„SIGNATARAI“ Kazlų Rūdoje

Nuostabu kai kūrinys pradeda gyventi savo gyvenimą ir keliauja keliais, kurie jau nepavaldūs nei mūsų planams, nei norams, nei valios pastangoms, ir atsiduria ten kur labiausiai reikalingas, bus mylimas, prižiūrimas ir naudojamas (šiuo atveju skaitomas). Ačiū ačiū ačiū Gitai Česnavicienei-Daukšytei už tokį rūpestį ir taip gražiai pristatytą knygą Kazlų Rūdos „Saulės“ mokykloje ir, kad „Signatarai“, atrado tokią garbingą vietą mokyklos bibliotekoje.


2024-04-18 TARPTAUTINIS PROJEKTAS „BEGALINIAI HORIZONTAI” – NAUJAS ŽVILGSNIS Į M. K. ČIURLIONIO KŪRYBĄ

2024 m. balandžio 18 d., 17.30 val. Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokykloje įvyko unikali tarpdisciplininio tarptautinės menininkų komandos kūrybinio darbo „Begaliniai horizontai” premjera. Daugiau informacijos rasite čia


2024-04-17 KNYGOS „SIGNATARAI“ PRISTATYMAS

2024 m. balandžio 17 d. Varėnos J. Čiurlionytės menų mokykloje vyko iškilmingas knygos „Signatarai“ pristatymas ir knygos tapybos darbų paroda „Signatarai“.

Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos direktoriaus pavaduotoja, dailės mokytoja Dalia Šemeškienė –Kleponytė  pasitelkusi mokyklos 1-3 pradinio ugdymo dailės klasių mokinius ir  bendradarbiaudama su Varėnos „Ryto“ progimnazijos istorijos mokytoja Jolanta Sabaitiene,  Merkinės V. Krėvės gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Rita Černiauskiene, bei  Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos ir  Merkinės V. Krėvės gimnazijos dailės mokytoju Vytautu Černiausku paruošė edukacinį – metodinį leidinį skirtą Vasario 16-osios akto signatarams. Knygą sudaro 20-ies signatarų portretai, kuriuos nutapė jau minėti dailės dalyko pradinių klasių mokiniai ir trumpos signatarų biografijos su žodynėliais, pateiktos glaustai ir  suprantamai 3-8 klasių mokiniams. Portretai nutapyti guašu ant A2 formato popieriaus iš nespalvotos Kauno arkivyskupijos kurijos archyvo nuotraukos (alb. 18-6)  „Lietuvos Taryba, 1918 m. vasario 16 d. pasirašiusi Nutarimą dėl nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo, žinomą Lietuvos Nepriklausomybės Akto pavadinimu“ (fotografė Aleksandra Jurašaitytė). Mokiniai Signatarų portretus interpretavo laisvai, pagal savo amžiaus galimybes, portretų aplinkai suteikė savo įsivaizduojamą ornamentiką ir spalvas. Taip, vaikų akimis,  iš pilkų ir negyvų nuotraukų, Signatarai pavirto patraukliomis ir spalvingomis asmenybėmis, kokiomis ir buvo realiame gyvenime. Knyga siekia patraukliai pristatyti Signatarų biografijas, ugdant pilietiškumą ir tautiškumą, mokant istorinės atminties svarbos, valstybingumo vertybių perimamumo.

Renginį vedė ir apie knygą pasakojo jos autoriai Dalia Šemeškienė – Kleponytė ir jaunieji dailininkai pristatę savo tapybos darbų veikėjus, mokytoja Jolanta Sabaitienė analizavo knygos struktūrą ir jos reikalingumą. Sveikinimo žodžius tarė mokyklos direktorė Renata Bakulienė ir seimo narė Angelė Jakavonytė.

Renginyje taip pat dalyvavo mokyklos jaunių choras „Varėnė“ (vad. Loreta Tiškienė, konc. Darius Bachovas) sugiedojęs J. Naujalio ir Maironio „Lietuva brangi“. Naudojantis proga buvo pristatytas chorui perduotas inkilas kaip kelialapis į 2024 m. šimto metų jubiliejų mininčią Lietuvos dainų šventę „Kad giria žaliuotų“ ir iškeltas mokyklos kiemo senajame kaštone.

Ačiū  visiems dirbusiems, dalyvavusiems, prisidėjusiems, ir palaikiusiems, ačiū,  kad matė kokia visiems svarbi šita knygelė ir taip pat didelę meilę Tėvynei. Seimo narei Angelei Jakavonytei dėkojame už globą ir paramą leidiniui.


MERKINĖS DAILININKAI SUBARTONYSE

Pavasaris šiemet išskirtinis, ką tik buvo vasara, o dabar, mano mielo bičiulio Tautvydo pasakymu, vėl sugrįžta pavasaris. Kas gi tokiais orais gali nusėdėti klasėje ar studijoje. Merkinėje dar gyvi prisiminimai, kad per ledonešį mokykloje, kuri buvo dabartinės dvarvietės vietoje esančiame raudonų plytų pastate, pamokos nevykdavo. Kas gi galėtų mokintis tokiu laiku, kai Nemunas laužo ledus.

Kiti laikai, kiti mokiniai, bet kai kurie dalykai nesikeičia, tas pasakytina ir apie įvairaus amžiaus, bet dvasia jaunus Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos Merkinės suaugusiųjų skyriaus mokinius. Patikėkite, kai mūsų mokytojos Rūta Lesniauskienės ir mano vaikų mokytojas Silvestras jungiasi prie mūsų grupės, tai yra fantastika. Ir kas gi galėtų mokintis klasėje, kai lauke toks vyksmas ir virsmas, kai gamta skuba dalintis savo žiedais ir garsais.

Ne pirmas mūsų skyriuje pabėgimas į gamtą – buvo ir pleneras po Merkinės tiltu, ir žavėjimasis baltuoju Čepkelių raisto periodu, kai vėjyje plazda kupstinių švyliu vėlavėlės, o šiemet nutiko Subartonys, tiksliau Subartonių ąžuolynas su Vincuko ąžuolu (pasakojama, kad du ąžuoliukus į vieną sujungė į vieną Mickevičių Vincukas, nes šalia buvo Subartonių kaimo arklių naktigonių vieta. Tai kaip ir galimybė prisiliesti prie visų laikų garsiausio Dainavos „influencerio“ Vinco Krėvės įkvėpimo ištakų.

Kaip įprasta, pritarus idėjai, toliau seka organizavimas ir logistika, kas, kaip ir su kuo važiuos ir ką pasiims, vietos pristatymas, pasirinkimas, ką ir kaip atvaizduoti, eskizai ir išvykos aptarimas, kaip be to. Subartonių ąžuolynas yra ideali vieta merkiniškiams, ir ne tik, suprasti koks grožis, nekalbant apie biologinę įvairovę, slypi miške, į kurio gyvenimą žmogus nesikiša. Tai ir Dzūkijos nacionalinio parko kertinė miško buveinė, ir vieta, kuri padėjo ne vienam Sengirės fondo savanoriui ar rėmėjui suprasti senųjų miškų išsaugojimo svarbą. 

Tiek teksto, o nuotraukose mūsų plenero akimirkos – pristatymas, tinkamų vietų paieška ir mėginimas atvaizduoti pasirinktas vietas eskizuose. Medžių siluetai, 50 pavasarinės žalumos spalvų, žievės grafika bei daug kitų akcentų – buvo iš ko pasirinkti. Ir kaip gi be nuolatinio visų pamokų dalyvio Pipiro, kuris turi ekskliuzyvinę teisę nemokėti už pamokas. Ir patikėkite, kaip nuostabu būti, kad ir kartą per savaitę, tarp labai skirtingų žmonių, gebančių per savo potraukį dailei, meistriškumasi čia nesvarbiausias faktorius, būti ir jausti bendrystę.

Mindaugas Lapelė


2024-03-25 BELAUKIANT ŠV. VELYKŲ – A. LIUTKUTĖS IR LMTA STUDENTŲ KONCERTAS

2024 m. kovo 25 d. Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos koncertų salė prisipildė profesionaliosios vokalinės muzikos garsų. Susirinkusiems klausytojams puikų koncertą dovanojo Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos mokytoja, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dainavimo katedros lektorė Aušra Liutkutė Povilaitienė ir jos paruošti magistrantūros studentai: Linas Drąsutis bei buvę menų mokyklos auklėtiniai Vaidotas Gudauskas ir Rokas Volungevičius, koncertmeisterė Elina Maslakova. Programoje skambėjo vokaliniai kūriniai nuo baroko iki šių dienų.

Atlikėjus Varėnos rajono savivaldybės mero vardu sveikino kultūros ir sporto skyriaus vedėja Laima Denutienė, direktorė Renata Bakulienė, susirinkę gerbėjai.

Dėkojame Aušrai Liutkutei už kūrybinius menų tiltus, tiesiamus tarp menų mokyklos ir akademijos, jaunimui, kuris nepasididžiuoja grįžti namo ir džiuginti puikiais pasiekimais.

Dėkojame mažajai dailininkei Patricijai Ramaškaitei (mokyt. Dalia Šemeškienė-Kleponytė) už nutapytą piešinį renginio plakatui.


2024-03-25 DAINŲ ŠVENTĖS ŽYGIS PER LIETUVĄ

Kovo 25 d. Dainų šventei besiruošiantys mūsų mokyklos kolektyvai – folkloro ansamblis „Avilys” ir jaunių choras „Varėnė” parskraidino į menų mokyklą du inkiliukus. Tai Dainų šventės žygio per Lietuvą iniciatyvos – „Kad giria čiulbėtų“ ir „Kad giria žaliuotų“.

Šimtmečio Dainų šventės ir meno kolektyvo logotipu bei liaudiškais ornamentais dekoruoti inkilai papuoš Varėnos krašto viešąsias erdves ir girias.


2024-03-23 JAUNUČIŲ CHORAS „NATŲ LIETUS” PROJEKTE „DAINUOKIME IR MUZIKUOKIME DRAUGE”

2024 m. kovo 23 d. Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos jaunučių choras „Natų lietus” (vad. Daiva Selevičienė, koncertmeisterė Laima Petruškevičienė) dalyvavo Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos ir Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centro organizuotame jau XVIII tarpmokyklinio tęstinio bendravimo ir bendradarbiavimo projekte „Dainuokime ir muzikuokime drauge 2024”.

Šiais metais projekte dalyvavo Nacionalinė M. K. Čiurlionio, Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos, Vilniaus Algirdo, Vilniaus „Ąžuoliuko”, Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos, Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centras. Skambėjo ansambliniai, choriniai jaunųjų atlikėjų atliekami kūriniai, renginį vainikavo Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos mokytojos Daivos Selevičienės diriguojamas jungtinis dalyvių choras, chorui akompanavo koncertmeisterė Laima Petruškevičienė.

Planuojama, jog dalis kolektyvų papildys 2025 m. menų mokyklos ir M. K. Čiurlionio jubiliejiniams metams paminėti skirto II respublikinio vaikų chorų festivalio „Ir atlėkė paukščiukė” dalyvių gretas


MŪSŲ KOVO 11-OJI

2024 m. Kovo 11 – oji Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos bendruomenei buvo ir džiugi, ir darbinga. Nuo pat ryto jaunieji dainininkai, akordeonistai, pianstai bei jų mokytojai Aušra Liutkutė, Elvyra Sinkevičienė, Nijolė Dzingelevičienė, Renata Bakulienė ir Darius Bachovas išskubėjo į jaukų ir svetingą Naujųjų Valkininkų bendruomenės centrą, kur ne tik koncertavo, bet ir bendruomenės pirmininko Vytauto Česnio kvietimu aplankė Menų skalbyklos erdvėse eksponuojamą M. Liugienės, L. Gelčienės, R. Ivanauskienės, R. Dubakienės, L. Saviščevienės jungtinę šiaudinių sodų parodą „Sodų dzyvai”.

Vakarop jaunučių choras „Natų lietus” (vadovė mokytoja Daiva Selevičienė, koncertmeisterė Laima Petruškevičienė) ir į Varėnos kultūros centro moterų vokalinį ansamblį „Rūta” ir mišrų vokalinį ansamblį susibūrę mokytojai klausytojams dovanojo gražiausias lietuviškas dainas.


2024-03-11 PARODA „SUSITIKIMAS PEIZAŽE”

Kovo 11-ąją Valkininkų kultūros centre atidaryta menininkų, dailės mokytojų kūrybos paroda „Susitikimas peizaže”. Gamtos erdvė – kūrybos sankirtų laukas, kartu – aliuzija į susitikimo vietą – Dzūkijos kraštą, su kuriuo ne vienas autorius yra glaudžiai susijęs. Nuoširdžiai dėkojame Gediminas Piekuras , Nora Militi, Dalia Šemeškienė-Kleponytė, Valdemaras Šemeška, tapyba, Kristijonas Miliūnas, Sigita Cironkienė Puškoriūtė, Mantas Kniubas, Vygantui Paukštei, Jonui Vaitekūnui, Rūta Ir Nerijus Kavaliauskai , Vida Sevrukiene, taip pat Aistei Mikštei ir jos Kamufliažo galerijai už parodai paskolintus darbus. Čia pat eksponuojama ir VJVDM fotografijos studijos darbų paroda (Ne)susapnuotas Vilnius, ačiū autorėms ir studijos vadovei Aurelijai Maknytei. Su Kovo 11-ąja, Valstybės atkūrimo diena!

