PAMOKOS KITAIP


2023-01-27 LIETUVOS MUZIKOS IR TEATRO AKADEMIJOJE

2023 m. sausio 27 d. Varėnos menų mokyklos mokytojai ir mokiniai lankėsi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje – aplankė Juliaus Juzeliūno erdvinio garso Sferą, kurioje kompozitorius, LMTA Muzikos inovacijų studijų centro administratorius Jurgis Jarašius pasakojo apie muzikos kūrėjo darbą, elektroninės muzikos galimybes, mokiniai patys galėjo prisiliesti prie analoginio sintezatoriaus ir juo pagroti. Taip pat buvo aplankytas Balkono teatras, Didžioji bei J. Karoso salės, Operos studija, mokiniai susipažino su akademijos istorija.

Dėkojame Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Karjeros ir kompetencijos centrui už puikią edukaciją ir karjeros dieną, akademijos lektorei, menų mokyklos mokytojai Aušrai Liutkutei – už bendradarbiavimą organizuojant kitokią pamoką.


2022-12-5 Dailėtyros pamoka Rūtos ir Marijaus Piekurų parodoje „Akcentai”

2022 gruodžio 5 d. lankėmės menininkų Rūtos ir Marijaus Piekurų parodoje „Akcentai” su dailės pagrindinio ugdymo 1 kl. mokiniais. Paroda vyksta Varėnos kultūros centro kino ir parodų salėje. Dailėtyros pamokoje susipažinome su „akcentuotu” žiogu – šios parodos meninio turinio kaltininku – juvelyrikos-miniatiūrų, tekstilės parodoje.

Apžiūrėję ir išanalizavę Rūtos ir Marijaus Piekurų parodą „Akcentai“, išvedėme paraleles tarp priešistorinio laikotarpio taikomosios dailės subtilybių ir šiuolaikinio meno. Pakartojome jau žinomas teorines sąvokas ir įterpėme naujas. Stebėjomės meninėmis ir technikos subtilybėmis. Lyginom neolitinę juvelyriką su šiuolaikine, praktinio juvelyrikos panaudojimo panašumus ir skirtumus.

Mokytis – smagu, o mokytis įdomiai dar smagiau.


2022-12-01 NETRADICINĖ DAILĖS PAMOKA VILNIUJE

Šių metų gruodžio 1 d. dailės pagr. ugd. progr. 2 ir 3 kl. mokiniai traukiniu išdundėjo į edukacinę kelionę ir aktyvias pamokas Vilniuje. Šventiškai nusiteikęs Vilnius, pilnas nuostabiausių Kalėdinių papuošimų ir dekoracijų, mus pasitiko savo senąja gynybine siena ir „Aušros“ vartais, Šv. Teresės bažnyčia, senaisiais renesanso ir baroko laikotarpio architektūros paminklais, Lietuvos Nacionaline Filharmonija,  Rotuše ( kur prisiminėme Lauryną Stuoką Gucevičių) ir vingiuotomis, senamiesčio amatininkų gatvelėmis. Vilniaus grafikos meno centre  „Kairė-Dešinė“ turėjome grafikės, pedagogės Lidos Dubauskienės lino raižinio pamoką Kalėdine tematika. Aplankėme šventiškai pasipuošusią Katedros aikštę ir pačią Katedrą. Lietuvos Nacionalinio muziejaus Istorijų namuose – edukaciją  Tarptautinėje parodoje „1 000 000 žingsnių: Gintaro kelias nuo Romos iki Baltijos”, kurią vedė puiki parodos žinovė, edukatorė Saulė. Edukacijos metu išsamiai susipažinome su Romos imperijos ir Aisčių pasaulius jungusius kultūrinius, ekonominius ir politinius saitus, sužinojome, kad mūsų „auksas” gintaras buvo prabangi grandis jungusi tokiu du skirtingus pasaulius. Pakeliui į traukinių stotį mokėmės rasti ir stebėti miesto skulptūras, kitus meninius objektus, stebėjome Vilniaus Bernardinų ansamblį, kitų bažnyčių bokštus, varpines jų aukštį ir grožį… Diena netruko prabėgti palikdama sužadintą smalsumą, nepaprastą pažinimo džiaugsmą ir daug gražių ir prasmingų ateities ir Kalėdinių svajonių išsipildymo.

