GABIŲ MOKINIŲ APDOVANOJIMAI

Gruodžio 16 d. Varėnos kultūros centre vyko Varėnos rajono gabių mokinių ir jų mokytojų apdovanojimo iškilmės.

Mero padėkos ir dovanos buvo įteiktos 153 gabiausiems mokiniams, 2020-2021 mokslo metais pelniusiems prizines vietas respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose, bei 33 jų mokytojams.

Džiaugiamės, jog šventėje dalyvavo gausus būrys Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos mokinių ir mokytojų – 42 talentingi jaunieji muzikos atlikėjai ir dailininkai bei 14 pedagogų.

Šventinę renginio nuotaiką sukūrė mokytojos Daivos Selevičienės vadovaujamas jaunučių choras „Natų lietus“ (koncertmeisterė Laima Petruškevičienė) ir Renatos Bakulienės vadovaujamas akordeonininkų ansamblis.

Didžiuojamės savo mokyklos mokyklos ir rajono įstaigų pasiekimais, visiems linkime kuo geriausios kloties.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=274184464753257&id=100064851151735

LAUREATŲ APDOVANOJIMO ŠVENTĖ MENŲ MOKYKLOJE

Minint tarptautinę muzikos ir mokytojo dieną, menų mokykloje vyko tradicinė laureatų ir jų mokytojų pagerbimo šventė.

2020-2021 m. m. tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatais ir diplomatais tapo 70 mokinių: 48 talentingi jaunieji muzikai, sėkmingiems pasirodymams juos paruošė 13 dalyko mokytojų, bei 22 jaunieji menininkai, kuriuos paruošė 5 dailės mokytojai, iš kurių net keturi – Valdemaras Antanas Šemeška, Rūta Lesniauskienė, Sigita Cironkienė, Vytautas Černiauskas – pelnė I vietos laureatų diplomus tarptautiniame dailės konkurse Sankt Peterburge.Sveikinimo žodį tarė, padėkas ir dovanėles mokiniams bei mokytojams įteikė mokyklos direktorė Renata Bakulienė ir mokyklos dailės mokytoja Sigita Cironkienė.

Šventėje skambėjo laureatų solistų atliekami kūriniai, renginį užbaigė mokytojos Daivos Selevičienės vadovaujamas jaunučių choras „Natų lietus“ (koncertmeisterė mokytoja Laima Petruškevičienė). Džiugu, jog karantino laikotarpis nesustabdė noro muzikuoti, kurti dailės darbus. Dėkojame mokiniams ir mokytojams už puikius pasiekimus, meilę muzikai, menui, puikų mokyklos reprezentavimą.

TARPTAUTINĖS MOKYTOJO IR MUZIKOS DIENOS MINĖJIMAS

Varėnos J. Čiurlionytės menų mokykloje spalio 1-ąją buvo iškilmingai paminėta tarptautinė muzikos ir Mokytojo diena.
Sveikinimo žodį tarė, mokyklos bendruomenei apdovanojimą ir saldžią dovaną įteikė Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta.

Buvo pasidžiaugta sėkmingai atnaujinta mokykla, išskirtine menine mokyklos veikla, puikiais mokytojų ir mokinių pasiekimais. Meras taip pat pasveikino mokytojus – jubiliatus: Nijolę Dzingelevičienę ir Vytą Barcį, linkėdamas mokinių pagarbos ir meilės.

Muzikos ir Mokytojo dienos proga tradiciškai buvo pagerbti mokiniai, kurie 2019 – 2020 mokslo metais tapo respublikinių ir tarptautinių muzikos ir dailės konkursų laureatais ir diplomantais bei juos iki puikių rezultatų lydėję pedagogai.

Ir nors pavasarį paskelbtas karantinas nubraukė didžiąją dalį konkursinių renginių, vis dėl to padėkos už puikius pasiekimus įteiktos net 49 mokyklos mokiniams ir 12 muzikos ir dailės dalyko pedagogų.