J. Vienožinskio dailės mokykla



2024-03-08 KOVO 11-OSIOS MINĖJIMAS DRUSKININKUOSE

2024 m. kovo 8 d. Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokykloje vyko Kovo 11-ajai skirtas chorinės muzikos koncertas „Dainuokime laisvę”. Lietuvių kompozitorių kūrinius atliko Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos jaunių choras „Varėnė”, vadovė Loreta Tiškienė, koncertmeisteris Darius Bachovas, ir Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos jaunių choras, vadovė Inga Vagnoriūtė, koncertmeisteris Danas Juškevičius.
Džiaugiamės augančia mokyklų draugyste ir stiprėjančiu bendradarbiavimu.


2024-03-08 PARODA „Mano Lietuva“

Vakar, kovo aštuntą, Valkininkų gimnazija šurmuliavo nuo ankstaus ryto. Mokytojai vyrai sveikino visas koleges su tulpėmis, visi ,ir maži ir vyresni, kažkur keliavo į suplanuotą renginį kieme, vėliau vyko mokinių viktorina skirta kovo 11 dienai paminėti. 

Mes ,mažieji ir vyresni dailininkai irgi įsiterpėme į renginių tarpą ir atsidarėme pirmą savo darbų parodą. Pavadinome ją – „Mano Lietuva“ ir sudėjome į ją tai, kas yra ta mano Lietuva. Parodoje išeksponuoti  Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos Valkininkų gimnazijos (turime vieną mokinukę atvažiuojančią iš Onuškio) dailės klasės mokinių visų po vieną darbą. Visai graži paroda! Vaikai labai laimingi, radę savo darbus žiūrėjo, studijavo ir mielai fotografavosi. Pasisveikinom su pirmos parodos Valkininkų gimnazijos antro aukšto foje atidarymu ir pasiplojom sau. Paroda vyks iki kovo 12 dienos. Su Kovo 11–ąja, mielieji !!!


2024-03-06 PARODŲ ATIDARYMAI

2024 m. kovo 6 d. Varėnos J. Čiurlionytės menų mokykloje buvo iškilmingai atidarytos dvi parodos „Signatarai ir Lietuvos ženklai“. Paroda skirta Lietuvos Valstybinėms šventėms paminėti, kurioje savo tapybos darbus eksponuoja mokytojos Dalios Šemeškienės- Kleponytės 1,2,3 dailės pradinio ugdymo klasių mokiniai – 20 –ies Signatarų portretai ir mokytojo Marijaus Baukus mokinių keramikos technika atlikti darbai simbolizuojantys Lietuvą. Atidarymo metu susirinkusius jaunuosius dailininkus ir jų tėvelius sveikino mokyklos jaunieji akordeonistai, mokytojos Renatos Bakulienės mokiniai: Pijus Melešius, Motiejus Miškinis ir Neitonas Alekšiūnas. Pirmajame mokyklos aukšte atidaryta Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos dailės skyriaus mokinių tapybos ir grafikos darbai, kuriuos ruošė   Gražina Visockienė, Vidmantas Jažauskas, Danguolė Šulnienė, Rima Zemlickienė, Jurgita Narvidaitė – Varžinskienė. Labai ačiū kolegoms už galimybę grožėtis paroda, nuoširdų bendravimą ir bendradarbiavimą.


2024-02-26/03-01 METODINĖ SAVAITĖ

2024 m. vasario 26 d. – kovo 1 d. Varėnos j. Čiurlionytės menų mokykloje praūžė jau tradicine tapusi, mokyklos metodinė savaitė „Meninio ugdymo kaita ir iššūkiai“ skirta didaktinių – dalykinių, skaitmeninių kompetencijų ugdymui, DI iššūkiams, įtraukiojo ugdymo problematikai, darbui su socialiniais partneriais. Šiemet, juokavome , kad dėl lankytojų gausos ir geografinės įvairovės (užsiregistravo 85 dalyviai), renginių ir pranešimų „svorio“ ir svarbos, mokyklos metodinė savaitė, tapo Respublikine savaitės trukmės konferencija menų ir pradinių klasių mokytojams.

Savaitę pradėjome edukacijomis ir kūrybinėmis dirbtuvėmis su VITALIJ NEUGASIMOV, kompozitoriumi ir pedagogu, kuris skaitė pranešimą, pristatė savo muzikinius metodinius leidinius ir vedė muzikos kompozicijos ir improvizacijos kūrybines dirbtuves. Lygiagrečiai vyko užsiėmimai rajono dailės ir pradinių klasių pedagogams – kūrybines dirbtuves – edukacija „Pieštuko galimybės”, kuriuos vedė DALIA ŠEMEŠKIENĖ – KLEPONYTĖ Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos dailės mokytoja metodininkė.

Antrąją savaitės dieną mokėmės taisyklingai kvėpuoti ir dainuoti kartu su AUŠRA LIUTKUTE POVILAITIENE Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos muzikos mokytoja, LMTA Dainavimo katedros lektore, kuri skaitė pranešimą ir vedė kūrybines dirbtuves „Vokaliniai gebėjimai.

Trečioji savaitės diena persikėlė į Zarasų F. Latėno meno mokyklą, kurioje mokyklos direktorė RASA JUŠKĖNIENĖ ir jos pavaduotoja IRMA GINEIKIENĖ išsamiai pristatė Zarasų F. Latėno meno mokyklą, su mokyklos dailės, muzikos ir šokio mokytojais prie apskrito stalo dalijomės bendromis patirtimis, aktualijomis ir NŠPU problematika, apžiūrėjome ugdymo erdves, metodines priemones, prisiminėme ir bendras veiklas, festivalius, konkursus. Ir kaip buvo smagu pamatyti garbingai išeksponuotą antrojo mūsų mokyklos „skambančių spalvų“ konkurso-festivalio prizą, kuris vyko 2008 m., sutikti senai matytus kolegas. Vizitas „užtvirtintas“ pasirašyta bendradarbiavimo sutartimi tarp mūsų mokyklų. Uždėti antspaudai ir sugiedota „Ilgiausių metų“ prasmingiem darbam ir draugystei. Dieną užbaigėme ekskursija- edukacija Antazavės dvare, kurie byloja Pliaterių giminės istoriją ir laisvės kovas.

Ketvirtoji diena – skirta įvairiems metodiniams pranešimams. DALIA DUDĖNAITĖ Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos teatro vyr. mokytoja skaitė pranešimą „Meninis ugdymas ir dirbtinis intelektas”, DALIA ŠEMEŠKIENĖ – KLEPONYTĖ Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos dailės mokytoja metodininkė skaitė pranešimą „Mokyklos socialiniai partneriai – mokyklos augimui ir ugdymo kokybės gerinimui“, ALDONA JAKAVONIENĖ Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos muzikos mokytoja metodininkė skaitė pranešimą „Muzikinė disleksija“, RENATA BAKULIENĖ Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos muzikos mokytoja metodininkė skaitė pranešimą „Mokytojų kvalifikacijos tobulinimo įgyvendinimas, prioritetai ir planavimas”.

Paskutinė metodinės savaitės diena sukvietė Respublikos dailės ir muzikos mokytojus į edukacines veiklas mūsų mokykloje DALIA ŠEMEŠKIENĖ – KLEPONYTĖ Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos dailės mokytoja metodininkė vedė edukaciją respublikos dailės mokytojams „Mokyklos edukacinės erdvės ir mikroklimatas, mokyklos metodinių leidinių pristatymas“, MARIJUS BAUKUS Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos dailės mokytojas, Alytaus dailės mokyklos mokytojas vedė edukaciją respublikos dailės mokytojams „Stiklo apdirbimo technikos galimybės“. Popietinė diskusija ir pranešimai buvo skirti naujovėms – „dirbtiniam intelektui“. DALIA ŠEMEŠKIENĖ – KLEPONYTĖ Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos dailės mokytoja metodininkė skaitė pranešimą „Dirbtinis intelektas – sąvoka (pagalba ar pragaištis mokytojui?)“, MANTAS KAZAKEVIČIUS Alytaus dailės mokyklos mokytojas metodininkas , Alytaus Putinų gimnazijos dailės mokytojas metodininkas skaitė pranešimą ir vedė praktinius užsiėmimus „“Dirbtinio intelekto“ programų ir įrankių panaudojimas menų pamokose“, EDITA BAUKIENĖ Varėnos švietimo centro psichologė, VU lektorė skaitė pranešimą „Dirbtinis intelektas”.

Metodinę savaitę užbaigė LAIMONAS SALIJUS Kauno J. Gruodžio konservatorijos ir Kauno 1-osios muzikos mokyklos muzikos mokytojas, kuris pristatė savo studentų koncertą ir Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos muzikos mokytojos metodininkės Renatos Bakulienės metodinį leidinį „Pjesės akordeonui chromatiniais bosais“.

Dėkojame visiems dalyvavusiems ir lauksime naujų susitikimų.


2024-02-17 FOLKLORO ANSAMBLIS „AVILYS”

2024 vasario 17d. mūsų mokyklos vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Avilys” dalyvavo Lietuvos Dainų šventės folkloro kolektyvų perklausoje:)


2024-02-20 V RESPUBLIKINĖ KONFERENCIJA ,,MENINIS UGDYMAS: TRADICIJOS, PATIRTYS IR INOVACIJOS” LAZDIJUOSE

2024 m. vasario 20 d. Lazdijų meno mokykloje vyko V Respublikinė konferencija ,,Meninis ugdymas: tradicijos, patirtys ir inovacijos”. Jau tradiciškai konferencijoje dalyvavo ir mūsų mokyklos dailės ir muzikos dalykų mokytojai. Mokyklos direktoriaus pavaduotoja, dailės mokytoja metodininkė Dalia Šemeškienė – Kleponytė ir solinio dainavimo mokytoja Aušra Liutkutė skaitė pranešimus, taip pat pristatėme savo autorinius metodinius leidinius ir priemones gausiai susirinkusiems menų dalykų pedagogams. Dalia Šemeškienė – Kleponytė vedė atvirą pamoką dailės mokytojams, dirbdama su Lazdijų meno mokyklos trečia dailės pradinio ugdymo klase.

Labai džiaugiamės galėdami dalyvauti, bendrauti ir bendradarbiauti, dalintis gerąja patirtimi ir tiesiog – draugauti. Lazdijų meno mokyklos nuotrauka


2024-02-16 VASARIO 16-OJI IR LAIKAS DAILEI

Ką tik praėjo vasario 16-osios šventė. Tai šventė, kuri ne kiekvienam ateina pagal prigimtį ir šeimos patirtį. Taip  jau būna su tomis šventėmis, vienos su tėvų tradicijomis įskiepytos, kitas pradedi suprasti su amžiumi bei patirtimi, ir čia šūkiais ar vėliavėlėmis nepaskubinsi. O Merkinėje ta proga praūžė proto vėtra – daug ką sužinojome, patyrėme malonų balsų skaičiavimo jaudulį ir galiausiai „Laikas dailei“ komanda pasirodė geriausiai, nors pralaimėtojų kaip ir nebuvo, nes dalyvavo net trys komandos, o ir žiūrovų salėje galėjo būti daugiau. Esame dėkingi Merkinės kultūros centrui už surengtą šventę ir Merkinės krašto muziejaus direktoriui Žygimantui Buržinskui už įdomius ir pamokančius klausimus.

Kai beveik prieš tris metus rinkomės į Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos suaugusiųjų skyrių Merkinėje, galvojau, kad rinksimės tik tam, kad kažkas patobulintų savo įgūdžius, kažkas įgyvendintų vaikystės svajones ar tiesiog maloniai praleistų laiką mieloje kompanijoje. Bet kur tau – ir pasikalbėjimai apie gyvenimą su kulinarijos beigi konditerijos šedevrų padegustavimu ir bendros išvykos bei parodos. Dabar ir bendros šventės – o kiek susirašinėjimo buvo prieš tai – ir dėl įvaizdžio, ir dėl aprangos.

Istorikai nemėgsta svarstymų, kaip būtų, jei būtų. Savo šalies istorijai tai taikyti kaip ir nemoksliška, bet galime remtis kaimynų pavyzdžiais –  jei būtume tapę dar viena Sovietų Sąjungos respublika  dar 1918-1919 metais, tai ko gero kapstytumės dabar kaip Baltarusija ar net Ukraina. Todėl ir sveikiname visus su tuo, kad 1918 metais buvo atkurta mūsų Valstybė, ir ne tik mūsų, kad Baltijos kaimynės sugebėjo taip pat pasinaudoti ta istorine galimybę. Švęskime, pykimės ar protestuokime, džiaukimės laisve keliauti ir kurti, bet nepamirškime, to mes nebūtume galėję be vasario 16. Pacituosiu mūsų mokytojos Rūtos Lesniauskienės žodžius „Tai nėra duotybė, džiaukimės, kad lietuvių tauta turėjo iškilius žmones, kurie pasinaudoję palankia padėtimi siekė ir pasiekė LAISVĘ!  Džiaukimės ir saugokim tiek kiek nuo mūsų priklauso, tiek kiek mes galim!“ O sveikinimai visiems nuo mūsų skyriaus ne tik iš Merkinės, bet ir iš Zakopanės.

Skyriaus vardu – Mindaugas Lapelė. Nuotrauka Mindaugo Černiausko.


2024-02-15 JAUNIŲ CHORAS „VARĖNĖ” RENGINYJE „VISI MES GALIME DAUGIAU”

2024 m. vasario 15 d. Varėnos Jadvygos Čiurlionytės jaunių choras „Varėnė” Lietuvos valstybės atkūrimo dieną minėjo renginio Matuizų kultūros centro organizuotame renginyje „Visi mes galime daugiau”. Choro vadovė Loreta Tiškienė, koncertmeisteris Darius Bachovas.


2024-02-15 PARODA-KONCERTAS „VASARIO 16-OJI IR SIGNATARAI”

2024 m. vasario 15 d. Varėnos „Ryto” progimnazijoje įvyko du Vasario 16-ajai skirti renginiai. Progimnazijos bendruomenei signatarų portretų parodą ir šventinius koncertus dovanojo Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos mokiniai ir mokytojai.

