų gatvelėmis. Vilniaus grafikos meno centre  „Kairė-Dešinė“ turėjome grafikės, pedagogės Lidos Dubauskienės sausos adatos pamoką Kalėdine (nuostabusis peizažas) tematika. Po užsiėmimo aplankę vykstančias parodas galerijoje „Kairė-Dešinė“ išskubėjome į Kazio Varnelio namus –muziejų. Gidė Brigita mums išsamiai papasakojo apie dailininką, smulkiai išanalizavome menininko kūrybinį palikimą ir turtingą kolekciją. Pakeliui į traukinių stotį mokėmės rasti ir stebėti miesto skulptūras, kitus meninius objektus, stebėjome Vilniaus Bernardinų ansamblį, kitų bažnyčių bokštus, varpines jų aukštį ir grožį… Diena netruko prabėgti palikdama sužadintą smalsumą, nepaprastą pažinimo džiaugsmą ir daug gražių ir prasmingų ateities ir Kalėdinių svajonių išsipildymo.


Meistriškumo pamokos Italijoje

2023 m. liepos 17 d.  Varėnos J. Čiurlionytės  menų mokyklos dailės mokytojai metodininkai Dalia Šemeškienė – Kleponytė ir Valdemaras Šemeška Fragneto L‘Abate miesto (Italija) jaunimo bendruomenės kvietimu (Forum giovani Fragneto L‘Abate), vedė atviras dailės meistriškumo pamokas Fragneto L‘Abate miesto bendruomenės vaikams, jaunimui ir mokytojams – „Fragnetelis ir jo neatrastos gražiosios vietos“. Mokiniai piešė daugiau nei tūkstantį metų turintį labirintinį senamiestį, unikalų net šiose vietose, kaip išsaugojusį visiškai nemodifikuotą, ankstyvųjų viduramžių vienuolijos miesto struktūrą, taip pat išlikusias originalias architektūrines detales, iliustravo piešinius  miesto legendomis ir mitais. Pamokas ir mokytojų darbą stebėjo mokytojos Teresa Coccochiarella ir Francesca Rispoli kartu su mokinių tėveliais. Spalvingą, pilną emocijų  renginį užbaigė plenerinių darbų konkursas (konkurso komisijos pirmininkė Dalia Šemeškienė-Kleponytė), nugalėtojų ir dalyvių

Džiaugiamės galėdami dalintis savo profesinėmis žiniomis, gerąja pedagogine patirtimi, bendruomenės pasitikėjimu ir aukštu mūsų mokytojų ir menininkų vertinimu.


SVEČIAI IŠ VILNIAUS

2023 m. gegužės 3 d. Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokykloje svečiavosi Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijos fortepijono dalyko mokytoja metodininkė Elle Raaliste, kuri pristatė konservatorijos veiklą, studijų ir karjeros galimybes, vedė meistriškumo pamokas, pravedė paruoštų mokinių koncertą. Dėkojame Vilniaus J. Tallat-Kelpšos konservatorijai už bendradarbiavimą, Varėnos J. Čiurlionytės fortepijono metodinei grupei-už metodinės dienos organizavimą ir įgyvendinimą.


NTEGRUOTOS SOLFEDŽIO IR IT PAMOKOS

Integruotos pamokos – vienas iš metodų, skatinančių aktyvų mokinių dalyvavimą, padedančių lengviau įsisavinti teorines ir praktines žinias. Pamokos tampa įvairesnės, įdomesnės.
Galimybė integruoti solfedžio ir informacinių technologijų pamokas atsirado bendradarbiaujant Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos mokytojai Daivai Selevičienei ir Senosios Varėnos Andriaus Ryliškio pagrindinės mokyklos informacinių technologijų ir matematikos dalykų mokytojai Romai Blažulionienei. IT būrelio „Išmanukai“ „išmanieji” dalyviai mokėsi naudotis jiems nauja solfedžio kompiuterine mokymo programa „Musicators”, kuri efektyviai lavina muzikinius-kompiuterinių technologijų įgūdžius ir kompetencijas. Užduotis parengė mokytoja D. Selevičienė, naudodamiesi mokytojos R. Blažulionienės pagalba mokiniai mokėsi prisijungti prie programėlės, savarankiškai atlikti užduotis.

Nuotraukų galerija


2023-05-26 KITOKIOS PAMOKOS DRUSKININKUOSE

Šių metų gegužės 26 d. dailės pagr. ugd. progr. 1 ir 2 kl. mokiniai svečiavosi Druskininkuose ir Liškiavoje. Su  mokytojomis Dalia Šemeškiene-Kleponyte, Sigita Cironkiene ir Rūta Lesniauskiene dalyvavome plenere – edukacijoje ir aktyviose pamokose M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje, V.K. Jonyno galerijoje Druskininkuose. Labai džiaugiamės ilgamete draugyste ir bendryste su muziejumi, glaudaus bendradarbiavimo dėka, galime muziejų pažinti ne tik kaip ekspozicijų lankytojai, bet turėti unikalias galimybes dirbti muziejuje, jo kiemeliuose, tiesiogiai reflektuojant istoriją, tampant jos dalimi. Sukurti pleneriniai darbai M. K. Čiurlionių šeimos kiemeliuose, bus eksponuojami mokykloje, ruošiantis 2023 m. spalio 19 d. vyksiančiam tarptautiniam pianistų konkursui „Lietuvos šalelėj“ skirtam J. Čiurlionytei, mūsų mokykloje. Į namus grįžome vienu gražiausių kelių Lietuvoje – Liškiavos keliu. Čia mus pasitiko dar Kęstučio laikus menantys piliakalniai ir Liškiavos vienuolyno ansamblis (1704-1740 m.). Apžiūrėjome ansambliui priklausančius pastatus, bei aptarėme barokinę ansamblio bažnyčią.