Nuotraukų galerija

2022-11-21 NETRADICINĖ PAMOKA PARODOJE „AKCENTAI”

2022 lapkričio 21 d. lankėmės menininkų Rūtos ir Marijaus Piekurų parodoje „Akcentai”su 1 kl. dailės pradinukais. Paroda vyksta Varėnos kultūros centro kino ir parodų salėje. Dailės pažinimo pamokoje susipažinome su „akcentuotu” žiogu – šios parodos meninio turinio kaltininku. Juvelyrikos-miniatiūrų parodoje pagrindinis veikėjas ir vabalas ir kaklaskarė vardu Žiogaitis. Visus smagi ir pakili žiogo inspiruota nuotaika nuteikė rimtam studijiniam darbui – taip kaip matom ir suprantam. Mokytis – smagu, o mokytis įdomiai dar smagiau.

Nuotraukų galerija

2022-11-17 NETRADICINĖ PAMOKA VILNIUJE

2022 m. lapkričio 17 d. dailės pagr. ugd. progr. 1kl. mokiniai traukiniu išdundėjo į edukacinę kelionę ir aktyvias pamokas Vilniuje. Vilnius pasitiko pirmosiomis pamokomis traukinių stotyje, savo senąja gynybine siena ir „Aušros“ vartais, Šv.. Teresės bažnyčia, senaisiais renesanso ir baroko laikotarpio architektūros paminklais, pažintimi su Lietuvos Nacionaline Filharmonija,  Rotuše ir vingiuotomis, nepažintomis senamiesčio amatininkų gatvelėmis.  Vilniaus grafikos meno centre  „Kairė-Dešinė“ turėjome grafikės, pedagogės Lidos Dubauskienės lino raižinio pamoką, su galeristėmis aplankėme ir paanalizavome galerijoje vykstančias parodas.  Lietuvos Nacionalinio muziejaus Istorijų namuose   apžiūrėjome dvi veikiančias parodas: Tarptautinę parodą „1 000 000 žingsnių: Gintaro kelias nuo Romos iki Baltijos”

Gintaro kelias iš šiandienos perspektyvos ir ekspoziciją skirtą egiptui „Ką slepia sarkofagas?” Edukacijos metu išsamiai susipažinome su Romos imperijos ir Aiščių pasaulius jungusius kultūrinius, ekonominius ir politinius saitus, sužinojome, kad mūsų „auksas” gintaras buvo prabangi grandis jungusi tokiu du skirtingus pasaulius. Egipto parodos mumijos nuteikė įvairioms mintims, o labiausiai apie kelionę nuvykti į patį Egiptą. Pakeliui į traukinių stotį mokėmės rasti ir stebėti miesto skulptūras, kitus meninius objektus, stebėjome Vilniaus Bernardinų ansamblį, kitų bažnyčių bokštus, varpines jų aukštį ir grožį… Diena netruko prabėgti palikdama sužadintą smalsumą, nepaprastą pažinimo džiaugsmą ir daug gražių ir prasmingų ateities svajonių.

Nuotraukų galerija

2022-11-11 NETRADICINĖ PAMOKA „AŠ MOKAUSI VARĖNOS JADVYGOS ČIURLIONYTĖS MENŲ MOKYKLOJE”

2022 m. lapkričio 11 d. mokyklos mokytoja Daiva Selevičienė į mokyklą atlydėjo Senosios Varėnos A. Ryliškio pagrindinės mokyklos 2 kl. pradinukus kartu su jų mokytoja Irena Makseliene. Šie vaikai – Senojoje Varėnoje besimokantys mūsų mokyklos pradinio muzikinio ugdymo 1 kl. mokinukai. Viešnagės tikslas – sudaryti sąlygas skyriuje ir miesteliuose menų mokyklos užsiėmimus lankantiems vaikams atvykti, pažinti, veikti, suprasti ir identifikuoti, kokios mokyklos dalimi jie yra. Mokyklos direktorės pavaduotoja Dalia Šemeškienė-Kleponytė surengė vaikams kelionę – pamoką po menų dirbtuves, teatro ir muzikos klases, dailės darbų parodų erdves ir koncertų salę, kurioje po turiningos ekskursijos mokyklos vaikai repetavo dainas artėjančiam renginiui – lapkričio 15 d. vyksiančiam kompozitorės, dailininkės ir pedagogės Kristinos Glinevičienės kūrybos vakarui.
Jaunieji muzikantai laimingi ir linksmi grįžo į Senąją Varėną.