Abiejų renginių pradžią iškilmingai skelbė drauge giedama Tautiška giesmė.

Menų mokyklos direktorės pavaduotoja Dalia Šemeškienė-Kleponytė pristatė parodą, signatarų indėlį kuriant laisvą Lietuvą, susirinkusiuosius sveikino direktorė Renata Bakulienė, progimnazijos direktorius Vygantas Pavalkis, klausytojus stebino ir džiugino menų mokyklos chorų, ansamblių, solistų atliekami muzikos kūriniai, renginius vedė mokytojos Inetos Meduneckytės-Tamošiūnienės ruošti jaunieji ansamblio „Avilys” ir etno studijos folkloristai.

Dėkojame gausiai mokytojų komandai, šiai ypatingai progai ruošusiai mokinius, mokiniams-už meilę Lietuvai ir drąsą apie ją kalbėti savo menine kūryba, atliekama muzika.

Dėkojame Varėnos „Ryto” progimnazijos administracijai už bendradarbiavimą, svetingą sutikimą, kūrybinei komandai-už renginio organizavimą, bendruomenei-už gausius plojimus ir palaikymą.

Rytoj išauš diena, kai su pasididžiavimu tarsime: „Su gimtadieniu, Lietuva!”


2024-02-10 MENŲ MOKYKLOS AKORDEONISTAI FESTIVALYJE „LAIKO RITMU”

2024 m. vasario 10 d. Kauno 1-oje muzikos mokykloje vyko IX respublikinis akordeono muzikos festivalis „Laiko ritmu”. Festivalyje dalyvavo mokyklos direktorės, akordeono dalyko mokytojos metodininkės Renatos Bakulienės mokiniai Pijus Melešius, Motiejus Miškinis, vyr. mokytojo Dariaus Bachovo mokinys Matas Bachovas.

Festivalio seminaro dalyje R. Bakulienė pristatė autorinius metodinius leidinius, knygą „Pjesės akordeonui chromatiniais bosais” iliustravo ir įžvalgomis ape leidinį dalijosi Kauno 1-osios muzikos mokyklos, Kauno J. Gruodžio konservatorijos akordeono dalyko mokytojas ekspertas Laimonas Salijus.


2024-02-02 VILNIAUS ALGIRDO MUZIKOS MOKYKLOJE PRISTATYTI R. BAKULIENĖS LEIDINIAI

2024 m. vasario 2 d. Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje vyko akordeono dalyko metodinė diena. Organizatorių kvietimu renginyje viešėjo Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos direktorė, akordeono dalyko mokytoja metodininkė Renata Bakulienė. Mokyklos pedagogams ir mokiniams R. Bakulienė pristatė metodinius leidinius – knygas solistams ir ansambliams. Pedagogai dalijosi akordeono dalyko ugdymo aktualijomis, iššūkiais, problematika.

Dėkojame mokyklai už bendradarbiavimą, kolegoms – už kvietimą ir nuoširdų priėmimą.


2024-01-31 Parodos „Laikas dailei“ atidarymas

Dažai išpilti ant paminklo ir dažai panaudoti kuriant paveikslą, kaip keičiasi jų prasmė? – tai menininko ir mokytojo Vytauto Černiausko žodžiai, pasakyti vakar, sausio 30 d. Merkinėje, Šalcinio dailės galerijoje, išskirtinio šiltumo ir grožio parodos „Laikas dailei“ atidaryme. Čia savo darbus pristatė Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos suaugusiųjų mokinių dailės darbų paroda. Tik treti metai mokykloje veikia neformali dailės dalyko suaugusiųjų ugdymo programa, juos moko: Varėnoje – Valdemaras Šemeška ir Marijus Baukus, Merkinėje – Rūta Lesniauskienė, šis tas ir nuveikta. Tai jau ketvirtoji paroda, bet kartu ir pirmoji jungtinė, išskirtinė savo technikų ir temų įvairove, darbų ir dalyvių, kurių virš dvidešimties, gausa.

Šiltumo ir grožio pilna paroda, ne vien tik dėl joje pristatomų darbų, bet ir dėl joje susirinkusių žmonių – tarsi į beveik sausakimšą salę atsinešusius tos nežiemiškai šiltos ir saulėtos dienos šviesą. Nedažnai šiais nerimo ir protesto laikais pamatysi vienoje vietoje tiek šviesių veidų. Tai apie šiuos žmones, surandančius kasdienybėje laiko dailei, merkiniškių mokytojos Rūtos mintys iš parodos pristatymo teksto.

„Kartą į savaitę, vakare susiburia įvairių profesijų ir amžiaus žmonės, palikę namuose savo rūpesčius ir buitį. Anot jų pačių – sužinoti, pabandyti, įgyti daugiau patirties spalvų pasaulyje, atrasti savyje drąsos kūrybai, laisvai saviraiškai, o tuo pačiu ir pabendrauti su bendraminčiais. Tai žmonės, kurie susikaupę, įsigilinę stebi, ieško, ir kiekvienas savaip spalvomis, štrichais, formuodami erdvines kompozicijas dėlioja savo mintis, pojūčius. Tai, galbūt, Jūsų draugai, bendradarbiai, kaimynai, tai galbūt žmonės, kuriuos jūs sutinkate gatvėje ar jų darbo vietose.“ Pridurčiau, kad tai ir drąsūs žmonės, nepaisantys, ką kiti pasakys ar pagalvos, o tokių „ekspertų“ tikrai netrūksta, nebijantys ir parodyti savo eksperimentus bei pabandymus kitiems.

Nesu menotyrininkas, kad vertinti darbų atlikimo technikas, koloristikos ir kompozicijo subtilybes, bet išlieka tas visaapimantis jausmas, kad tai yra gerai. Tai patvirtino ir dailininko Valdemaro Šemeškos žodžiai, kad ši paroda darbų gausa jam primena pirmąsias XX a. pradžios lietuvių dailės parodas, kai visi sunešė viską, ką gebėjo. Visos pradžios yra panašios, todėl linkiu ilgo ir kūrybingo gyvavimo mūsų grupelėms, kurias jau jungia daug daugiau, nei tik pomėgis kūrybai. Įdomu ir tai, kad daugumos „peraugusių“ mokinių vaikai taip pat mokosi ar mokėsi dailės mokykloje. Tai kaip patarlės „obuolys nuo obels netoli rieda“ atvirkštinis variantas.

Šita suaugusiųjų mokymo programa neatsirado iš niekur ir be pastangų. Dailės mokyklos direktorė Renata Bakulienė, kuklinosi, sakydama, kad mokykla tik rinko malkas tam lauželiui, kuris tik po ilgų pastangų įsiplieskė. Todėl ko gero nesuklysiu visų, kurie dabar šildosi prie šio lauželio, vardu padėkodamas dailės mokyklai ir jos mokytojams ir palinkėdamas, kad jos įvairaus amžiaus mokinių gretos tik gausėtų ir parama jos veiklai tik didėtų. Nepamirškime, dažus galima naudoti įvairiai – išniekinant paminklus arba kuriant grožį. O paroda Merkinėje, Šalcinio dailės galerijoje veiks du mėnesius, kviečiu užsukti ir pasidairyti.

Parodos atidarymo metu nuotaikinga programa džiugino Varėnos kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Rūta“, vadovė Daiva Selevičienė ir Varėnos kultūros centro mišrus kvartetas, vadovas Kęstutis Breidokas. Parodos esmę ir prasmę pristatė Menų mokyklos direktorės pavaduotoja, mokytoja Dalia Kleponytė Šemeškienė.

Mindaugas Lapelė


2024-01-28 DAINŲ ŠVENTĖS CHORŲ ATRANKA

2024 m. sausio 28 d. Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokykloje vyko Lietuvos dainų šventės „Kad giria žaliuotų” chorų atranka. Šiais metais renginys iškilmingai minės 100-mečio jubiliejų – birželio 29 – liepos 6 dienomis Kaune ir Vilniuje bendruomenes vienybei telks Lietuvai skirti vokaliniai, instrumentiniai kūriniai, choreografinės kompozicijos.

Chorų atrankoje dalyvavo 3 Varėnos kolektyvai: Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos jaunių choras „Varėnė”, Varėnos kultūros centro mišrūs chorai „Varpilė” ir „Harmonija”. Renginį organizavo Lietuvos liaudies kultūros centras, Varėnos rajono savivaldybė, Varėnos Kultūros centras, Varėnos J. Čiurlionytės menų mokykla. Chorų atrankos vertinimo komisijoje dirbo profesorius Artūras Dambrauskas – dainų šventės meno vadovas, vyriausiasis dirigentas, valstybinio choro „Vilnius” vyriausias dirigentas, VDU Muzikos akademijos Muzikos teorijos ir pedagogikos katedros vedėjas, Danguolė Beinarytė – KTU choro „Jaunystė” meno vadovė, dirigentė, pedagogė, dainų šventės kūrybinės grupės narė, Tomas Kreimeris – Lietuvos nacionalinio kultūros centro chorų specialistas.

Sveikiname Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos jaunių chorą „Varėnė”, vadovę Loretą Tiškienę, koncertmeisterį Darių Bachovą sėkmingai įveikusius atranką, chorui linkime kūrybinių kelionių ir puikių įspūdžių Dainų šventės finaliniame renginyje liepos 6 d.

Daugiau apie dainų šventę: https://dainusvente.lt/


2024-01-26 Respublikinio muzikos edukacinio projekto-festivalio „Garsų pasauliai“ baigiamasis renginys Vilniaus paveikslų galerijoje

2024 m. sausio 26 d. Vilniaus paveikslų galerijoje (Chodkevičių rūmuose) vyko Respublikinio muzikos edukacinio projekto-festivalio „Garsų pasauliai“ baigiamasis renginys.

Tęstinį, trijų metų projektą, organizavo Nacionalinė M.K. Čiurlionio menų mokykla ir  Vilniaus Algirdo muzikos mokykla, projekto partneriai – Varėnos J. Čiurlionytės menų mokykla, Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokykla ir Rokiškio R. Lymano muzikos mokykla. 2021-2022 m. projekto tema buvo „Moterų kompozitorių kūryba“, 2022-2023 m. – „Pasaulio šokio ritmu“, 2023-2024 m. –  „Gamtos paveikslai“. Vienas iš projekto uždavinių – skatinti ir puoselėti vaikų kūrybiškumą, integruojant vizualiųjų meno sričių veiklas (muzika, dailė ir šokis). Savaip  interpretuoti  teminius programinius muzikos kūrinius, dailės ir šokio raiškos priemonėmis.

Iškilmingas baigiamasis renginys prasidėjo pažintimi ir ekskursija po Chodkevičių rūmus, trumpa vykstančių parodų apžvalga ir analize. Džiaugėmės pamatę istorinę parodą skirtą Vilniaus 700 –ųjų metų jubiliejui „Svetimas, tapęs savu: daugialypis meninio Vilniaus veidas“. Baigiamajam koncerte, kuris vyko istorijomis ir meno kūriniais alsuojančiame rūmų salone, grojo visų projekte dalyvavusių mokyklų atrinkti mokiniai, šoko Rokiškio R. Lymano muzikos mokyklos šokėjai. Mūsų mokyklą garbingai atstovavo fortepijono specialybės mokiniai: Rusnė Slančiauskaitė  4 kl., mokytoja Aušra Kašėtienė, Saulė Slančiauskaitė  4 kl., mokytoja Aušra Kašėtienė,. Goda Narinkevičiūtė 3 kl., mokytoja Elvyra Sinkevičienė,  Mykolas Bakula 4 kl., mokytoja Aldona Jakavonienė, Jokūbas Bakula 5 kl., mokytoja Aldona Jakavonienė. Visus koncertuojančius nuoširdžiai palaikė mokyklos pagr. ugd.1 kl. dailės dalyko mokiniai su mokytoja Dalia Šemeškine-Kleponyte ir mokyklos direktore Renata Bakuliene.

Tikrai įsimintiną vakarą užbaigė padėkų ir dovanų įteikimas organizatoriams ir projekto partneriams,  bendros nuotraukos, gražiems prisiminimams,  apie mažų vaikų ir mokytojų padarytus didelius darbus.

Dėkojame visiems už tokį gražų bendravimą ir bendradarbiavimą, laukdami naujų prasmingų projektų.


2024-01-22 MUZIKINIS LINKĖJIMAS SKAITOVŲ KONKURSO DALYVIAMS

2024 m. sausio 22 d. Varėnos „Ryto” progimnazijoje vyko 5-8 klasių meninio skaitymo konkursas. Dalyviams nuoširdžią muzikinę dovaną bei linkėjimus patekti į rajoninių etapą dovanojo Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos akordeonistų ansamblis (vadovė Renata Bakulienė) ir solistai-Rytis Kosmanas, Matas Bachovas (mokytojas Darius Bachovas). Džiaugiamės kūrybiniu bendradarbiavimu, dalyviams linkime sėkmės konkurso II etape.


2024-01-17 CHORO MEISTRIŠKUMO PAMOKA SU AUDRONE STEPONAVIČIŪTE – ZUPKAUSKIENE

2024 m. sausio 17 d. Varėnos J. Čiurlionytės menų mokykloje vyko atviros chorinio meistriškumo pamokos, kurias vedė Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“ mokytoja ekspertė, choro „Liepos“ vadovė Audronė Steponavičiūtė Zupkauskienė. Pamokoje dalyvavo Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos jaunių choras „Varėnė“, vadovė Loreta Tiškienė, koncertmeisteris Darius Bachovas. Pamoką stebėjo Varėnos rajono mokyklų mokytojai ir mokiniai.