Diena prabėgo kaip akimirka, palikdama sužadintą smalsumą, nepaprastą pažinimo džiaugsmą ir daug gražių ir prasmingų ateities svajonių.

Nuotraukų galerija


2023-05-17 Kitokios pamokos Vilniuje

Šių metų gegužės 17 d. dailės pagr. ugd. progr. 3 kl. mokinių lietingas oras neišgąsdino. Apsiginklavę skėčiais ir visai ne pavasariu dvelkiančiomis striukėmis, kartu su  mokytoja Dalia Šemeškiene-Kleponyte traukiniu išvykome į edukacinę kelionę ir aktyvias pamokas Vilniuje. Vilnius pasitiko savo senąja gynybine siena ir „Aušros“ vartais, senaisiais renesanso ir baroko laikotarpio architektūros paminklais, Rotuše ir vingiuotomis, nepažintomis senamiesčio amatininkų gatvelėmis.  Vilniaus grafikos meno centre  „Kairė-Dešinė“ turėjome grafikės, pedagogės Lidos Dubauskienės grafikos dalyko meistriškumo pamoką, po pamokos aplankėme galerijoje vykstančias parodas.  Lietuvos Nacionalinio muziejaus Vilniaus paveikslų galerijoje apžiūrėjome, aptarėme ir net su dviem muziejaus gidėmis analizavome žanrinę tapyba parodoje „Senieji meistrai iš Ukrainos muziejų. Nacionalinis Bohdano ir Varvaros Chanenkų dailės muziejus ir Lvivo nacionalinė Boryso Voznyckio dailės galerija“,  taip pat analizavome tik ką atsidariusią nuostabaus grožio parodą „Florentem. Kunstkamera“.  Valdovų rūmų muziejuje analizavome ir mėgavomės išskirtinio grožio ir svarbos tarptautine paroda – „Žygimanto Augusto gobelenai Vilniuje“. „Arkos“ galerijoje analizavome Kęstučio Svirnelio parodą „Gyvulys“. Pakeliui į traukinių stotį mokėmės rasti ir stebėti išlikusią renesanso epochos Vilniaus architektūrą. Diena netruko prabėgti palikdama sužadintą smalsumą, nepaprastą pažinimo džiaugsmą ir daug gražių ir prasmingų ateities svajonių.

Nuotraukų galerija


2023-05-10 Kitokios pamokos

Šių metų gegužės 10 d. dailės pagr. ugd. progr. 2 kl. mokiniai su mokytoja Dalia Šemeškiene-Kleponyte traukiniu išdundėjo į edukacinę kelionę ir aktyvias pamokas Vilniuje. Vilnius pasitiko savo senąja gynybine siena ir „Aušros“ vartais, senaisiais renesanso ir baroko laikotarpio architektūros paminklais, Rotuše ir vingiuotomis, nepažintomis senamiesčio amatininkų gatvelėmis.  Vilniaus grafikos meno centre  „Kairė-Dešinė“ turėjome grafikės, pedagogės Lidos Dubauskienės grafikos dalyko meistriškumo pamoką, po pamokos aplankėme galerijoje vykstančias parodas.  Lietuvos Nacionalinio muziejaus Vilniaus paveikslų galerijoje apžiūrėjome, aptarėme ir analizavome žanrinę tapyba parodoje „Senieji meistrai iš Ukrainos muziejų. Nacionalinis Bohdano ir Varvaros Chanenkų dailės muziejus ir Lvivo nacionalinė Boryso Voznyckio dailės galerija“,  taip pat analizavome J. Rustemo garsiausius tapybos darbus. Žydintis ir kvepiantis Vilniaus senamiestis vedė link Bernardinų ansamblio kur trumpai stabtelėjom apžiūrėti Bernardinų bažnyčios. Tradiciniai pietūs ir trumpas poilsis Bernardinų sode prieš edukaciją Valdovų rūmuose yra visada žavingi, stebint miestiečių gyvenimą. Valdovų rūmų muziejuje analizavome ir mėgavomės išskirtinio grožio ir svarbos tarptautine paroda – „Žygimanto Augusto gobelenai Vilniuje“. Pakeliui į traukinių stotį mokėmės rasti ir stebėti miesto skulptūras, kitus meninius objektus, stebėjome Vilniaus bažnyčių bokštus, varpines jų aukštį ir grožį… Diena netruko prabėgti palikdama sužadintą smalsumą, nepaprastą pažinimo džiaugsmą ir daug gražių ir prasmingų ateities svajonių.

Nuotraukų galerija


2023-05-04 „KITOKIOS” PAMOKOS LIŠKIAVOJE

Gegužės 4 d., praėjusį ketvirtadienį, jaunosios Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos Merkinės skyriaus dailininkės, vadovaujamos mokytojų Rūtos Lesniauskienės ir Marijaus Baukaus, dalyvavo integruotoje piešimo ir meno istorijos pamokoje Liškiavoje. Trečios klasės mokinių ugdymo programoje – puošnusis barokas, todėl buvo smagu aplankyti vieną žymiausių Lietuvos vėlyvojo baroko perlų – Liškiavos bažnyčios ir vienuolyno ansamblį, jį natūroje apžiūrėti, atpažinti ir pritaikyti teorines žinias – analizuoti bažnyčios planą, architektūrines Lietuvos brandžiojo baroko detales tiek bažnyčios viduje, tiek išorėje. Mokinės taip pat susipažino su Liškiavos bažnyčios daile – paveikslais, skulptūra. Kita pamokos dalis – piešimas iš natūros pasirinktinai.