Nuotraukų galerija

2022-11-10 KITOKIOS PAMOKOS IR KARJEROS DIENA VILNIAUS DAILĖS AKADEMIJOJE

2022 m. lapkričio 10 d. dailės pagr. ugd. progr. 3 ir 4 kl. mokiniai traukiniu išdundėjo į edukacinę kelionę ir aktyvias pamokas Vilniuje. Vilnius pasitiko savo senąja gynybine siena ir „Aušros“ vartais, senaisiais renesanso ir baroko laikotarpio architektūros paminklais, Rotuše ir vingiuotomis, nepažintomis senamiesčio amatininkų gatvelėmis. Vilniaus grafikos meno centre „Kairė-Dešinė“ turėjome grafikės, pedagogės Lidos Dubauskienės grafikos pamoką, su galeristėmis aplankėme ir paanalizavome galerijoje vykstančias parodas. Lietuvos Nacionalinio muziejaus Vilniaus paveikslų galerijoje apžiūrėjome ir aptarėme klasicistinį Chodkevičių rūmų interjerą, tapytojų P. Smuglevičiaus, J. Rustemo indėlį į Lietuvos dailės ir dailės pedagogikos istoriją, architekto Lauryno Stuokos – Gucevičiaus nuveiktus didžius darbus. Galerijoje turėjome galimybę pasimatuoti romantizmo stiliaus drabužių replikas, pasijausti epochos dalimi rūmų salėse, kaip kokio istorinio filmo siužetų vingiuose.

Svečiavomės Vilniaus Dailės Akademijoje grafikos ir tekstilės katedroje. Akademijos dėstytojas, dailininkas doc. Matas Dūda išsamiai pristatė visas grafikos dirbtuves, technikas, darbo pobūdį, studijų programą, turėjome galimybę stebėti praktinį studentų darbą. Tekstilės laboratorijos vedėjas, dailininkas Vladas Daškevičius pristatė tekstilės laboratorijas, senas ir naujausias tekstilės apdirbimo technologijas, jų panaudojimo galimybes. Sutarę dar ne kartą susitikti ir padirbėti kartu akademijoje, išsiskyrėme mintyse jau „pasidarę“ ne vieną meno kūrinėlį. Pakeliui į traukinių stotį mokėmės rasti ir stebėti miesto skulptūras, kitus meninius objektus, stebėjome Vilniaus bažnyčių bokštus, varpines jų aukštį ir grožį… Diena netruko prabėgti palikdama sužadintą smalsumą, nepaprastą pažinimo džiaugsmą ir daug gražių ir prasmingų ateities svajonių.

Nuotraukų galerija

2022-11-09 NETRADICINĖ PAMOKA „AŠ MOKAUSI VARĖNOS JADVYGOS ČIURLIONYTĖS MENŲ MOKYKLOJE”

2022 m. lapkričio 9 d. mokytojos Elvyros Sinkevičienės iniciatyva, Senojoje Varėnoje besimokantys NVŠ ankstyvojo meninio ugdymo mokinukai, lankėsi Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos pagrindiniame pastate. Šios viešnagės tikslas – sudaryti sąlygas skyriuje ir miesteliuose menų mokyklos užsiėmimus lankantiems vaikams atvykti, pažinti, veikti, suprasti ir identifikuoti, kokios mokyklos dalimi jie yra. Jau daug metų iniciatyvūs mokytojai važiuoja į Merkinę, Senąją Varėną, Matuizas, Valkininkus su misija mokyti muzikos ir dailės atokiau rajone gyvenančių ir menu besidominčių vaikų, tačiau jų viešnagės į pagrindinę mokyklą vis dar yra nedažnas reiškinys. Todėl šią naujai užgimusią tradiciją mokytoja pavadino „Aš mokausi Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokykloje”.
Mokyklos direktorės pavaduotoja Dalia Šemeškienė-Kleponytė surengė vaikams kelionę po menų dirbtuves, teatro ir muzikos klases, dailės darbų parodų erdves ir koncertų salę, kurioje po turiningos ekskursijos mokyklos vaikai repetavo dainas artėjančiam renginiui – lapkričio 15 d. vyksiančiam kompozitorės, dailininkės ir pedagogės Kristinos Glinevičienės kūrybos vakarui.
Jaunieji muzikantai laimingi ir linksmi grįžo į Senąją Varėną.