Muzikantai dalyvavo ir laurus pelnė daugelyje prestižinių konkursų, vienas iš jų – XXI Nacionalinis Balio Dvariono jaunųjų pianistų ir stygininkų konkursas, kur saviraiškos kategorijoje diplomus pelnė fortepijono dalyko mokytojos Aldonos Jakavonienės mokiniai Justinas Zinkevičius ir Jokūbas Bakula.

Muzikos konkursams mokinius paruošė mokytojai Aušra Liutkutė – Povilaitienė, Elvyra Sinkevičienė, Aldona Jakavonienė, Romualda Pridotkienė, Ilona Zalanskienė, Nijolė Dzingelevičienė, Modestas Ciparis, Renata Bakulienė.
Dailės dalykų mokinių ir mokytojų veikla ypatingai įvertinta tarptautiniame kontekste.

Aistės Gudaitytės dailės darbas „Liūtas“ dalyvavo tarptautinėje parodoje – konkurse „Pasivaikščiojimas su Čiurlioniu“, Sankt Peterburge, jos kūrinys buvo atrinktas į Rusų muziejaus fondą. Motiejaus Miškinio dailės darbas tema „Gamtos didybė“ tame pačiame konkurse tapo absoliučiu nugalėtoju.

Dalis mokinių sėkmingai dalyvavo ir tapo laureatais tarptautiniame piešinių konkurse „Skrendantis oro balionas“ ir konkurse – akcijoje „Viskas bus gerai“, skirtoje palaikyti nukentėjusiems nuo viruso COVID – 19 Italijoje. Abu konkurai vyko Italijoje, Fragneto Monforte.

Dailės konkursams mokinius paruošė mokytojai Dalia Šemeškienė – Kleponytė, Sigita Cironkienė, Antanas Valdemaras – Šemeška, Rūta Lesniauskienė.

Šventės metu išskirtiniai Austrijos lietuvių bendruomenės padėkos raštai už bendradarbiavimą ir pagalbą rengiant III tarptautinį fortepijono ir kamerinių ansamblių konkursą „Edelweiss“ buvo įteikti dailės dalyko mokytojams Vytautui Černiauskui, Sigitai Cironkienei, direktoriaus pavaduotojai Daliai Šemeškienei – Kleponytei ir direktorei Renatai Bakulienei.

Šiame konkurse taip pat dalyvavo mokytojos Aldonos Jakavonienės mokinys Justinas Zinkevičius, kuris laimėjo II vietą.
Dar vienas gražaus bendradarbiavimo pavyzdys – tai draugystė su Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos pasienio rinktine ir dalyvavimas jų organizuojamuose piešinių konkursuose.

VSAT viešųjų ryšių specialistė Laura Jurgelevičiūtė ir bendruomenės pareigūnė Elžbieta Korklinevska padėka ir dovanomis už dalyvavimą piešinių konkurse apdovanojo Karoliną Semsytę ir jos mokytoją D. Šemeškienę – Kleponytę.
Iškilmių metu apdovanoti ir mokytojai, mokykloje išdirbę 20, 25, 30, 35 ir 40 metų.

Išskirtiniai mokytojo Marijaus Baukaus kurti stiklo darbai ir direktorės padėkos buvo įteiktos mokytojui Kęstučiui Breidokui, Loretai Tiškienei, Aušrai Kašėtienei, Albertui Tiškui, Rūtai Lesniauskienei, Ilonai Zalanskienei, Nijolei Dzingelevičienei.

Koncerto programoje skambėjo M. K. Čiurlionio, J. Čiurlionytės, kitų lietuvių kompozitorių kūriniai. Žiūrovai aplankė menų mokyklos mokinių dailės darbų „čiurlioniška“ tematika parodą.

Ši meninė programa – tai Varėnos rajono savivaldybės finansuojamo projekto „(Ne) atrastas Čiurlionis“ dalis ir buvo specialiai ruošiama M. K. Čiurlionio 145-osioms gimimo metinėms, menų mokyklos 55 – osioms metinėms.
Renginį vedė teatro mokytojos Dalios Dudėnaitės mokinė Ugnė Pleskevičiūtė.