Nuotraukų galerija


MAŽIEJI PLENERAI MOKYKLOS APLINKOJE

Šviečiant saulutei smagu padirbėti lauke. Šįkart Merkinės skyriaus pradinukai piešė Merkinės gatvės fragmentus iš natūros. Kiekvienas mokinys pasirinko patinkančio gatvės fragmento motyvą, darbą atliko pastele. Dėkojame mokytojai Rūtai Lesniauskienei už gyvas „kitokias” pamokas.

Nuotraukų galerija


2023-04-26 DAILĖS EDUKACIJA DRUSKININKUOSE

2023 m. balandžio 26 d. Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos dailės pradinių klasių mokinukai, vadovaujami mokytojų Rūtos Lesniauskienės ir Marijaus Baukaus, vyko į M. K. Čiurlionio namus – muziejų Druskininkuose. Muziejaus darbuotoja pravedė edukaciją apie Varėnoje gimusio ir Druskininkuose augusio kompozitoriaus ir dailininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio šeimą, namus, gyvenimą ir kūrybą. Mažieji dailininkai, klausydami Čiurlionio kūrinių, pastelėmis iš atminties piešė labiausiai patikusių paveikslų detales. Kūrybinio darbo atokvėpiui šaunioji menininkų komanda vyko į miško muziejų „Giros aidas”, kur vaišinosi namiškių įdėtais skanumynais, džiaugėsi žaidimų aikštele. Namo vaikai grįžo pavargę, tačiau labai patenkinti „kitokia” pamoka.

Nuotraukų galerija


2023-04-24 PLENERINIS DARBAS MOKYKLOS KIEME

Šiandien džiaugiamės vienintele panašaujama šilta diena šią savaitę – plenerinis darbas mokyklos kieme stebint atbundančius medelius, prasiskleidusius žiedelius ir saulutės šviesą. Mokytis – smagu, o mokytis kitaip – dar smagiau.


2023-02-31 ALYTAUS MENŲ MOKYKLOJE

2023 m. kovo 31 d. Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos pagr. ugd. 2 kl. mokiniai su savo mokytojais Dalia Šemeškiene – Kleponyte ir Marijumi Baukumi lankėsi Alytaus dailės mokykloje. Šios mokyklos bendruomenė yra seni mūsų mokyklos draugai ir socialiniai parneriai. Džiaugiamės galėdami šią mokyklą parodyti vis naujoms augančioms kartoms, mokykla Lietuvoje tikrai išskirtinė – specialiai projektuota dailės mokyklai. Patalpos ir dirbtuvės pritaikytos tikslingam dailės dalyko mokymuisi, kūrybai ir ekspozicijoms. Apžiūrėję edukacines erdves, parodas ir turtingą mokyklos biblioteką, su mokytojais Indre Diržiene ir Redu Diržiu, turėjome bendrą piešimo pamoką. Po viešnagės ir darbo mokykloje, išskubėjome į Alytaus Šv. Benedikto gimnazijoje vykusį koncertą,  kur palaikėme savo mokyklos akordeonistus grojančius jungtiniame akordeonistų orkestre. Diena – kupina įspūdžių, pripildyta naujomis spalvomis ir muzikos garsais.

Mokytis – smagu, o mokytis įdomiai – dar smagiau.