Dėkojame mokytojai Loretai Tiškienei už meistriškumo pamokos organizavimą, džiaugiamės pedagogų bendradarbiavimu, gerosios patirties sklaida, siekiant efektyvaus mokinių chorinio atlikimo įgūdžių lavinimo.


2024-01-09 VALDEMARO ŠEMEŠKOS PARODA SEIME

2024-01-09 Seime atidarėme talentingo kraštiečio iš Dzūkijos – profesionalaus dailininko, Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos dailės mokytojo Valdemaras Šemeška, tapybos darbų parodą ,,Lentynos“. Džiugu, kad parodų galerijos erdves papuošė išskirtiniai, aukšto meninio lygio tapybos darbai. Juose užkoduota menininko, kuris yra didelis Lietuvos patriotas, pasaulėžiūra. Sužavėjo šios asmenybės biografijos faktai – sovietmečiu, dar būdamas mokinys, jis už trispalvės vėliavos pasigaminimą atsirado saugumiečių ,,juodajame sąraše“, tačiau savo pozicijos neatsisakė.

Gerbiamas Valdemaras – pasididžiavimo vertas talentingas kūrėjas ir puikus pedagogas, kurio kūryba yra svarus ir reikšmingas Lietuvos meno kraitę turtinantis indėlis. Ne mažiau reikšminga yra ir jo pedagoginė veikla ugdant mokinių kūrybiškumą ir padedant išsiskleisti talentams.

Valdemaras Šemeška yra žymus ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse, nuolatos rengiantis savo darbų parodas mūsų šalyje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Lenkijoje. Jo paveikslais džiaugiasi privatūs kolekcininkai ir meno mylėtojai visame pasaulyje.

Parodos atidarymą savo dainomis papuošė Valdemaro menų mokyklos kolegos – Varėnos kultūros centro vokalinis ansamblis ,,Rūta” (vadovė Daiva Selevičienė, koncertmeisteris Nerijus Bakula).

Nuoširdžiai dėkoju parodos autoriui už suteiktą galimybę Seimo bendruomenei bei svečiams grožėtis profesionaliu menu, šiuos darbus įdomiai pristačiusiai jo žmonai, menotyrininkei Daliai Kleponytei-Šemeškienei, nuostabių lietuviškų dainų atlikėjoms, pagiriamųjų žodžių tapybos darbų autoriui negailėjusiems kolegoms Seimo nariams bei visiems, atėjusiems pasigrožėti Valdemaro Šemeškos profesionalios tapybos darbais bei pasiklausyti ansamblio ,,Rūta” atliekamų dainų! Buvo nuostabi popietė, pilna nuoširdžių pašnekesių su mielais kraštiečiais.

Lietuvos Seimo narė Angelė Jakavonytė, LRS nuotraukos


2024-01-04 Seminaras-konferencija „Įtraukusis ugdymas – iššūkiai ir galimybės“

2024 m. sausio 4 dieną Valkininkų gimnazijoje įvyko jau tradiciniu tampantis seminaras-konferencija „Įtraukusis ugdymas – iššūkiai ir galimybės“, skirta Varėnos rajono ugdymo įstaigų vadovams, pavaduotojams ir pedagogams. Konferencijos metu pranešimus skaitė Ignas Gaižiūnas, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ministro patarėjas bendrojo (įtraukiojo) ugdymo klausimais; dr. Edita Baukienė, Varėnos švietimo centro Pedagoginių psichologinių paslaugų skyriaus psichologė; Renata Bakulienė, Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos direktorė, mokytoja metodininkė; Dalia Šemeškienė-Kleponytė, Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos direktorės pavaduotoja, mokytoja metodininkė bei kitų Varėnos rajono ugdymo įstaigų vadovai, pedagogai. Dalyviai išgirdo daug naudingos informacijos, pasidalino savo patirtimis ir įžvalgomis įtraukiojo ugdymo bendrojo ugdymo mokyklose tema.

Toks rajoninis renginys vyko jau antrus metus iš eilės ir viso rajono švietimo darbuotojų bendru sutarimu buvo nuspręsta toliau puoselėti šią gražią ir prasmingą tradiciją. Tad simbolinis konferencijos organizavimo įrankis – stilizuotas pieštukas, su jau įvykusių ankstesnių konferencijų datų ir šeimininkų įrašais, iškilmingai buvo perduotas Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos atstovams, kurioje bus rengiama sekanti rajoninė pedagogų konferencija.

Varėnos švietimo centras dėkoja seminaro-konferencijos organizavimo partneriams – Valkininkų gimnazijos bendruomenei, už šiltą priėmimą, įsimintiną meninę programą bei puikų organizavimą, pranešėjams – už naudingus pranešimus, bei dalyviams – už norą tobulėti ir semtis patirties ir žinių iš savo kolegų.

Varėnos šveitimo centras


2023-12-21 „LIETUVIŠKOS KALĖDOS”

2023 m. gruodžio 21 d. Varėnos kultūros centre nuaidėjo tradicinis, Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos organizuojamas, gausią bendruomenę suburiantis kalėdinis renginys. Vos įėjusius renginio svečius kultūros centro foje pasitiko dailės klasių mokinių darbų paroda. Jau keletą metų iš eilės unikalūs darbeliai yra parduodami kaip bilietas į koncertą, o surinktos lėšos panaudojamos ugdymo priemonėms įsigyti.

Šių metų renginio tema „Lietuviškos Kalėdos” padiktavo, jog šventinėje programoje skambėtų lietuvių kompozitorių sukurti profesionaliosios akademinės, pop, jazz muzikos kūriniai. Įvairias interpretacijas pateikė ankstyvojo meninio ugdymo, jaunučių, jaunių, jungtiniai, chorai, solistai, vokaliniai-instrumentiniai ansambliai.

Dėkojame tėveliams, mokiniams, mokytojams už bendrystę, puikius bendrus rezultatus, kultūros centrui-už ilgametį bendradarbiavimą. Linkime visiems gražių švenčių!

Nuotraukos-Živilės Puidokaitienės, Andriaus Kosmano.


2023-12-18 AKORDEONISTAI VSAT ADVENTINĖJE POPIETĖJE

Jau tapo gražia tradicija, kai prieš didžiąsias metų šventes puošiama Varėnos pasienio rinktinė ir prie simbolinio Kūčių stalo sukviečiama rinktinės bendruomenė. Artėjant šv. Kalėdoms ir Naujiesiems metams, VSAT Varėnos pasienio rinktinėje ir jos padaliniuose šurmulioja kruopščios dekoratorės, kurių triūsu sužiba ir švenčių laukimu alsuoja darbo vietos. Tuomet prasideda rimties ir kartu džiugaus laukimo metas, o kokios šventės ir jų laukimas be šypsenų vienas kitam, gražių palinkėjimų ir jaukių apkabinimų? Tai ir buvo padaryta pirmadienį, Adventinėje popietėje, kuomet į rinktinės salę prie simbolinio Kūčių stalo sugūžėjo didelis būrys pasieniečių bendruomenės. Pas pasieniečius atvyko ir prasmingomis mintimis apie gyvenimiškas vertybes, adventinį laikotarpį ir Kalėdų džiaugsmą dalijosi Senosios Varėnos, Babriškių ir Akmens parapijų klebonas Pranciškus Čivilis. Į šį renginį pirmą kartą pakviesti pirmieji pasieniečiai – Pasieniečių klubo Varėnos būrio nariai, kurie šiuo metu VSAT nebetarnauja, tačiau ženkliai prisideda prie tarnybos veiklos žinomumo.

Jaukumu ir šiluma pripildytoje salėje VSAT Varėnos pasienio rinktinės vadas Virgilijus Raugalė pasveikino susirinkusius artėjančių švenčių proga: ,, Laikas, kai atsigręžę atgal įvertiname besibaigiančius metus, nuveiktus darbus. Sveikinimo žodžius tarė ir Pasieniečių klubo Varėnos būrio vadas Gintautas Miškinis. Jis dalijosi mintimis apie sienos apsaugos sistemos kūrimąsi, sąlygas, kuriomis anuomet teko dirbti, pasidžiaugė dabartimi ir gražia bendryste. Kalėdinę nuotaiką sukūrė, adventinėje popietėje koncertavę Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos akordeonistai, vadovaujami šios mokyklos direktorės Renatos Bakulienės. Akordeonistai atlikdami aukšto meninio lygio kūrinius, kėlė nuostabą ir susižavėjimą.

Ši popietė – puiki proga pajausti artėjančių Kalėdų dvasią, sutvirtinti gražų santykį, išreikšti šiltą jausmą bei pakiliai sutikti kitus, ramesnius metus.

Laura Jurgelevičiūtė


2023-12-16 KALĖDINĖ MUGĖ MERKINĖJE

Gruodžio 16 Merkinės dvarvietėje šurmuliavo Merkinės Fabriko organizuota kalėdinė mugė. Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos Merkinės dailės skyriaus mokiniai gerą mėnesį ruošėsi dalyvavimui  joje. Tapė miniatiūras, kūrybines idėjas įgyvendino grafikos, piešimo , tapybos technikomis.  Nelabai malonūs orai nepritraukė pirkėjų gausos, tačiau mergaičių darbai neliko nepastebėti. Akį traukė Merkinės architektūriniais motyvais dekoruoti puodeliai, grafikos technika sukurti atvirukai taip pat įdomaus kompozicinio sprendimo ir spalvingi kalėdiški skirtukai. Šiųmetė mugė jau antroji kalėdinė mugė. Pirmąkart mūsų mokiniai su savo kūrybiniais darbais kalėdinėje miestelio mugėje dalyvavo pernai.

Mokytoja Rūta Lesniauskienė


2023-12-14 PARODA „MENŲ SKALBYKKLOJE”

Rašo mūsų draugai iš .J. Vienožinskio meno mokyklos: Varėnos rajono Naujųjų Valkininkų kaimo „Menų skalbykloje” ką tik atidarėme jungtinę keramikos ir skulptūros darbų parodą, kurioje eksponuojami mūsų mokyklos ir Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos mokinių darbai. Apie abiejų mokyklų kūrybines ir „darbines” sąsajas parodos atidaryme įdomiai pasakojo menotyrininkė, J. Čiurlionytės mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui Dalia Šemeškienė-Kleponytė. Pasirodo, mūsų kolegė iš Naujosios Vilnios filialo Dalia Truskaitė savo pedagoginę karjerą pradėjo būtent Varėnoje. O parodos eksponatai, nors ir gana skirtingi ( varėniškių – labiau skulptūriniai objektai, mūsų mokyklos – dekoratyvūs, žaismingi kameriniai darbai), skatino neformalų pokalbį apie meninį vaikų ir suaugusiųjų ugdymą. Nutarėme, kad vis dėl to rengti mokinių parodas yra svarbu – ne tik dėl sklaidos, žinomumo, bet dar labiau dėl to, kad kartais pavargus nuo pedagoginio, administracinio darbo rutinos, naujai kitoje erdvėje atsiveriantys mokinių darbai džiugina savo nuoširdumu, netikėtomis įžvalgomis, skatina tikėti savo darbo prasmingumu.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=371399908719838&id=100075494944161


2023-12-12 Dailės darbų paroda „Senovinės kupiškėnų vestuvės”

Lapkričio 12 d vykusiame Respublikiniame dailės darbų – parodoje „Senovinės kupiškėnų vestuvės“ dalyvavo dvi mūsų mokyklos dailės skyriaus mokinės, merkiniškės Jorė Mašalaitė ir Milda Samsonaitė. Konkursą organizavo Kupiškio meno mokykla. Konkurso-parodos idėja – Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo vertybę ,,Senovines kupiškėnų vestuves“ išreikšti etno stiliumi, jas inovatyviai interpretuoti taip pat įprasminti Lietuvoje paskelbtus 2023 Aukštaitijos metus, kūrybinėmis iniciatyvomis garsinti kultūrinį paveldą – ,,Senovines kupiškėnų vestuves“.

Nusprendusios dalyvauti konkurse – parodoje Milda ir Jorė pirmiausiai susipažino su etnografiniu režisieriaus E. Šalčio televizijos filmu ,,Senovinės kupiškėnų vestuvės“, taip pat naujai atkurtu filmu „Kupiškėnų vesėlios anoj šaly“, išklausė Kupiškio etnografijos muziejaus direktorės pasakojimą apie vestuves. Ruošusi mokytoja Rūta Lesniauskienė.


2023-12-08 „GAMTOS PAVEIKSLAI”

Respublikinio muzikos edukacinio projekto-festivalio „Garsų pasauliai“ trečiosios dalies Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos konkursas – paroda –koncertas „GAMTOS PAVEIKSLAI“. 2023 m. gruodžio 8 d. mokyklos koncertų salėje vyko Respublikinio muzikos edukacinio projekto-festivalio „Garsų pasauliai“ trečiosios dalies Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos konkursas – paroda –koncertas

„GAMTOS PAVEIKSLAI“. Tęstinį, trijų metų projektą, organizuoja Nacionalinė M.K. Čiurlionio menų mokykla ir Vilniaus Algirdo muzikos mokykla, projekto partneriai – Varėnos J. Čiurlionytės menų mokykla, Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokykla ir Rokiškio R. Lymano muzikos mokykla. 2021-2022 m. projekto tema buvo „Moterų kompozitorių kūryba“, 2022-2023 m. – „Pasaulio šokio ritmu“, 2023-2024 m. – „Gamtos paveikslai“. Šių metų projekto dalis jau vyko Nacionalinėje M.K. Čiurlionio menų mokykloje, o visas renginys bus užbaigtas 2024 sausio 26 d. Vilniaus paveikslų galerijoje. Vienas iš projekto uždavinių – skatinti ir puoselėti vaikų kūrybiškumą, integruojant vizualiųjų meno sričių veiklas (muzika, dailė ir šokis). Savaip interpretuoti teminius programinius muzikos kūrinius, dailės ir šokio raiškos priemonėmis. Konkurse dalyvavo ir mokyklos parodoje buvo pristatyti 23 mokytojos Dalios Šemeškienės – Kleponytės pradinių dailės klasių ir 16 mokytojos Sigitos Cironkienės pradinių ir pagrindinių dailės klasių mokinių tapybos darbai. Taip pat, parodoje dalyvavo ir suaugusiųjų grupės mokinė Olga Baublienė (mokytojas Valdemaras Šemeška). Mokiniai atliko darbus šių muzikinių kūrinių temomis: „Debesų peizažas“, „Drugelių plazdenimas“, „Pievelėje“, „Vidury giraitės žaidžia voveraitės“, ,,Pas bites”.