Nuotraukų galerija

2022-11-08 AURELIJAUS KOVALIOVO PARODOJE

Mėgaujamės kūryba ir paveikslais. Šį kartą, dailininko Aurelijau Kovaliovo tapybos darbų  parodoje lankomės su pačiais mažiausiais. Paroda vyksta Varėnos kultūros centro kino ir parodų salėje. Dailės pažinimo pamokoje pirmieji susitikimai su „tikrais” paveikslais. Kerinti tapyba – portretai, figūros, peizažai jų spalvos ir faktūros gerai nuteikė išbandyti savo kūrybines galimybes. Pabandėme savo jėgas darydami pasirinkto paveikslo kopiją- taip kaip matom ir suprantam. Mokytis – smagu, o mokytis įdomiai dar smagiau.

Nuotraukų galerija

2022-10-25 Aurelijaus Kovaliovo parodoje

Mėgaujamės kūryba ir paveikslais. Šį kartą, dailininko Aurelijau Kovaliovo tapybos darbų  parodoje, kuri vyksta Varėnos kultūros centro kino ir parodų salėje. Meno teorijos pamokos „čiupinėjant“ žanrinę tapybą, aptarinėdami paveikslus gilinomės ne tik į jų turinį, bet ir atlikimo techniką, dailininko darbo subtilybes. Mokytis – smagu, o mokytis įdomiai dar smagiau.

Nuotraukų galerija

Juozo Pranckevičiaus parodoje „Aistringi peizažai”

Mėgaujamės kūryba ir paveikslais. Šį kartą dailininko Juozo Pranckevičiaus parodoje „Aistringi peizažai”, kuri vyksta Varėnos kultūros centro kino ir parodų salėje. Po trumpos teorinės įžangos prasideda praktiniai darbai. Mokytis – smagu, o mokytis įdomiai dar smagiau.


NETRADICINIŲ PAMOKŲ CIKLAS

Spalio 1 d. Varėnos J. Čiurlionytės menų mokykloje prasidėjo ciklas netradicinių pamokų. Menų pamokos už mokyklos ribų skirtos pradinių klasių mokiniams. Pirmoje pamokoje „be sienų“ dalyvavo Matuizų pagrindinės mokyklos 1 kl. pradinukai (mok. Loreta Brakauskienė).

Vaikai apžiūrėjo šiuo metu mokykloje veikiančias dvi parodas: Tarptautinio vaikų ir jaunuolių piešinių konkurso skirto Marijos Gimbutienės 100 – osioms gimimo metinėms konkursinių darbų parodą „RAGANA“ ir 2020-2022 m. m. mokyklos dailės klasių absolventų diplominių darbų parodą.

Pamokoje sužinojome kaip atsiranda parodos ar konkurso idėja, kaip ji virsta meno kūriniu, o vėliau iš meno kūrinių atsiranda parodos. Pamoką pailiustravo mūsų jaunieji muzikantai, pristatydami nedidelį koncertą. Visi kartu pamąstėme apie grožį ir estetiką. Nekantriai laukiame sekančių susitikimų netradicinėms, aktyvioms pamokoms už mokyklos ribų mūsų mokykloje.

Tęsiame ciklą netradicinių pamokų Varėnos J. Čiurlionytės menų mokykloje, skirtų pradinių klasių mokiniams. 2021 spalio 20 d. mokykloje svečiavosi Varėnos „Ryto“ progimnazijos 4 c kl. mokiniai (mokyt. N. Saldienė).


Džiaugiamės, jog menų mokyklos organizuojamos netradicinės pamokos sulaukia vis daugiau susidomėjimo. 2021 m. spalio 22 d. svečiavosi Varėnos „Ryto“ progimnazijos 4 a kl. (mokyt. Rima Žukienė).