Nuotraukų galerija

2023-03-13/14 AKORDEONO METODINĖS-PRAKTINĖS DIENOS VARĖNOJE

2023 m. kovo 13-14 d. Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokykloje vyko pedagogams ir mokiniams skirti mokymai pagal kvalifikacijos tobulinimo programą „Akordeono pedagogikos kontekstas ir inovacijos. Jaunųjų atlikėjų meistriškumo ugdymas”, kuri buvo parengta mokyklos direktorės, akordeono dalyko mokytojos metodininkės Renatos Bakulienės iniciatyva, bendradarbiaujant su Varėnos švietimo centru – programoje dalyvavusiems pedagogams buvo išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai.
Pirmoji diena – elektroakustinio akordeono galimybių pažinimo ir atradimo diena. Vilniaus miesto Grigiškių meno mokyklos direktorius, akordeono dalyko mokytojas ekspertas Romas Morkūnas skaitė pranešimą tema „Modernus akordeonas. Elektroakustinio skambesio paieškos”, apžvelgė akordeono istoriją – kelią nuo tradicinio iki profesionalaus instrumento, elektroakustinio atlikimo galimybes pritaikant procesorių loop station, pravedė eksperimentines – kūrybines dirbtuves mokiniams bei dovanojo vakarinį koncertą Varėnos bendruomenei, atlikdamas originalias, autorines kompozicijas, adaptuotas elektroakustiniam akordeonui.
Antroji diena buvo skirta akademiniam muzikavimui – instrumento valdymui, techninių ir muzikinių atlikimo įgūdžių tobulinimui. Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos, Kauno 1-osios muzikos mokyklos akordeono dalyko mokytojas metodininkas Laimonas Salijus vedė meistriškumo pamokas ansambliams ir solistams, pristatė metodinį pranešimą tema „Garso išgavimo subtilybės grojant akordeonu. Atlikimo kokybės ir garso formavimo sąsajos ugdant jaunuosius akordeonininkus”, Kauno 1-osios muzikos mokyklos, Kauno „Vyturio” gimnazijos akordeono dalyko mokytojas Marius Laurynaitis skaitė metodinį pranešimą tema „Gabių mokinių ugdymas. Inovatyvūs darbo metodai ruošiant mokinius konkursams ir festivaliams”, vedė meistriškumo pamokas jauniesiems solistams.
Abu lektoriai-akordeono profesionalai, sukaupę didelę patirtį šalies ir pasaulio scenose, dovanojo puikų akademinės ir lengvosios akordeono muzikos koncertą.
Džiaugiamės, jog šie metodiniai renginiai buvo reikšmingi ir Druskininkų, Alytaus, Lazdijų (Veisiejų skyriaus), Kauno muzikos ir meno mokyklų akordeono dalyko pedagogams, kurie taip pat atvyko pasisemti pedagoginės patirties, meistriškumo pamokoms atvežė paruoštų mokinių. Kolegų susitikimai itin reikšmingi apžvelgiant ugdymo kontekstus, iššūkius, gilinantis į su tuo susijusią problematiką, ieškant sprendimo galimybių siekiant išlaikyti ugdymo kokybę, formų įvairovę, planuojant kitus mokytojams ir mokiniams aktualius, profesionalumą ugdančius ir motyvaciją skatinančius renginius.
Kovo 15 d. menų mokyklos mokytojai R. Bakulienė ir Darius Bachovas pedagogines kompetencijas tobulina Kauno „Vyturio” gimnazijos ir Kauno švietimo inovacijų centro organizuojamame seminare „Techninių problemų sprendimai bei kūrybiniai ieškojimai mokymo(si) procese grojant akordeonu“, kuriame meistriškumo pamokas mokiniams veda ir metodinius pranešimus skaito Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos VDU Muzikos akademijos instrumentinės muzikos katedros akordeono skyriaus docentai Gintaras Mameniškis ir Povilas Velikis bei lektorius Augustinas Rakauskas. Vakarinėje dalyje dalyvių lauks studentų koncertas.
Menų mokyklos akordeonistų laukia aktyvus pavasaris – dalyvavimas konkursuose, meistriškumo renginiuose, vietos koncertuose. Tikimės, sukauptos kompetencijos mokytojams ir mokiniams padės dar aktyviau dalyvauti rajono ir šalies muzikiniame gyvenime, siekti sėkmingų rezultatų aukšto meistriškumo akordeono renginiuose.

Nuotraukų galerija

2023-03-02/03 XXXXIX LIETUVOS PIANISTŲ KONFERENCIJOS SEMINARAS-PRAKTIKUMAS

2023 m kovo 2-3 dienomis Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijoje vyko EPTA seminaras. Jame dalyvavo ir Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos mokytoja Aldona Jakavonienė su savo klasės jaunaisiais pianistais: Kristupu Navicku, Jokūbu Bakula, Justinu Zinkevičiumi.

Interpretacijos seminarą vedė ir su mūsų mokiniais dirbo Šilutės meno mokyklos metodinės grupės pirmininkė ir Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos mokytoja ekspertė Liudmila Kašėtienė-Mikkelsen.

Buvo labai įdomu ir naudinga.

Nuoširdžiai dėkojam Justino tėčiui Donatui Zinkevičiui už nuolatinį palaikymą ir pagalbą kelionėje.


2023-01-27 LIETUVOS MUZIKOS IR TEATRO AKADEMIJOJE

2023 m. sausio 27 d. Varėnos menų mokyklos mokytojai ir mokiniai lankėsi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje – aplankė Juliaus Juzeliūno erdvinio garso Sferą, kurioje kompozitorius, LMTA Muzikos inovacijų studijų centro administratorius Jurgis Jarašius pasakojo apie muzikos kūrėjo darbą, elektroninės muzikos galimybes, mokiniai patys galėjo prisiliesti prie analoginio sintezatoriaus ir juo pagroti. Taip pat buvo aplankytas Balkono teatras, Didžioji bei J. Karoso salės, Operos studija, mokiniai susipažino su akademijos istorija.

Dėkojame Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Karjeros ir kompetencijos centrui už puikią edukaciją ir karjeros dieną, akademijos lektorei, menų mokyklos mokytojai Aušrai Liutkutei – už bendradarbiavimą organizuojant kitokią pamoką.


2022-12-5 Dailėtyros pamoka Rūtos ir Marijaus Piekurų parodoje „Akcentai”

2022 gruodžio 5 d. lankėmės menininkų Rūtos ir Marijaus Piekurų parodoje „Akcentai” su dailės pagrindinio ugdymo 1 kl. mokiniais. Paroda vyksta Varėnos kultūros centro kino ir parodų salėje. Dailėtyros pamokoje susipažinome su „akcentuotu” žiogu – šios parodos meninio turinio kaltininku – juvelyrikos-miniatiūrų, tekstilės parodoje.

Apžiūrėję ir išanalizavę Rūtos ir Marijaus Piekurų parodą „Akcentai“, išvedėme paraleles tarp priešistorinio laikotarpio taikomosios dailės subtilybių ir šiuolaikinio meno. Pakartojome jau žinomas teorines sąvokas ir įterpėme naujas. Stebėjomės meninėmis ir technikos subtilybėmis. Lyginom neolitinę juvelyriką su šiuolaikine, praktinio juvelyrikos panaudojimo panašumus ir skirtumus.

Mokytis – smagu, o mokytis įdomiai dar smagiau.