Kūrinius įgrojo ir Nacionalinėje M.K. Čiurlionio menų mokykloje juos atstovavo mokytojai ir mokiniai:

D. Kairatytė „Debesų peizažas“, atl. Ąžuolas Tautvydas Baublys, mokytoja Nijolė Dzingelevičienė, dailės darbas Atėnės Džežulskytės, 1 prad ugd. kl., mokytoja Dalia Šemeškienė-Kleponytė ir Olgos Baublienės, dailės suaugusiųjų kl., mokytojas Valdemaras Šemeška. J. L. Streabbog „Drugelių plazdenimas“, atl. Rusnė Slančiauskaitė 4 kl., mokytoja Aušra Kašėtienė, dailės darbas Tėjos Grudzinskaitės, 2 prad ugd. kl., mokytoja Dalia Šemeškienė-Kleponytė. J. L. Streabbog „Pievelėje“, atl. Saulė Slančiauskaitė 4 kl., mokytoja Aušra Kašėtienė, dailės darbas Amelijos Puodytės, 2 prad ugd. kl., mokytoja Dalia Šemeškienė-Kleponytė. „Vidury giraitės žaidžia voveraitės“, atl. Goda Narinkevičiūtė 3 kl., mokytoja Elvyra Sinkevičienė, dailės darbas Patricijos Ramaškaitės, 1 prad ugd. kl., mokytoja Dalia Šemeškienė-Kleponytė. Liga Liepina – Kanepe ,,Pas bites”, atl. Mykolas Bakula 4 kl. ir Jokūbas Bakula 5 kl., mokytoja Aldona Jakavonienė, dailės darbas Airido Krištapavičiaus, 2 prad ugd. kl., mokytoja Dalia Šemeškienė-Kleponytė.

Šiuos koncertinius numerius mokykloje papildė Arnoldo Sartorio „Gėlių puokštė”, atl. fortepijoninis ansamblis Urtė Samulevičiūtė 5 kl. ir mokytoja Aušra Kašėtienė. Ir N. Baklanova „Upelis“, atl. Milana Ramaškaitė 1 sm. kl.,mokytoja Romualda Pridotkienė, koncertmeisterė Aldona Jakavonienė. Taip pat V. Bagdonas I. Tijūnelienė, S. Šiaučiulis „Laumių lopšinė“, atl. Kotryna Verseckaitė 3 sm.kl. mokytoja Romualda Pridotkienė, koncertmeisterė Aldona Jakavonienė.

Žiemišką ir jaukų koncertinį – parodinį vakarą užbaigė padėkų įteikimas ir bendros nuotraukos, gražiems prisiminimams apie mažų vaikų didelius padarytus darbus.


2023-12-03 CHORŲ FESTIVALYJE „CHORŲ ŠVENTĖ”

2023 m. gruodžio 2 d. Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos jaunučių choras „Natų lietus“ su choro vadove Daiva Selevičiene, koncertmeistere Laima Petruškevičienė ir mokytojais Kęstučiu Breidoku, Dalia Šemeškiene-Kleponyte dalyvavo VII-ąjame respublikiniame chorų festivalyje „Chorų šventė“, Nacionalinėje Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykloje. Mokyklos jaunučių choras puikiai pasirodė pagrindinėje S. Sondeckio koncertų salėje kartu su tokiais kolektyvais kaip: Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „Liepaičių“, Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos, M.K. Čiurlionio menų mokyklos, Šiaulių „Dagilėlio“ dainavimo mokyklos, Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos jaunučių chorų kolektyvais. Praktinio seminaro metu vaikams ir mokytojams buvo pravesta pažintinė ekskursija po mokyklą, aprodytos bendros ir mokomosios mokyklos erdvės. Mokinės savanorės papasakojo kaip vyksta užsėmimai mokykloje derinant pradinį ir vidurinį išsilavinimą, kaip ir kur bendrabutyje gyvenantys vaikai leidžia laisvalaikį ir kaip laisvą laiką leidžia mokytojai naujajame mokytojų kambaryje,  kuo skiriasi darbas ir mokomosios patalpos baleto, dailės ir muzikos skyriuose. Ekskursiją užbaigėme mokyklos muziejuje, kuriame eksponuojami Lietuvių liaudies buities daiktai, muzikos instrumentai, koplytstulpiai, metaliniai kryžiai, skulptūra ir kt. Po viešnagės mokykloje, stebėdami istorinius sostinės architektūros ir skulptūros objektus, ėjome prie ką tik įžiebtos Kalėdinės Vilniaus eglutės Katedros aikštėje. Puodelis karšto šokolado ir bendra nuotrauka prie tikrų tikriausios žaliaskarės užbaigė žiemišką ir pakilią dieną.

Dėkojame organizatoriams už puikią šventę, vaikams už puikų dainavimą ir mamytėms lydėjusioms ir padėjusioms choristams kelionės metu.


2023-12-02 KLAIPĖDOS KRAŠTO AKORDEONISTAMS PRISTATYTI R. BAKULIENĖS LEIDINIAI

2023 m. gruodžio 2 d. Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokykloje vyko XI akordeono muzikos festivalis „Lietuviška muzika”. Renginio programoje – jaunųjų Klaipėdos krašto muzikos ir meno mokyklų akordeonistų pasirodymai, Kauno J. Gruodžio konservatorijos ir Kauno 1-osios muzikos mokyklos mokytojo metodininko, atlikėjo Laimono Salijaus koncertas bei atviros meistriškumo pamokos, Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos direktorės, akordeono mokytojos metodininkės Renatos Bakulienės leidinių akordeonui pristatymas. Naujausią R. Bakulienės autorinių kūrinių rinkinį „Pjesės akordeonui chromatiniais bosais” iliustravo L. Salijus, leidinį autorė parengė bendradarbiaudama su mokytojais kolegomis Vytautu Černiausku, Ineta Meduneckyte-Tamošiūniene, Dalia Šemeškiene-Kleponyte, viršelio autorius – Herkus Baukus. Džiugu, jog R. Bakulienės leidiniai (iš viso jų yra keturi) gyvena savo gyvenimą – papildo pedagoginį repertuarą, yra mėgiami jaunųjų atlikėjų, originalūs kūriniai solistams ir aranžuotės akordeonistų ansambliams ir orkestrams skamba konkursuose, festivaliuose, įvairiuose renginiuose.


2023-11-29 VIEŠNAGĖ LAZDIJŲ MENO MOKYKLOJE

2023 m. lapkričio 29 d. Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos komanda – Varėnos ir Merkinės skyriaus muzikos ir dailės dalykų mokytojai ir mokiniai – viešėjo Lazdijų meno mokykloje. Mūsų mokyklą su Lazdijų meno mokykla ilgus metus siejo kūrybinė draugystė, birželio mėnesį Varėnoje buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. Tuomet kolegos lankėsi mūsų mokykloje, susipažino su mūsų mokyklos veikla, įgyvendintais projektais, ugdymo aplinkomis, pristatė savo veiklas, pasidalijo gerąja patirtimi, problemomis, aktualijomis.

Išvyka į Lazdijus prasidėjo nuo apsilankymo Lazdijų laisvės kovų muziejuje – Petrauskų šeimos name, menančiame dramatiškus netolimos praeities įvykius.

Vėliau komanda keliavo į Lazdijų meno mokyklą. Vizito darbotvarkėje įvyko seminaras „Kompetencijomis grįstas meninis ugdymas”, kurio metu buvo pristatyti abiejų mokyklų ugdymo organizavimo, ugdymo programų, jų turinio, finansavimo, popamokinės veiklos ir jos įtakos mokinio sociokultūrinei brandai, dalykinių ir bendrųjų kompetencijų ugdymui klausimai, ugdymo kontekstai, jų įtaka mokinių mokymosi motyvacijai, pasiekimams, kompetencijų ugdymui, aptarti vertinimo būdai ir formos, rezultatai. Seminaro metu jaunieji dailininkai popieriaus lapuose reflektavo muziejuje įgytas patirtis, o atlikėjai ruošėsi pristatyti bendrą abiejų mokyklų mokinių-respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatų-muzikinę programą.

Dėkojame Lazdijų meno mokyklos direktorei Dianai Tulabienei bei kolektyvui už nuoširdų bendradarbiavimą, svetingą sutikimą, mokiniams-už gražų koncertą.

Nuotraukų galerija


2023-11-22/25 METODINĖ VEIKLA XVIII TARPTAUTINIAME AKORDEONO MUZIKOS FESTIVALYJE DAUGPILYJE

2023 m. lapkričio 22-25 dienomis Daugpilyje (Latvija) vyko XVIII tarptautinis akordeono muzikos festivalis „Daugpilis 2023”. Keturių dienų festivalio programoje – VI Latvijos akordeonistų konkursas, akordeono pedagogams skirtas metodinis seminaras, Daugpilio akordeonistų orkestro (vad. Tatjana Saratova) ir violončelininkų trio „Melo-M”, ansamblių „Latvijos tango”, „Tresnsus”, „U’elements”, „Noktrines” koncertai. Festivalį organizavo Valstybinis kultūros fondas, Latvijos akordeonistų asociacija, Daugpilio miesto savivaldybė, kultūros namai, Stanislavo Broko muzikos vidurinė mokykla.

Organizatorių kvietimu dalyvauti VI Latvijos akordeonistų konkurso vertinimo komisijoje ir pristatyti metodinius leidinius buvo pakviesta Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos direktorė, akordeono dalyko mokytoja metodininkė, 4 leidinių akordeonui ir ansambliams (orkestrams) autorė Renata Bakulienė.

Dėkojame festivalio organizatorei, Latvijos akordeonistų asociacijos prezidentei, pedagogei Tatjanai Saratovai už kvietimą, nuoširdų ir svetingą priėmimą. Džiaugiamės naujomis patirtimis, užmegztais dar vienais naujais bendradarbiavimo ryšiais.


2023-11-25 GAMTOS PAVEIKSLAI MUZIKOJE, PIEŠINYJE, ŠOKYJE

2023 metų lapkričio 25 d. Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Sauliaus Sondeckio koncertų salėje vyko respublikinis muzikos edukacinis projektas – festivalis „Garsų pasauliai – Gamtos paveikslai“ I renginys. Festivalio tikslas – puoselėti jaunųjų atlikėjų muzikavimo tradicijas, integruojant vizualiųjų meno sričių veiklas. Dalyvaujančių mokyklų jaunieji atlikėjai, šokėjai bei dailininkai ruošė bendrą darbą – muzikantai atliko, šokėjai šoko, o dailininkai piešė pasirinktą kūrinį.

Festivalyje dalyvavo Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos, Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos, Druskininkų Mikalojaus Konstantino Čiurlionio meno mokyklos, Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos muzikos ir dailės skyrių mokiniai bei Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos choreografijos skyriaus auklėtiniai.

Mūsų mokyklai atstovavo Rusnė ir Saulė Slančiauskaitės (mokytoja Aušra Kašėtienė), Mykolas ir Jokūbas Bakulos (mokytoja Aldona Jakavonienė), Ąžuolas Tautvydas Baublys (mokytoja Nijolė Dzingelevičienė), mokytojų Dalios Šemeškienės- Kleponytės ir Valdemaro Šemeškos dailės klasių mokiniai: Airidas Krištapavičius, Amelija Puodytė, Patricija Ramaškaitė, Tėja Grudzinskaitė, Atėnė Dzežulskytė, Olga Baublienė (suaugusiųjų grupė), kurie nupiešė pianistų kūrinių nuotaikas atspindinčius paveikslus. M. K. Čiurlionio menų mokyklos erdvėse festivalio dalyviai ir klausytojai grožėjosi nuostabiais jaunųjų dailininkų darbais. Ši paroda veiks visą ateinančią savaitę. Džiaugiamės festivalyje dalyvavusių mokyklų ilgamete bendryste ir tikimės, kad kūrybiniai ryšiai gyvuos ir ateityje.


2023-11-22 PARODA „PO MŪZOS SPARNU 3”

Varėnos Kultūros centro kino ir parodų salėje atidaryta Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos dailės mokytojų ir 2021-2022 m.m. , 2022-2023 m.m. laidų dailės diplomantų tapybos, grafikos ir fotografijos darbų paroda.

Paroda pavadinimu „Po mūzos sparnu 3“ priglaudė žinomų menininkų Valdemaro Šemeškos „Novus ordum seclorum“, Rūtos Lesniauskienės „Priklausomybė“ ir Sigitos Cironkienės „Vasara“ tapybos darbus, Vytauto Černiausko „Šiurpulio valdovė“ grafikos kompoziciją ir Marijaus Baukaus skulptūrinį objektą „Portalas“. Vienoje erdvėje sujungti mokytojų kūrybiniai darbai ir mokinių diplominiai darbai. Šis dialogas – specialus parodos rengėjų užmanymas. Tai abipusis pasididžiavimas nuveiktu darbu, pasiekimais, džiaugsmas dėl bendro kūrybinio proceso ir brandos. Svarbu matyti ir pademonstruoti augimo grožį – tiek menine, dvasios, kūrybine prasme, tiek technikos, amato ir technologijų išmanymo – mokytojas mokiniui, o mokinys prie mokytojo su mokytoju ir kūrybiniame kelyje, ir  rezultato demonstravime.