Mokyklos istoriją, aplinkas, eksponuojamas parodas pristatė direktoriaus pavaduotoja, dailės mokytoja Dalia Šemeškienė – Kleponytė, edukacinį koncertą pravedė mokyklos direktorė, akordeono mokytoja Renata Bakulienė.

Koncertavo mokytojų Aušros Liutkutės Povilaitienės, Elvyros Sinkevičienės, Aldonos Jakavonienės, Romualdos Pridotkienės, Renatos Bakulienės, Aušros Kašėtienės, Dariaus Bachovo paruošti mokiniai.Dėkojame mokykloms už bendradarbiavimą, svečiams – už puikų dalyvavimą ir padėkos dovanėles.

Lapkričio 22 d. menų mokykloje įvyko jau ketvirtoji netradicinė pamoka rajono pradinukams. Mokykloje svečiavosi Varėnos „Ryto” progimnazijos 2 d klasė (mokytoja V. Leikaitienė). Dėkojame progimnazijai už bendradarbiavimą, o mūsų mokyklos mokytojams ir mokiniams už savanoriškai įgyvendinamas meno ir muzikos edukacijas!

Lapkričio 24 d., menų mokykloje lankėsi varėnos „Ryto” progimnazijos 4 b kl. ( mokyt. Laima Šulcienė).

Džiaugiamės, jog netradicinės pamokos sulaukia gausaus dalyvių skaičiaus, o jaunieji atlikėjai turi galimybę koncertuoti savo draugams. Dėkojame visiems – mokytojams, mokiniams, tėveliams, svečiams!

Tęsdami bendradarbiavimą su Varėnos raj. sav. mokyklų pradinių klasių mokytojomis, 2021 m. gruodžio 1 d. netradicines pamokas vedėme Varėnos „Ryto“ progimnazijos 2 a kl. mokiniams (mok. D. Zubkienė). Džiaugiamės, jog šios pamokos susilaukė didelio susidomėjimo.

Mokyklos istoriją, aplinkas, šiuo metu mokykloje eksponuojamas dvi parodas – „Pasivaikščiojimai su Čiurlioniu“ ir dailės klasių 2019-2021 m. laidų diplomantų diplominių darbų parodas pristatė, apie meną ir estetiką papasakojo direktoriaus pavaduotoja, dailės mokytoja Dalia Šemeškienė – Kleponytė.

Edukacinį koncertą apie mokykloje esančias muzikos specialybes pravedė mokyklos direktorė, akordeono mokytoja Renata Bakulienė. Koncertavo mokytojų Elvyros Sinkevičienės, Aldonos Jakavonienės, Romualdos Pridotkienės, Aušros Kašėtienės, Dariaus Bachovo, Laimos Petruškevičienės, Nijolės Dzingelevičienės, Vyto Barcio, Modesto Cipario paruošti mokiniai.

Dėkojame mokykloms už bendradarbiavimą, svečiams – už puikų dalyvavimą, atsiliepimus ir padėkos dovanėles.

Tęsdami bendradarbiavimą su Varėnos raj. sav. mokyklų pradinių klasių mokytojomis, 2021 m. gruodžio 3 d. netradicines pamokas vedėme Matuizų pagrindinės mokyklos 2 kl. mokiniams (mok. N. Kamarauskienė ). Džiaugiamės, jog šios pamokos susilaukė didelio susidomėjimo.

Mokyklos istoriją, aplinkas, šiuo metu mokykloje eksponuojamas dvi parodas – „Pasivaikščiojimai su Čiurlioniu“ ir dailės klasių 2019-2021 m. laidų diplomantų diplominių darbų parodas pristatė, apie meną ir estetiką papasakojo direktoriaus pavaduotoja, dailės mokytoja Dalia Šemeškienė – Kleponytė.

Edukacinį koncertą apie mokykloje esančias muzikos specialybes pravedė mokyklos direktorė, akordeono mokytoja Renata Bakulienė. Koncertavo mokytojų Aldonos Jakavonienės, Romualdos Pridotkienės, Aušros Kašėtienės, Laimos Petruškevičienės, Nijolės Dzingelevičienės, Vyto Barcio, Renatos Bakulienės, Alberto Tiškaus paruošti mokiniai ir Inetos Meduneckytės – Tamošiūnienės mokyklos folklorinis ansamblis „Avilys”.