2022-12-01 NETRADICINĖ DAILĖS PAMOKA VILNIUJE

Šių metų gruodžio 1 d. dailės pagr. ugd. progr. 2 ir 3 kl. mokiniai traukiniu išdundėjo į edukacinę kelionę ir aktyvias pamokas Vilniuje. Šventiškai nusiteikęs Vilnius, pilnas nuostabiausių Kalėdinių papuošimų ir dekoracijų, mus pasitiko savo senąja gynybine siena ir „Aušros“ vartais, Šv. Teresės bažnyčia, senaisiais renesanso ir baroko laikotarpio architektūros paminklais, Lietuvos Nacionaline Filharmonija,  Rotuše ( kur prisiminėme Lauryną Stuoką Gucevičių) ir vingiuotomis, senamiesčio amatininkų gatvelėmis. Vilniaus grafikos meno centre  „Kairė-Dešinė“ turėjome grafikės, pedagogės Lidos Dubauskienės lino raižinio pamoką Kalėdine tematika. Aplankėme šventiškai pasipuošusią Katedros aikštę ir pačią Katedrą. Lietuvos Nacionalinio muziejaus Istorijų namuose – edukaciją  Tarptautinėje parodoje „1 000 000 žingsnių: Gintaro kelias nuo Romos iki Baltijos”, kurią vedė puiki parodos žinovė, edukatorė Saulė. Edukacijos metu išsamiai susipažinome su Romos imperijos ir Aisčių pasaulius jungusius kultūrinius, ekonominius ir politinius saitus, sužinojome, kad mūsų „auksas” gintaras buvo prabangi grandis jungusi tokiu du skirtingus pasaulius. Pakeliui į traukinių stotį mokėmės rasti ir stebėti miesto skulptūras, kitus meninius objektus, stebėjome Vilniaus Bernardinų ansamblį, kitų bažnyčių bokštus, varpines jų aukštį ir grožį… Diena netruko prabėgti palikdama sužadintą smalsumą, nepaprastą pažinimo džiaugsmą ir daug gražių ir prasmingų ateities ir Kalėdinių svajonių išsipildymo.

Nuotraukų galerija

2022-11-21 NETRADICINĖ PAMOKA PARODOJE „AKCENTAI”

2022 lapkričio 21 d. lankėmės menininkų Rūtos ir Marijaus Piekurų parodoje „Akcentai”su 1 kl. dailės pradinukais. Paroda vyksta Varėnos kultūros centro kino ir parodų salėje. Dailės pažinimo pamokoje susipažinome su „akcentuotu” žiogu – šios parodos meninio turinio kaltininku. Juvelyrikos-miniatiūrų parodoje pagrindinis veikėjas ir vabalas ir kaklaskarė vardu Žiogaitis. Visus smagi ir pakili žiogo inspiruota nuotaika nuteikė rimtam studijiniam darbui – taip kaip matom ir suprantam. Mokytis – smagu, o mokytis įdomiai dar smagiau.

Nuotraukų galerija

2022-11-17 NETRADICINĖ PAMOKA VILNIUJE

2022 m. lapkričio 17 d. dailės pagr. ugd. progr. 1kl. mokiniai traukiniu išdundėjo į edukacinę kelionę ir aktyvias pamokas Vilniuje. Vilnius pasitiko pirmosiomis pamokomis traukinių stotyje, savo senąja gynybine siena ir „Aušros“ vartais, Šv.. Teresės bažnyčia, senaisiais renesanso ir baroko laikotarpio architektūros paminklais, pažintimi su Lietuvos Nacionaline Filharmonija,  Rotuše ir vingiuotomis, nepažintomis senamiesčio amatininkų gatvelėmis.  Vilniaus grafikos meno centre  „Kairė-Dešinė“ turėjome grafikės, pedagogės Lidos Dubauskienės lino raižinio pamoką, su galeristėmis aplankėme ir paanalizavome galerijoje vykstančias parodas.  Lietuvos Nacionalinio muziejaus Istorijų namuose   apžiūrėjome dvi veikiančias parodas: Tarptautinę parodą „1 000 000 žingsnių: Gintaro kelias nuo Romos iki Baltijos”

Gintaro kelias iš šiandienos perspektyvos ir ekspoziciją skirtą egiptui „Ką slepia sarkofagas?” Edukacijos metu išsamiai susipažinome su Romos imperijos ir Aiščių pasaulius jungusius kultūrinius, ekonominius ir politinius saitus, sužinojome, kad mūsų „auksas” gintaras buvo prabangi grandis jungusi tokiu du skirtingus pasaulius. Egipto parodos mumijos nuteikė įvairioms mintims, o labiausiai apie kelionę nuvykti į patį Egiptą. Pakeliui į traukinių stotį mokėmės rasti ir stebėti miesto skulptūras, kitus meninius objektus, stebėjome Vilniaus Bernardinų ansamblį, kitų bažnyčių bokštus, varpines jų aukštį ir grožį… Diena netruko prabėgti palikdama sužadintą smalsumą, nepaprastą pažinimo džiaugsmą ir daug gražių ir prasmingų ateities svajonių.

Nuotraukų galerija

2022-11-11 NETRADICINĖ PAMOKA „AŠ MOKAUSI VARĖNOS JADVYGOS ČIURLIONYTĖS MENŲ MOKYKLOJE”

2022 m. lapkričio 11 d. mokyklos mokytoja Daiva Selevičienė į mokyklą atlydėjo Senosios Varėnos A. Ryliškio pagrindinės mokyklos 2 kl. pradinukus kartu su jų mokytoja Irena Makseliene. Šie vaikai – Senojoje Varėnoje besimokantys mūsų mokyklos pradinio muzikinio ugdymo 1 kl. mokinukai. Viešnagės tikslas – sudaryti sąlygas skyriuje ir miesteliuose menų mokyklos užsiėmimus lankantiems vaikams atvykti, pažinti, veikti, suprasti ir identifikuoti, kokios mokyklos dalimi jie yra. Mokyklos direktorės pavaduotoja Dalia Šemeškienė-Kleponytė surengė vaikams kelionę – pamoką po menų dirbtuves, teatro ir muzikos klases, dailės darbų parodų erdves ir koncertų salę, kurioje po turiningos ekskursijos mokyklos vaikai repetavo dainas artėjančiam renginiui – lapkričio 15 d. vyksiančiam kompozitorės, dailininkės ir pedagogės Kristinos Glinevičienės kūrybos vakarui.
Jaunieji muzikantai laimingi ir linksmi grįžo į Senąją Varėną.