Įvairių mokyklos kartų diplominiai mokinių darbai, nuolatos eksponuojami Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos erdvėje. Eksponuoti darbus viešose, oficialiose erdvėse kartu su pripažintais menininkais, tai pirmas rimtas žingsnis į suaugusiųjų meno pasaulį, jaudinanti ir atsakinga akimirka. 

Labai didžiuojamės savo mokiniais ir jų sukurtais darbais. Kviečiame pasimėgauti jaunųjų menininkų ir mokytojų kūryba, kurie šį sykį bendrauja ne žodžiais, bet vaizdais ir vaizdiniais.

Parodos kuratorė, menotyrininkė, Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos direktorės pavaduotoja, dailės mokytoja Dalia Šemeškienė-Kleponytė


2023-11-20 DUKACINIS KONCERTAS SENOJOJE VARĖNOJE

2023 m. lapkričio 20 d. Varėnos r. Senosios Varėnos Andriaus Ryliškio pagrindinės mokyklos ikimokyklinukus ir priešmokyklinukus džiugino jau tradiciniu tapęs Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos Senosios Varėnos klasių mokinių koncertas. Šiais metais prie koncertuojančiųjų prisijungė ir ankstyvojo meninio ugdymo jaunieji muzikantai (mokyt. Elvyra Sinkevičienė) bei Varėnos gitaros klasės ansamblis (mokyt. Vytas Barcys). Daugumai atlikėjų tai buvo pirmasis viešas pasirodymas, suteikęs daug jaudulio ir spalvingų emocijų.

Didelį AČIŪ tariam mažiesiems klausytojams už gausius aplodismentus, darželio vadovams bei visam kolektyvui už šiltą priėmimą ir dovanas. Koncertą organizavo mokytojai Elvyra Sinkevičienė, Daiva Selevičienė, Vytas Barcys, Darius Bachovas.

Nuotraukų galerija


2023-11-15 JAUNIEJI DAINORĖLIAI DALYVAVO MARTYNO VAINILAIČIO JUBILIEJUI SKIRTAME RENGINYJE

2023 m. lapkričio 15 d. Varėnos viešojoje bibliotekoje vyko konferencija „Martynui Vainilaičiui – 90“. Dėkojame organizatoriams – Varėnos rajono viešajai bibliotekai – už kvietimą dalyvauti renginyje ir nuotaikinga programa pradžiuginti klausytojus. Koncertinėje programoje skambėjo jungtinė Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos ir Varėnos lopšelio darželio „Žilvitis” programa: mokytojos Daivos Selevičienės vadovaujamo jaunučių choro „Natų lietus” grupė atliko mokytojo Nerijaus Bakulos ir M. Vainilaičio dainą „Cirkas”, vaikų lopšelio-darželio „Žilvitis“ auklėtinis Bernardas Petrūninas (vadovas N. Bakula) atliko A. Raudonikio ir M. Vainilaičio dainą „Rytas”.

Daugiau informacijos apie renginį – organizatorių puslapyje


2023-11-14 FOLKLORO ANSAMBLIS „AVILYS” SEIME

Lapkričio 14 d. Lietuvos Respublikos Seimo Vitražo galerijoje vyko renginys, skirtas Dzūkijos Dainavos metams paminėti. Renginyje koncertavo Varėnos krašto kolektyvai, tarp jų ir Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos Folkloro ansamblis „Avilys”, vadovė Ineta Meduneckytė Tamošiūnienė.Dėkojame už galimybę atstovauti Dzūkiją, aplankyti Seimą, už ekskursiją po gražiausias Seimo erdves ir gražų renginį koncerto iniciatoriui, Seimo nariui Juozui Baubliui ir visai komandai.

Nuotraukų galerija


2023-11-11 FOLKLORO ANSAMBLIS „AVILYS” RŪDIŠKĖSE

Lapričio 11 dieną Rūdiškių kultūros centre vyko penktoji vaikų folkloro šventė „Suprašė žvirblalis visus paukštelius”. Į šventę suskrido ir Varėnos folkloro kolektyvai. Menų mokyklą šventėje atstovavo folkloro ansamblis „Avilys”. Džiaugiamės gražiomis renginio akimirkomis ir kolektyvų draugyste. Pavasarį visų lauksime pas mus – Jadvygos Čiurlionytės vardo folkoro festivalyje.


2023-11-09 SUSITIKIMAS SU KOMPOZITORIUM VYTAUTU V. BARKAUSKU

2023 m. lapkričio 9 d. Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokykloje įvyko susitikimas su kompozitoriumi, Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos mokytoju ekspertu Vytautu V. Barkausku. Susitikimo metu buvo pristatytas naujausias V. V. Barkausko pjesių rinkinys fortepijonui ,,Laiptai” (leidinį redagavo mokytoja Aldona Jakavonienė), kurio atsiradimą inspiravo Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos organizuotas tarptautinis projektas ,,Lietuvių autorių kūriniai vaikams”.

Rinkinį sudaro šešios dar nepublikuotos žaismingos pjesės įvairaus amžiaus jauniesiems pianistams. Kūrinius atliko mūsų mokyklos mokiniai: Amelija Kamarauskaitė (mokytoja Nijolė Dzingelevičienė), Jokūbas Bakula, Mykolas Bakula, Ąžuolas Jarusevičius ir Ūlė Krupovičiūtė (mokytoja A. Jakavonienė), kuri yra ir leidinio viršelio piešinio autorė.

Susipažinome su kompozitoriaus Vytauto V. Barkausko kūrybine ir pedagogine veikla. Susitikimas vaikams ir mokytojams paliko gerą nuotaiką, puikius įspūdžius, kūrybinį įkvėpimą – už jį dėkojame renginio sumanytojai ir organizatorei, fortepijono dalyko mokytojai metodininkei Aldonai Jakavonienei.

(Nuotrauka Neilos Metelicos)


2023-10-27 LIŠKIAVOS KULTŪROS CENTRUI-25

2023 m. spalio 27 d. Liškiavos kultūros centras minėjo 25 metų jubiliejų. Sukaktis iškilmingai sutikta Šv. Mišiomis Liškiavos Švč. Trejybės bažnyčioje, po jų-buvusių, esamų šeimininkų ir svečių sveikinimai bendruomenei skambėjo kultūros centre, vadinamoje „šeimyntrobėje”. Prie sveikinimų prisidėjo Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos jungtinis akordeonistų orkestras, vadovaujamas direktorės, akordeono dalyko mokytojos Renatos Bakulienės, bei solistai – akordeono mokytojas Darius Bachovas ir jo mokinys Matas Bachovas.

Dėkojame Rasai Ramaškaitei-Tamulienei už fotografijas.


2023-10-24 VIEŠNAGĖ VARĖNOS SPECIALIOJOJE MOKYKLOJE

2023 m. spalio 24 d. direktorės Rimutės Latvienės kvietimu Varėnos specialiojoje mokykloje lankėsi menų mokyklos direktorė Renata Bakulienė ir direktorės pavaduotoja Dalia Šemeškienė-Kleponytė. Jaukiai įkurtose klasėse maloniai pasitiko, ugdymo aktualijomis pasidalijo, mokinių darbus pristatė pedagogės Jadutė Akulavičienė, Irena Gudaitienė, Stanislava Burinskienė. Mokyklos aptarė tarpinstitucinio bendradarbiavimo gaires, organizuojant ir įgyvendinant mokytojų kvalifikacijos, gerosios patirties sklaidos, neformaliojo užimtumo veiklas.


KONKURSE FESTIVALYJE „GRĮŽULAI”

Konkursas festivalis „Grįžulai” dalijasi akimirkomis. Jose ir mūsų mokyklos jaunosios folkloristės – Aušrinė Guzevičiūtė, Urtė Tamošiūnaitė ir Auksė Valentukevičiūtė.

Merginos pasakoja: „Folkloras mūsų gyvenime yra nuo mažens. Urtės mama dainuoja, Aušrinės tėtis domisi senosiomis tradicijomis ir Lietuvos istorija. Auksė su mūsų liaudies dainomis susipažino mokykloje. Visos gyvename Dzūkijoje todėl pasirinkome šį regioną. Lankome menų mokyklą, čia kasmet mokomės dzūkiškų dainų. O konkurse dalyvaujame norėdamos išbandyti savo jėgas, pasižiūrėti, paklausyti kaip dainuoja kiti.“

Tercetą konkursui paruošė Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokykla mokytoja Ineta Meduneckytė Tamošiūnienė.


2023-10-25 PAKELIUI Į PARYŽIŲ

2023 m. spalio 25 d. Alytaus muzikos mokykloje vyko pasiruošimas XXVII tarptautiniam konkursui-festivaliui „Paryžiaus žvaigždės” – jungtinis Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos, Alytaus muzikos mokyklos, Kauno 1-osios muzikos mokyklos, Kauno „Vyturio” gimnazijos muzikos skyriaus, Vilkaviškio muzikos mokyklos, Marijampolės meno mokyklos, Lazdijų meno mokyklos Veisiejų skyriaus, Prienų meno mokyklos, Kauno rajono Garliavos meno mokyklos akordeonistų orkestras, ansambliai ir solistai prieš kelionę paskutinį kartą repetavo ir koncertas Alytaus bendruomenei. Varėnos rajonui konkurse atstovaus Rokas Švedas, Lėja Latvytė, Valentinas Keršys, Gvidas Jančauskas, Mykolas Bakula. Mokinius konkursui ruošia mokytojai Renata Bakulienė, Arkadij Gotesman. Akordeonistai į konkursą išvyksta spalio 29 d.-linkime saugios kelionės ir sėkmingo pasirodymo!


2023-10-21/22 FOLKLORO ANSAMBLIS „AVILYS” viešėjo Kupiškyje

Rugsėjo 21-22 dienomis menų mokyklos folkloro ansamblis „Avilys” viešėjo Kupiškyje. Gavusi etnologų klubo „Austėja” kvietimą, mūsų delegacija turėjo galimybę pažinti Aukštaitijos krašto rudens švenčių tradicijas, įspūdingas vietas, lankytis kraštotyros muziejuose. Tik atvykusius mus pasitiko Kupiškio folkloro ansamblio „Kupkiemis“ vadovė Alma Pustovaitienė ir palydėjo iki Akmenytės kaimo polivarko. Svečiuodamiesi turėjome galimybę pažinti aukštaičių rudens švenčių tradicijas, kulinarinį paveldą, dalyvavome Midaus virimo edukacijoje.  Sodybos šeimininkas aprodė didžiajame klojime saugomą senovės baldų kolekciją, puošnią Rudžių sodybą, Sveikatos šaltinį. Prie ugnelės paminėjome išėjusius, kalbėjom apie Vėlinių – Ilgių metą, kartu su „Kupkiemio” nariais giedojom sutartines, aplankėm Kupiškio  (Aukštupėnų) piliakalnį,  Kupiškio etnografijos muziejų. O sekmadienį turėjome galimybę pažinti Rokiškio miestelį, Rokiškio krašto muziejų. Dėkojame už kvietimą, šiltą priėmimą ir svetingumą Laimučiui Vasilevičiui, „Kupkiemio” folkloro ansambliui, sodybos šeimininkui Aliukui ir visiems buvusiems kartu.

Nuotraukų galerija


2023-10-6/17 „SKRENDANTIS ORO BALIONAS“ ITALIJOJE

2023 m. spalio 6-17 d. Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos dailės dalyko suaugusiųjų programos mokiniai ir dailės mokytojai buvo išvykę į edukacinę, pažintinę, plenerinę, parodinę-konkursinę kelionę į Italiją.

Jau dvyliktus metus Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos mokiniai su savo piešiniais ir parodomis aktyviai dalyvauja pietinės Italijos Kampanijos regiono Fragneto Monforte mieste vykstančioje miesto rudens šventėje „Fiesta Mongolfiere“ („Oro balionų šventė“). Siautulingas, pilnas įvairiausių kultūrinių ir sportinių renginių savaitgalis, kurio programos turtingumą vainikuoja iš viso pasaulio suvažiavusių oreivių skrydžiai, skirtas pažymėti derlingiausių Italijos žemių lauko darbų pabaigtuvėms ir vyksta jau 35-ąjį kartą, antrąjį spalio mėnesio savaitgalį.

Jubiliejiniam šių metų  festivaliui buvo atsakingai ruošiamasi visus metus, įtraukiant visą regiono bendruomenę ir ją vienijančias tiek privačias, tiek valstybines institucijas, ir jis buvo ypatingai laukiamas. Mūsų mokykla, kaip ilgametis festivalio kultūrinių renginių dalyvis ir bendraautorius, sulaukė festivalio organizatorių kvietimo dalyvauti festivalio kultūrinėje programoje – su mokyklos suaugusiais mokiniais dalyvauti atviruose pleneruose šventės metu miesto Belvederyje ir senamiestyje, kurio pirmieji statiniai atsirado dar 6 a., taip pat mokytojai buvo pakviesti vesti atvirų meistriškumo pamokų ir dailės laboratorijų, pasidalinti gerąja pedagogine patirtimi aplinkinių mokyklų pradinių klasių mokytojams ir mokiniams (pravestos keturios dailės dalyko meistriškumo pamokos skirtingo amžiaus pradinių klasių mokiniams (pamokas vedė mokytoja Dalia Šemeškienė – Kleponytė, jai talkino mokytoja Rūta Lesniauskienė)), festivalio metu atidaryti konkursinę vaikų piešinių darbų parodą, eksponuojamą miesto centre esančio senojo savivaldybės pastato parodinėse erdvėse (edificio Segreteria). Mūsų mokyklos dailės klasių mokiniai ir italų vaikai piešė piešinius ir dalyvavo konkurse – parodoje „Skrendantis oro balionas“. Piešinių konkurso metu garbinga komisija, paskirta Fragneto Monforte miesto merijos, išrinko nugalėtojus savo amžiaus grupėse ir paskyrė Grand Prix.