Dėkojame mokykloms už bendradarbiavimą, svečiams – už puikų dalyvavimą, atsiliepimus ir padėkos dovanėles.

Gruodžio 8 d. įvyko dar viena netradicinė pamoka Varėnos „Ryto” progimnazijos 2 c klasės mokinukams (mokyt. V. Čepaitienė), kurių dauguma – šaunūs menų mokyklos mokiniai!

Apie mokyklos istoriją, aplinkas, šiuo metu mokykloje eksponuojamas dvi parodas – „Pasivaikščiojimai su Čiurlioniu“ ir dailės klasių 2019-2021 m. laidų diplomantų diplominių darbų parodas – pristatė, apie meną ir estetiką papasakojo direktoriaus pavaduotoja, dailės mokytoja Dalia Šemeškienė – Kleponytė.

Edukacinį koncertą apie mokykloje esančias muzikos specialybes pravedė mokyklos direktorė, akordeono mokytoja Renata Bakulienė.

Koncertavo mokytojų Aldonos Jakavonienės, Romualdos Pridotkienės, Aušros Kašėtienės, Aušros Liutkutės, Elvyros Sinkevičienės, Laimos Petruškevičienės, Nijolės Dzingelevičienės, Vyto Barcio paruošti mokiniai.

Gruodžio 10 d., mokykloje lankėsi Varėnos vaikų l.d. „Žilvitis” priešmokyklinio ugdymo grupės. Pirmą kartą po karantino salėje koncertavo ir mūsų mokyklos ankstyvojo meninio ugdymo mokinukai.

Kaip visuomet, mokyklos istoriją, aplinkas, šiuo metu mokykloje eksponuojamas „Pasivaikščiojimai su Čiurlioniu“ ir dailės klasių 2019-2021 m. laidų diplomantų diplominių darbų parodas pristatė, apie meną ir estetiką papasakojo direktoriaus pavaduotoja, dailės mokytoja Dalia Šemeškienė – Kleponytė.

Edukacinį koncertą apie mokykloje esančias muzikos specialybes pravedė mokyklos direktorė, akordeono mokytoja Renata Bakulienė.

Koncertavo mokytojų Aldonos Jakavonienės, Romualdos Pridotkienės, Laimos Petruškevičienės, Vyto Barcio, Renatos Bakulienės, Alberto Tiškaus, Dariaus Bachovo, Inetos Meduneckytės – Tamošiūnienės paruošti mokiniai.

Džiaugiamės dideliu susidomėjimu, dėkojame mokykloms ir darželiui už bendradarbiavimą, šaunų dalyvavimą.

Tai buvo paskutinioji šiais 2021 m. pravesta netradicinė pamoka. Iki pasimatymo sekančiais 2022 metais!!!

V. KRĖVĖS – MICKEVIČIAUS 139-OSIOS GIMIMO METINĖS

2021 spalio 19 d. turėjome didelės garbės ir džiaugsmo pažymėti ir atšvęsti prozininko, dramaturgo, lietuvių literatūros klasiko, profesoriaus V. Krėvės – Mickevičiaus 139-ąsias gimimo metines jo gimtuosiuose namuose Subartonių kaime.

Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos dailės klasių mokiniai turėjo plenerinę pamoką memorialinio muziejaus kieme, o sukurtų peizažų paroda dar ilgai džiugins muziejaus lankytojus (mokyt. R. Lesniauskienė, D. Šemeškienė-Kleponytė, V. Černiauskas), jaunieji mokyklos muzikantai (mokyt. E. Sinkevičienė, R. Bakulienė, A. Tiškus) su savo programa įsiliejo į bendrą koncertinę programą su Merkinės kultūros centro moterų folkloriniu ansambliu, Merkinės V. Krėvės gimnazijos skaitovėmis, kitais renginio svečiais.

Popietė praėjo ir darbingai, ir šventiškai. Mistiškos klasiko apdainuotos vietos traukia žmones, tikimės ir mes dar grįžti dar ne kartą tiek šventėms, tiek prasmingai edukacinei veiklai.