Nuotraukų galerija

2022-11-10 KITOKIOS PAMOKOS IR KARJEROS DIENA VILNIAUS DAILĖS AKADEMIJOJE

2022 m. lapkričio 10 d. dailės pagr. ugd. progr. 3 ir 4 kl. mokiniai traukiniu išdundėjo į edukacinę kelionę ir aktyvias pamokas Vilniuje. Vilnius pasitiko savo senąja gynybine siena ir „Aušros“ vartais, senaisiais renesanso ir baroko laikotarpio architektūros paminklais, Rotuše ir vingiuotomis, nepažintomis senamiesčio amatininkų gatvelėmis. Vilniaus grafikos meno centre „Kairė-Dešinė“ turėjome grafikės, pedagogės Lidos Dubauskienės grafikos pamoką, su galeristėmis aplankėme ir paanalizavome galerijoje vykstančias parodas. Lietuvos Nacionalinio muziejaus Vilniaus paveikslų galerijoje apžiūrėjome ir aptarėme klasicistinį Chodkevičių rūmų interjerą, tapytojų P. Smuglevičiaus, J. Rustemo indėlį į Lietuvos dailės ir dailės pedagogikos istoriją, architekto Lauryno Stuokos – Gucevičiaus nuveiktus didžius darbus. Galerijoje turėjome galimybę pasimatuoti romantizmo stiliaus drabužių replikas, pasijausti epochos dalimi rūmų salėse, kaip kokio istorinio filmo siužetų vingiuose.

Svečiavomės Vilniaus Dailės Akademijoje grafikos ir tekstilės katedroje. Akademijos dėstytojas, dailininkas doc. Matas Dūda išsamiai pristatė visas grafikos dirbtuves, technikas, darbo pobūdį, studijų programą, turėjome galimybę stebėti praktinį studentų darbą. Tekstilės laboratorijos vedėjas, dailininkas Vladas Daškevičius pristatė tekstilės laboratorijas, senas ir naujausias tekstilės apdirbimo technologijas, jų panaudojimo galimybes. Sutarę dar ne kartą susitikti ir padirbėti kartu akademijoje, išsiskyrėme mintyse jau „pasidarę“ ne vieną meno kūrinėlį. Pakeliui į traukinių stotį mokėmės rasti ir stebėti miesto skulptūras, kitus meninius objektus, stebėjome Vilniaus bažnyčių bokštus, varpines jų aukštį ir grožį… Diena netruko prabėgti palikdama sužadintą smalsumą, nepaprastą pažinimo džiaugsmą ir daug gražių ir prasmingų ateities svajonių.

Nuotraukų galerija

2022-11-09 NETRADICINĖ PAMOKA „AŠ MOKAUSI VARĖNOS JADVYGOS ČIURLIONYTĖS MENŲ MOKYKLOJE”

2022 m. lapkričio 9 d. mokytojos Elvyros Sinkevičienės iniciatyva, Senojoje Varėnoje besimokantys NVŠ ankstyvojo meninio ugdymo mokinukai, lankėsi Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos pagrindiniame pastate. Šios viešnagės tikslas – sudaryti sąlygas skyriuje ir miesteliuose menų mokyklos užsiėmimus lankantiems vaikams atvykti, pažinti, veikti, suprasti ir identifikuoti, kokios mokyklos dalimi jie yra. Jau daug metų iniciatyvūs mokytojai važiuoja į Merkinę, Senąją Varėną, Matuizas, Valkininkus su misija mokyti muzikos ir dailės atokiau rajone gyvenančių ir menu besidominčių vaikų, tačiau jų viešnagės į pagrindinę mokyklą vis dar yra nedažnas reiškinys. Todėl šią naujai užgimusią tradiciją mokytoja pavadino „Aš mokausi Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokykloje”.
Mokyklos direktorės pavaduotoja Dalia Šemeškienė-Kleponytė surengė vaikams kelionę po menų dirbtuves, teatro ir muzikos klases, dailės darbų parodų erdves ir koncertų salę, kurioje po turiningos ekskursijos mokyklos vaikai repetavo dainas artėjančiam renginiui – lapkričio 15 d. vyksiančiam kompozitorės, dailininkės ir pedagogės Kristinos Glinevičienės kūrybos vakarui.
Jaunieji muzikantai laimingi ir linksmi grįžo į Senąją Varėną.

Nuotraukų galerija

2022-11-08 AURELIJAUS KOVALIOVO PARODOJE

Mėgaujamės kūryba ir paveikslais. Šį kartą, dailininko Aurelijau Kovaliovo tapybos darbų  parodoje lankomės su pačiais mažiausiais. Paroda vyksta Varėnos kultūros centro kino ir parodų salėje. Dailės pažinimo pamokoje pirmieji susitikimai su „tikrais” paveikslais. Kerinti tapyba – portretai, figūros, peizažai jų spalvos ir faktūros gerai nuteikė išbandyti savo kūrybines galimybes. Pabandėme savo jėgas darydami pasirinkto paveikslo kopiją- taip kaip matom ir suprantam. Mokytis – smagu, o mokytis įdomiai dar smagiau.