Be pedagoginės, plenerinės ir parodinės veiklos mokiniai ir juos lydėję mokytojai Dalia Šemeškienė- Kleponytė, Rūta Lesniauskienė, Valdemaras Šemeška ir Marijus Baukus daug keliavo po Campanijos regiono apylinkes turtingas istoriniu paveldu, antikiniais paminklais ir UNESCO organizacijos saugomais objektais.

Nuo pat kelionės pradžios autobusu, grožėjomis Lenkijos, Čekijos ir Austrijos kraštovaizdžiais, didingais Alpių kalnais. Pažintis su įspūdinga ir meniškąja Italija prasidėjo Šiaurinės Italijos Udine mieste, kur su menotyrininke Dalia Šemeškiene – Kleponyte analizavome ledų skonius ir  gotikinį – renesansinį Udine paveldą.  Kitos dienos ekskursijas pradėjome neturistiniu keliu link Venecijos, kur lagūną matėme iš jos „blogosios“ pusės. Kasdieninis gyvenimas, senoviniai „trabucco“ žvejų nameliai ant vandens, primenantys mūsų medžiotojų apžvalgos bokštelius, kava su vietiniais nedideliame pakelės bare, leido pajusti visai kitokią Italiją. Ravenos mieste – visą dieną gyvos meno istorijos pamokos ankstyvosios krikščionybės meno šedevrus menančiose pirmosiose krikščioniškose bažnyčiose. Analizavome ir grožėjomis „San Vitale”, „Mausoleo Galla Placida”, „Battistero Neoniano”, „Basilica di Sant’Apollinare Nuovo“ bažnyčiomis ir jų mozaikomis, Nacionaliniu Ravenos muziejumi ir sustojome pagarbos minutei prie poetų poeto Dantes kapo. Link paskirties taško pietinėje Italijoje važiavome vis dar vasariškai vaiskia, spalvinga Adrijos jūros pakrante. Vėlų vakarą pasiekėme Fragneto Monforte ir mūsų laikinus namus – Fontana Puteta vilą. Savo pažintį su Campania arba Sannio regionu pradėjome nuo viešnagės Guardia San Framondi mieste. Pats miestas mena dar antikinės Romos laikus, perstatytas ankstyvaisiais viduramžiais 12 a. kaip kalno ir pilies įtvirtinimas su miestu. Vieta mums, prie tokios senovės nepratusiems, atrodė kaip kokio filmo dekoracija. Miesto savivaldybės muziejuje pasilabinę su Guardia San Framondi meru Raffaele Di Lonardo buvome studentų savanorių išvedžioti po pačias svarbiausias miesto istorines vietas: pilį, bažnyčias ir labirintinį senamiestį. Apžiūrėjome vietas kur kiekvieną rugpjūčio pradžią vyksta pati didžiausia viso regiono kultūrinė – kulinarinė šventė Vinalia. Šventė jungia geriausius regiono vyndarius, sūrininkus kartu su geriausiomis koncertinėmis, bei meninėmis programomis. Čia ne vieną kartą, organizuojant prof. Giuseppe Leone,  parodose turėjo garbės dalyvauti ir mūsų mokyklos mokytojas, dailininkas Valdemaras Šemeška kartu su kitais žymiausiais Italijos menininkais. Už puikią vizito organizaciją ir ilgametę draugystę dėkojame mūsų bičiuliui vyndariui Domenico Grillio, kurio svetingas restoranas pakvietė pasivaišinti tradiciniais regiono patiekalais ir stebėti vieną įspūdingiausių įvykių rudenį – vandemiją (pirmųjų vynuogių atvežimas į gamyklą ir vyno kelio pradžia). Dieną baigėme Terra di Brighanti (partizanų žemėje kovojusių 1861 m. Italijos suvienijimo metu) vyno namuose – muziejuje. Kur vedžiojami savininko Toni De Cicco apžiūrėjome išskirtinius vyno gamybos procesus biodinaminėje gamykloje ir sužinojome kaip istorinės paieškos, meilė savo žemei, protėviams ir tradicijoms gimdo nepaprastai gražius meninius projektus. Vieno iš tokių projektų rezultatas – keturi  Valdemaro Šemeškos paveikslai menantys kraupius 1861-1862 m. įvykius tarp šiaurės ir pietų Italijos. Tokia menų ir verslo sintezė gimusi iš bendrų pomėgių ir tyrinėjimų,  traukia lankytojus, žurnalistus, renginių organizatorius ir daro vietą įspūdinga ir nepamirštama.   Sekanti diena buvo skirta Antikinio pasaulio pažinimui – Nacionalinis Pontecagnano etruskų muziejus ir Paestum Nacionalinio muziejaus seniausių graikų šventyklų kompleksas ir muziejus – nesuvokiami masteliai, dieviški užmojai ir puikiausi meno kūriniai.  Neužmirštama diena skirta architekto Luigi Van Vitelli šedevrui – Reggia di Caserta architektūriniam ansambliui.  Karališkuosius  „Reggia di Caserta” rūmus turėjome laimę tyrinėti ir analizuoti kartu su viena iš Casertos muziejaus vadovių ir geriausia rūmų žinove, menotyrininke Maria Carmen Massi. Aplankėme įspūdingus 11 km rūmus supančius barokinius ir angliškus sodus. Regiono centras antikinis Benevento miestas – vienas seniausių miestų Italijoje. Čia apžiūrėjome antikinį ir puikiausiai veikiantį amfiteatrą, buvusio miesto griuvėsius, Katedrą su požemiais, antikinį senamiestį su geriausiai išlikusia imperatoriaus Trajano triumfo arka, Sannio muziejų su Unesco saugomu vienuolynu ir Šv. Sofijos bažnyčia. Garsiąją ir visiems žinomą Pompėją šį kartą iškeitėme į niekam nežinomą baltąjį antikinį miestą   Altiliją. Apleistame, senoviniame romėnų mieste analizavome ir stebėjomės miesto struktūra, antiseisminėmis konstrukcijomis,  inžinieriniais įrenginiais, puikiai veikiančiais daugiau nei du tūkstančius metų. Pietrelcinos miestas traukia Šv. Tėvo Pio garbintojus ir piligriminių kelių mėgėjus, Sassinoro miestelis yra vandenų karalius ir Šv. Liucijos grotos, kuriame teka stebuklingas vanduo turėtojas. Tai  dar vieni ankstyvųjų viduramžių perlai pasislėpę Taburno kalnų masyvuose –  aplankyti, apžiūrėti ir aptarti.

Kelionė praturtinusi ir praplėtusį akiratį, kelionė, kurios metu net tik nuolat mokaisi ir pažįsti, bet ir junti, girdi, lieti, skanauji, uostai, po to dar ir sapnuoji. Malonumas pažinti, vėliau kurti ir mokyti.

Mums, mokytojams džiugu, kad tokia ilga draugystė garsina mūsų mokyklos vardą, rajoną ir Lietuvą, džiugina tūkstančius žiūrovų vaikų darbais, menininkų buvimu, susilaukia spaudos dėmesio, o taip pat gimdo naujas tradicijas ir idėjas tolimesniam bendradarbiavimui.

Nuotraukų galerija


2023-10-14 JUNGTINIO AKORDEONISTŲ ORKESTRO REPETICIJA

2023 m. spalio 14 d. į Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklą sugužėjo Alytaus, Vilkaviškio, Marijampolės, Prienų, Kauno, Veisiejų, Varėnos akordeonistai-jungtinis orkestras jau nebe pirmą kartą susitiko bendrai repeticijai, kurios tikslas-dalyvavimas jaunųjų muzikantų konkurse „Les Étoiles de Paris 2023”. Mokyklų ansambliams ir orkestrams vadovauja mokytojos Irina Gudebskienė, Irina Šerpytienė, Violeta Traskevičienė, Rūta Vaičaitienė, Renata Bakulienė, Reda Labanauskienė, Liucija Bindokienė, jungtinio orkestro dirigentė-Lina Bendoraitienė.


2023-10-14 DARBINGAS JUNGTIO AKORDEONISTŲ ORKESTRO IR DAILININKŲ ŠEŠTADIENIS

2023 m. spalio 14 d. Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos akordeonistai (vadovė-Renata Bakulienė), drauge su Lazdijų meno mokyklos Veisiejų skyriaus ir Alytaus muzikos mokyklos akordeonistais (mokytojos-Irina Gudebskienė, Rūta Vaičaitienė) nuotaikinga muzika išlydėjo ir sutiko VšĮ „Margoji gamta”, Varėnos rajono savivaldybės, UAB „Neptūno vandenys” bei partnerių organizuoto pėsčiųjų žygio „Gal po 100?” dalyvius. Žygeiviai šauniai įsiamžino prie menų mokyklos jaunųjų dailininkų (mokytojos Dalia Šemeškienė-Kleponytė, SigitaCironkienė) tapytos foto sienelės.

Dėkojame organizatoriams už kvietimą dalyvauti, pasitikėjimą ir skanų uždarbį! Dėkojame UAB „Neptūno vandenys” ir Pauliui Prakopimui už nuoširdų bendradarbiavimą bei paramą įgyvendinant mūsų mokyklos renginius.


2023-10-05 PAGERBTI RAJONO ŠVIETIMO ĮSTAIGŲ PEDAGOGAI

Šiandien Varėnos kultūros centre vyko Mokytojo dienos renginys, kuriame tradiciškai už ypatingus pasiekimus rajono pedagogams ar komandoms buvo įteiktos mero padėkos. Nuoširdžiai sveikiname Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos dailės dalykų mokytoją Sigitą Cironkienę, chorinio dainavimo, solfedžio ir muzikos istorijos dalykų mokytoją Angelę Batulevičienę, fortepijono dalyko mokytoją Oną Žemaitytę. Meras gražaus jubiliejaus proga pasveikino mokytojas Loretą Tiškienę ir Aušrą Liutkutę. Specialus Lietuvos Respublikos Seimo nario Juozo Baublio sveikinimas buvo įteiktas garbingo jubiliejaus sulaukusiai ilgametei mokytojai, dabar – menų mokyklos darbuotojai Polinai Sasninai.


2023-10-03 IŠKILMINGAS TARPTAUTINĖS MUZIKOS IR MOKYTOJO DIENOS MINĖJIMAS

2023 m. spalio 3 d. Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokykloje vyko iškilmingas tarpautinės muzikos ir mokytojo dienos minėjimas. Tradiciškai buvo pagerbti 2022-2023 mokslo metų rajoninių, respublikinių ir tarptautinių muzikos, dailės ir teatro konkursų laimėtojai bei jų mokytojai. Šventinėje programoje skambėjo laureatų atliekami muzikos kūriniai. Renginį vainikavo A. Česnulevičienės, J. Bilinsko, A. Nedzelskio dokumentinio filmo „Čiurlionių šaknų link” peržiūra.

(nuotraukos-Živilės Puidokaitienės)

Nuotraukų galerija


2023-10-02 TARPTAUTINĖS MUZIKOS DIENOS KONCERTAS VARĖNOS „ŽILVIČIUKAMS”

2023 m. spalio 2 d. gausi Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos mokinių ir mokytojų komanda keliavo į Varėnos vaikų l. d. „Žilvitis” – kaip ir kiekvienais metais tarptautinės muzikos dienos proga jaunieji atlikėjai darželio auklėtiniams ir kolektyvui įteikė muzikinę dovaną – nuotaikingą edukacinį koncertą.
Dėkojame darželio kolektyvui už bendradarbiavimą, mažiesiems klausytojams už saldžias lauktuves, menų mokyklos mokiniams ir mokytojams – už muzikos sklaidą.


2023-09-26 Paroda „Kūrybos pynės“

2023 rugsėjo 26 d. Varėnos raj. savivaldybės viešojoje bibliotekoje buvo iškilmingai uždaryta Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos dailės suaugusiųjų programos mokinių keramikos ir stiklo darbų paroda „Kūrybos pynės“. Parodos iniciatorė ir organizatorė – viena iš mūsų mokinių ir bibliotekos darbuotoja Renata Česnulevičienė.

Nuo š. m. rugpjūčio mėnesio bibliotekos svečiai ir lankytojai galėjo grožėtis Miglitos Kašėtienės, Danguolės Lukošiūnienės, Irenos Malmygienės, Alfredos Vėlyvienės, Ilonos Triklerienės kūrybos darbais. Parodoje buvo eksponuojama sudėtinga vitražo technika pagamintos stiklo kompozicijos, naudojant stiklo sukepimo techniką sukurtos dekoratyvinės lėkštės, taip pat mažosios skulptūrinės keramikos pavyzdžiai, bei dekoratyviniai, tapybiniais ornamentais glazūruoti keramikiniai indai. Sudėtingos užduotys, technikos nulemti iššūkiai ir kūrybinis polėkis – puiki triada pagimdžiusi visai neprastus objektus, tik pirmus žingsnius žengiantiems kūrėjams. Grupės mokytojai džiaugiasi pirmomis savo mokinių ekspozicijomis, pabrėždami kūrinių demonstravimo svarbą, tiek kaip vieną iš mokymosi procesų, tiek kaip vieną iš savirealizacijos etapų.

Dėkojame Renatai Česnulevičienei ir Varėnos raj. savivaldybės viešajai bibliotekai už glaudų ir produktyvų bendravimą, kad mažoje bendruomenėje, dar mažesnė  menininkų ir jiems prijaučiančių žmonių bendruomenė, būtų matoma ir žinoma.