Nuotraukų galerija

2022-10-25 Aurelijaus Kovaliovo parodoje

Mėgaujamės kūryba ir paveikslais. Šį kartą, dailininko Aurelijau Kovaliovo tapybos darbų  parodoje, kuri vyksta Varėnos kultūros centro kino ir parodų salėje. Meno teorijos pamokos „čiupinėjant“ žanrinę tapybą, aptarinėdami paveikslus gilinomės ne tik į jų turinį, bet ir atlikimo techniką, dailininko darbo subtilybes. Mokytis – smagu, o mokytis įdomiai dar smagiau.

Nuotraukų galerija

Juozo Pranckevičiaus parodoje „Aistringi peizažai”

Mėgaujamės kūryba ir paveikslais. Šį kartą dailininko Juozo Pranckevičiaus parodoje „Aistringi peizažai”, kuri vyksta Varėnos kultūros centro kino ir parodų salėje. Po trumpos teorinės įžangos prasideda praktiniai darbai. Mokytis – smagu, o mokytis įdomiai dar smagiau.


NETRADICINIŲ PAMOKŲ CIKLAS

Spalio 1 d. Varėnos J. Čiurlionytės menų mokykloje prasidėjo ciklas netradicinių pamokų. Menų pamokos už mokyklos ribų skirtos pradinių klasių mokiniams. Pirmoje pamokoje „be sienų“ dalyvavo Matuizų pagrindinės mokyklos 1 kl. pradinukai (mok. Loreta Brakauskienė).

Vaikai apžiūrėjo šiuo metu mokykloje veikiančias dvi parodas: Tarptautinio vaikų ir jaunuolių piešinių konkurso skirto Marijos Gimbutienės 100 – osioms gimimo metinėms konkursinių darbų parodą „RAGANA“ ir 2020-2022 m. m. mokyklos dailės klasių absolventų diplominių darbų parodą.

Pamokoje sužinojome kaip atsiranda parodos ar konkurso idėja, kaip ji virsta meno kūriniu, o vėliau iš meno kūrinių atsiranda parodos. Pamoką pailiustravo mūsų jaunieji muzikantai, pristatydami nedidelį koncertą. Visi kartu pamąstėme apie grožį ir estetiką. Nekantriai laukiame sekančių susitikimų netradicinėms, aktyvioms pamokoms už mokyklos ribų mūsų mokykloje.

Tęsiame ciklą netradicinių pamokų Varėnos J. Čiurlionytės menų mokykloje, skirtų pradinių klasių mokiniams. 2021 spalio 20 d. mokykloje svečiavosi Varėnos „Ryto“ progimnazijos 4 c kl. mokiniai (mokyt. N. Saldienė).


Džiaugiamės, jog menų mokyklos organizuojamos netradicinės pamokos sulaukia vis daugiau susidomėjimo. 2021 m. spalio 22 d. svečiavosi Varėnos „Ryto“ progimnazijos 4 a kl. (mokyt. Rima Žukienė).

Mokyklos istoriją, aplinkas, eksponuojamas parodas pristatė direktoriaus pavaduotoja, dailės mokytoja Dalia Šemeškienė – Kleponytė, edukacinį koncertą pravedė mokyklos direktorė, akordeono mokytoja Renata Bakulienė.

Koncertavo mokytojų Aušros Liutkutės Povilaitienės, Elvyros Sinkevičienės, Aldonos Jakavonienės, Romualdos Pridotkienės, Renatos Bakulienės, Aušros Kašėtienės, Dariaus Bachovo paruošti mokiniai.Dėkojame mokykloms už bendradarbiavimą, svečiams – už puikų dalyvavimą ir padėkos dovanėles.

Lapkričio 22 d. menų mokykloje įvyko jau ketvirtoji netradicinė pamoka rajono pradinukams. Mokykloje svečiavosi Varėnos „Ryto” progimnazijos 2 d klasė (mokytoja V. Leikaitienė). Dėkojame progimnazijai už bendradarbiavimą, o mūsų mokyklos mokytojams ir mokiniams už savanoriškai įgyvendinamas meno ir muzikos edukacijas!

Lapkričio 24 d., menų mokykloje lankėsi varėnos „Ryto” progimnazijos 4 b kl. ( mokyt. Laima Šulcienė).

Džiaugiamės, jog netradicinės pamokos sulaukia gausaus dalyvių skaičiaus, o jaunieji atlikėjai turi galimybę koncertuoti savo draugams. Dėkojame visiems – mokytojams, mokiniams, tėveliams, svečiams!

Tęsdami bendradarbiavimą su Varėnos raj. sav. mokyklų pradinių klasių mokytojomis, 2021 m. gruodžio 1 d. netradicines pamokas vedėme Varėnos „Ryto“ progimnazijos 2 a kl. mokiniams (mok. D. Zubkienė). Džiaugiamės, jog šios pamokos susilaukė didelio susidomėjimo.

Mokyklos istoriją, aplinkas, šiuo metu mokykloje eksponuojamas dvi parodas – „Pasivaikščiojimai su Čiurlioniu“ ir dailės klasių 2019-2021 m. laidų diplomantų diplominių darbų parodas pristatė, apie meną ir estetiką papasakojo direktoriaus pavaduotoja, dailės mokytoja Dalia Šemeškienė – Kleponytė.

Edukacinį koncertą apie mokykloje esančias muzikos specialybes pravedė mokyklos direktorė, akordeono mokytoja Renata Bakulienė. Koncertavo mokytojų Elvyros Sinkevičienės, Aldonos Jakavonienės, Romualdos Pridotkienės, Aušros Kašėtienės, Dariaus Bachovo, Laimos Petruškevičienės, Nijolės Dzingelevičienės, Vyto Barcio, Modesto Cipario paruošti mokiniai.

Dėkojame mokykloms už bendradarbiavimą, svečiams – už puikų dalyvavimą, atsiliepimus ir padėkos dovanėles.

Tęsdami bendradarbiavimą su Varėnos raj. sav. mokyklų pradinių klasių mokytojomis, 2021 m. gruodžio 3 d. netradicines pamokas vedėme Matuizų pagrindinės mokyklos 2 kl. mokiniams (mok. N. Kamarauskienė ). Džiaugiamės, jog šios pamokos susilaukė didelio susidomėjimo.

Mokyklos istoriją, aplinkas, šiuo metu mokykloje eksponuojamas dvi parodas – „Pasivaikščiojimai su Čiurlioniu“ ir dailės klasių 2019-2021 m. laidų diplomantų diplominių darbų parodas pristatė, apie meną ir estetiką papasakojo direktoriaus pavaduotoja, dailės mokytoja Dalia Šemeškienė – Kleponytė.

Edukacinį koncertą apie mokykloje esančias muzikos specialybes pravedė mokyklos direktorė, akordeono mokytoja Renata Bakulienė. Koncertavo mokytojų Aldonos Jakavonienės, Romualdos Pridotkienės, Aušros Kašėtienės, Laimos Petruškevičienės, Nijolės Dzingelevičienės, Vyto Barcio, Renatos Bakulienės, Alberto Tiškaus paruošti mokiniai ir Inetos Meduneckytės – Tamošiūnienės mokyklos folklorinis ansamblis „Avilys”.

Dėkojame mokykloms už bendradarbiavimą, svečiams – už puikų dalyvavimą, atsiliepimus ir padėkos dovanėles.

Gruodžio 8 d. įvyko dar viena netradicinė pamoka Varėnos „Ryto” progimnazijos 2 c klasės mokinukams (mokyt. V. Čepaitienė), kurių dauguma – šaunūs menų mokyklos mokiniai!

Apie mokyklos istoriją, aplinkas, šiuo metu mokykloje eksponuojamas dvi parodas – „Pasivaikščiojimai su Čiurlioniu“ ir dailės klasių 2019-2021 m. laidų diplomantų diplominių darbų parodas – pristatė, apie meną ir estetiką papasakojo direktoriaus pavaduotoja, dailės mokytoja Dalia Šemeškienė – Kleponytė.

Edukacinį koncertą apie mokykloje esančias muzikos specialybes pravedė mokyklos direktorė, akordeono mokytoja Renata Bakulienė.

Koncertavo mokytojų Aldonos Jakavonienės, Romualdos Pridotkienės, Aušros Kašėtienės, Aušros Liutkutės, Elvyros Sinkevičienės, Laimos Petruškevičienės, Nijolės Dzingelevičienės, Vyto Barcio paruošti mokiniai.

Gruodžio 10 d., mokykloje lankėsi Varėnos vaikų l.d. „Žilvitis” priešmokyklinio ugdymo grupės. Pirmą kartą po karantino salėje koncertavo ir mūsų mokyklos ankstyvojo meninio ugdymo mokinukai.

Kaip visuomet, mokyklos istoriją, aplinkas, šiuo metu mokykloje eksponuojamas „Pasivaikščiojimai su Čiurlioniu“ ir dailės klasių 2019-2021 m. laidų diplomantų diplominių darbų parodas pristatė, apie meną ir estetiką papasakojo direktoriaus pavaduotoja, dailės mokytoja Dalia Šemeškienė – Kleponytė.

Edukacinį koncertą apie mokykloje esančias muzikos specialybes pravedė mokyklos direktorė, akordeono mokytoja Renata Bakulienė.

Koncertavo mokytojų Aldonos Jakavonienės, Romualdos Pridotkienės, Laimos Petruškevičienės, Vyto Barcio, Renatos Bakulienės, Alberto Tiškaus, Dariaus Bachovo, Inetos Meduneckytės – Tamošiūnienės paruošti mokiniai.

Džiaugiamės dideliu susidomėjimu, dėkojame mokykloms ir darželiui už bendradarbiavimą, šaunų dalyvavimą.

Tai buvo paskutinioji šiais 2021 m. pravesta netradicinė pamoka. Iki pasimatymo sekančiais 2022 metais!!!

V. KRĖVĖS – MICKEVIČIAUS 139-OSIOS GIMIMO METINĖS

2021 spalio 19 d. turėjome didelės garbės ir džiaugsmo pažymėti ir atšvęsti prozininko, dramaturgo, lietuvių literatūros klasiko, profesoriaus V. Krėvės – Mickevičiaus 139-ąsias gimimo metines jo gimtuosiuose namuose Subartonių kaime.

Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos dailės klasių mokiniai turėjo plenerinę pamoką memorialinio muziejaus kieme, o sukurtų peizažų paroda dar ilgai džiugins muziejaus lankytojus (mokyt. R. Lesniauskienė, D. Šemeškienė-Kleponytė, V. Černiauskas), jaunieji mokyklos muzikantai (mokyt. E. Sinkevičienė, R. Bakulienė, A. Tiškus) su savo programa įsiliejo į bendrą koncertinę programą su Merkinės kultūros centro moterų folkloriniu ansambliu, Merkinės V. Krėvės gimnazijos skaitovėmis, kitais renginio svečiais.

Popietė praėjo ir darbingai, ir šventiškai. Mistiškos klasiko apdainuotos vietos traukia žmones, tikimės ir mes dar grįžti dar ne kartą tiek šventėms, tiek prasmingai edukacinei veiklai.