Mokytojai jums linki gerų mokslo metų.

Parodos uždarymo metu, muzikiniu kūriniu, lankytojus sveikino Varėnos kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Rūta“, vad. Daiva Selevičienė.


2023-09-22 Jūrmaloje

Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos dailės pagr. ugd. programos 3 kl. mokiniai (mokyt. Dalia Šemeškienė-Kleponytė) ir mokyklos folkloro ansamblis „Avilys“ (mok. Ineta Meduneckytė-Tamošiūnienė) 2023 m. rugsėjo mėn. 22-23 dienomis svečiavosi Latvijos Respublikoje. Jūrmalos meno mokyklos kvietimu svečiavomės Jūrmaloje. Turėjome išskirtinę galimybę apžiūrėti ir palyginti Jūrmalos dailės mokyklą su mūsų menų mokykla, taip pat visi dalyvavome dailės meistriškumo pamokose su  Jūrmalos dailės mokyklos mokytojomis ir direktoriaus pavaduotojomis Dace Starka, bei Sandra Bremane. Saulėta ir vasariška diena neprailgo ekskursijoje po senąją Jūrmalą ir jos pajūrį.

Katlakalno tautos namų kvietimu „Avilys“ su koncertine programa garbingai atstovavo mokyklą ir Lietuvą Baltų vienybės šventėje. Festivalyje juos palaikė kartu vykę mokyklos dailininkai. Tarptautinis Katlakalno miesto folkloro festivalis vyksta jau 7 metai. Čia tris dienas švenčiamas lygiadienis kur laikomasi senųjų baltiškųjų – pagoniškų tradicijų. Renginyje vyksta įvairios dirbtuvės, mokslinės paskaitos, koncertiniai pasirodymai, vakarinės eisenos su deglais, laužų kūrenimas ir linksmieji visų tautų bendri naktišokiai. Koncertai ir pasirodymai vyksta skirtingose, latviams, o kartu ir visiems baltams svarbiose istorinėse vietose – Katlakalne vyko svarbūs mūšiai nulėmę mūsų istoriją su Livonijos ordinu, o per Daugmalės piliakalnių grandinę ėjo antikinius laikus menantis „Gintaro kelias“. Dvi festivalio dienos netruko prabėgti, nes svetingieji organizatoriai buvo ne tik puikūs gidai, bet ir dosnūs šeimininkai.

Dėkojame Jūrmalos menų mokyklai už tokį šiltą bendradarbiavimą, o Tarptautinio Katlakalno folkloro festivalio organizatorei Aijai Vitmane už tikrą, jautrų priėmimą, rūpestį ir tradicijų puoselėjimą.

Nuotraukų galerija


PARODOS „MUZIKA – MANO GYVENIMAS” ATIDARYMAS LR SEIME

Minint Nacionalinės premijos laureato, Maestro Petro Bingelio 80-ąsias metines, LR Seime buvo atidaryta jubiliejinė fotografijų paroda „Muzika – mano gyvenimas”.
Seimo nario Juozo Baublio kvietimu, koncertinėje programoje dalyvavo Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos akordeonistų orkestras (vadovė Renata Bakulienė, mušamųjų dalyko mokytojas – Arkady Gotesman), solistas Matas Bachovas (mokytojas Darius Bachovas). Mokiniai turėjo neeilinę galimybę sudalyvauti ekskursijoje, grožėtis istorinėmis LR Seimo salėmis.
Už galimybę nuvykti dėkojame Varėnos r. savivaldybės kultūros ir sporto skyriaus vedėjai Laimai Denutienei, kultūros centro direktorei Jurgitai Keršienei.
Iškilmingame parodos atidaryme taip pat koncertavo Varėnos kultūros centro suaugusiųjų mišrus choras „Harmonija“ (vadovė Ilona Zalanskienė), dalyvavo Varėnos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos nariai.


FOLKLORO ANSAMBLIS „AVILYS” FILMO „ŠILŲ BITĖS” PRISTATYME

Apie šį, Varėnos viešojoje bibliotekoje vykusį renginį, kviečiame paskaityti paspaudus nuorodą:

https://www.varenosvb.lt/kad-bites-sugriztu-i-tikruosius-namus?fbclid=IwAR2ck8NRrewuFo0oUx4vj_qEgOVwiPP2u9vEjlK0n9wNBtXYmGVTPQJGBkg


Paroda „Laikas Dailei“ Marcinkonyse

Jau trečia naujų mokslo metų savaitė, o mintimis kartas nuo karto sugrįžtu prie šių metų rugsėjo 1 d., kai Marcinkonyse, Marcinkonių daugiafunkciniame centre, buvo atidaryta Merkinės dailininkų ratelio darbų paroda „Laikas dailei“, tarsi įrėminanti jau du metus besitęsiantį stebuklą, kai kiekvieną savaitę Merkinėje renkasi žmonės, suradę laiko ir drąsos dailei. Čia mano sukaltas pavadinimas, o iš tikrųjų tai Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos Merkinės skyriaus suaugusių ir peraugusių dailės grupė – Virginija ir Virginaitė, Angelė, Lina, Daiva, Violeta, Ieva, Mindaugas su Pipiru, šiemet dar prisijungė Danguolė ir Aušra. Mūsų locmanas dailės vandenyne yra nuostabi mokytoja Rūta Lesniauskienė. Toks pat skyrius yra ir Varėnoje, didelė pagarba ir dailės mokyklos direktorei Renatai Bakulienei už tą galimybę būti ir bendrauti. Kodėl paroda Marcinkonyse – labai paprasta – centro vadovė Lina Černiauskienė yra ir mūsų skyriaus dalyvė.

Pirmos parodos patirtis parodė, kad ne mažiau svarbu ir sudėtinga ne tik išeksponuoti mūsų kuklius darbus, kurie labai įvairūs – skirtingas įgūdžių lygis, temos, tapybos technikos – bet ir sugalvoti parodai pavadinimą. Kokių tik versijų nebuvo – pirmas žingsnis, pradžia, vidurinio amžiaus krizė meno darbuose, pasitaškymas spalvomis, niekada ne per vėlu, tapyti su Jumis man gera. Pasirinkome „laikas dailei“, nes pavadinimas labai talpus – tai, kad mes pasiryžome pradėti ar patobulinti savo įgūdžius, tai kad savo gyvenime surandame laiko kūrybai, tai kad vertiname mūsų bendrą laiką, laukdami susitikimo ir atvažiuodami iš toli susitikti. Pasiryžti parodai padėjo ir tai, kad pirmąjį krikštą patyrėme dar vasarą, liepos paskutinę savaitę, kai su įvairių šalių dailininkais dalyvavome tarptautiniame plenere „Pasakojimai apie Merkinę”, kurį mūsų mokytojos Rūtos iniciatyva organizavo „Merkinės fabrikas“.

Dar vienas siūlytas pavadinimas buvo „Dailės ir kulinarijos būrelis iš Merkinės“. Kas tos dvi numatytos akademinės valandos, net įsisiūbuoti nesuspėji. Realiai tai porą valandų kažką mėginame kurti, o po to dar valanda pokalbiams ir skanėstų ragavimams – kas sūrį atgabena, kas nuostabaus pašteto pagamina ar savo pyragą iškepa, o jau arbatų įvairovė. Toks šiltas bendrumo jausmas, kad žmonės net po keliasdešimt kilometrų atvažiuoja kiekvieną antradienį – tiesiog gera būti kartu. Tiems, kas abejoja savo gabumais – dailėje, muzikoje ar poezijoje – laikas išdrįsti, nes, rašytojo Kurt Vonnegut žodžiais „menai nėra būdas užsidirbti pragyvenimui. Jie yra labai žmogiškas būdas padaryti gyvenimą pakenčiamesnį. Meno praktika, nesvarbu, kaip gerai ar blogai, yra būdas priversti jūsų sielą augti“.

Tretieji mokslo metai jau prasidėjo – vėl bus nauji iššūkiai, įdomios patirtys ir šiltas bendravimas. O ir parodos „Laikas dailei“ atidarymas Merkinėje laukia. Geros klotiems mums visiems, kuriantiems ir bendraujantiems. O kolegių nuotraukose – vasaros plenero akimirkos ir parodos Marcinkonyse atidarymas.

Dr. Mindaugas Lapelė

Nuotraukų galerija


SAUGUSIŲJŲ GRUPĖS MOKINIAI ZERVYNOSE

Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos dailės suaugusiųjų grupės mokiniai su mokytojais Valdemaru Šemeška, Marijum Baukum ir Dalia Šemeškinene-Kleponyte prasmingai pradėjo naujuosius mokslo metus. Pirmoji pamoka Zervynų kaime su šio krašto žinove, etnokultūros ir paveldo specialiste  Onute Navikaite – Drobeliene džiugino vasarišku karščiu ir vis dar plevenančia atostogų nuotaika. Mokslininkė grupei pristatė  Zervynų kaimo geografines sąlygas, istoriją, papročius, architektūrą, vietinių ir „užeivių“ gyventojų tradicijas. Šmaikščios ir linksmos iliustracinės istorijos, persipindamos su moksliniais tyrinėjimų duomenimis, lydėjo klausytojus visą ekskursijos – pamokos laiką, paversdamos paprastą pasivaikščiojimą po kaimą naujų atradimų lauku. Naujų žinių aptarimui ir refleksijai prie bendro šventinio stalo, pakviesti šeimininkų, susėdome seniausioje restauruotoje kaimo sodyboje „Zervynų pirkia“.

Dėkojame Elenai Varanavičienei ir jos šeimynai atvėrusiems savo namų duris, Onute Navikaitei – Drobelienei už dalinimąsi savo žiniomis, visiems grupėms dalyviams už vaišes ir entuziazmą.

 Mokytojai jums linki naujų gerų mokslo metų.


2023-09-09 MOKYKLOS KOLEKTYVAI DALYVAVO TRADICINĖJE „GRYBŲ ŠVENTĖJE 2023”

2023 m. rugsėjo 9 d. Varėna kvietė miestelėnus, Lietuvos ir užsienio svečius – vyko tradicinis, bene didžiausias Lietuvoje renginys „Grybų šventė 2023”, sutelkiantis dzūkiško paveldo puoselėtojus, amatininkus, tradicinių menų atlikėjus ir profesionalus, rajono biudžetines, nevyriausybines, verslo organizacijas, prekybininkus.
Menų mokyklos bendruomenei renginio programa prasidėjo nuo dzūkiškai pasakojančio grybų traukinio šventinio sutikimo Varėnos geležinkelio stotyje bei išlydėjimo į Marcinkonis – atvykusius svečius džiugino Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos akordeonistų ansamblis (vad. Renata Bakulienė).
„Žinių ir pramogų alėjoje” koncertavo menų mokyklos vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Avilys” ir Varėnos „Ryto” progimnazijos etnostudijos jungtinės pajėgos (vad. Ineta Meduneckytė-Tamošiūnienė).
Didžiojoje scenoje koncertavo gausus mokytojo Nerijaus Bakulos vadovaujamas menų mokyklos ankstyvojo meninio ugdymo mokinukų ir Varėnos vaikų l. d. „Žilvitis” auklėtinių choras, su šauniomis solistėmis – Guoste Plokštyte (mokyt. Aušra Liutkutė Povilaitienė) ir Atėne Žibėnaite (mokyt. N. Bakula) bei
mokytojos R. Bakulienės vadovaujamas jungtinis akordeonistų orkestras, solistai: Aistis Tamulevičius (LMTA), Bernardas Tūbinė (mokyt. Albertas Tiškus), būgnais grojo Mykolas Bakula (mokyt. Arkady Gotesman).
Daugiau apie šventę: facebook.com/varenoskultura.lt


2023-09-01 OPERA „KIRANA” MERKINĖJE

2023 m. rugsėjo 1 d. Merkinės kultūros centre vyko vaikų ir suaugusiųjų operos „Kirana“ premjera, Šio projekto iniciatorė ir organizatorė Barbora Valiukevičiūtė. Projektą kūrė ir įgyvendino Varėnos ir Merkinės kultūros centrai su tarptautine komanda iš Maltos. Projekte savanoriavo ir Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos mokytojai Rūta Lesniauskienė, Sigita Cironkienė, Dalia Šemeškienė- Kleponytė su savo mokiniais. Mokytoja Dalia šemeškienė-Kleponytė ir mokiniai: Herkus Baukus, Egidijus Jurgelevičius, Aušrinė Nenartavičiūtė, Airidas Krištapavičius, Vytis Volungevičius, Agata Vinckevič, Pijus Babravičius, Aura Budėnaitė, Liepa Juonytė, Tėja Grudzinskaitė, Nikita Kieraitė, Kornelija Miliūtė, Austina Matuizo, Amelija Puodytė, Giedrė Tamulevičiūtė, mokytoja Rūta Lesniauskienė ir mokinės Daniela Narkevičiūtė, Audronė Petraitytė, Jorė Mašalaitė, Milda Samsonaitė, mokytoja Sigita Cironkienė ir mokiniai: Vakarė Kaškevičiūtė, Milgintė Kaškevičiūtė, Dovilė Katinėlytė, Gabrielė Neimo, Arkadijus Baublys – visą gegužės mėnesį iš anksto ruošė piešinius ir gamino mandalas operos scenografijos iliustracijoms. Mokyklos Merkinės skyriaus mokiniai gyvai dalyvavo operoje ir nuostabiai atliko jiems paskirtus vaidmenis. Džiaugiamės dar viena įdomia patirtimi ir bendradarbiavimu. (Brolių Černiauskų nuotraukos)


2023-08-26 FOLKLORO ANSAMBLIS „AVILYS” FESTIVALYJE „MĖNUO JUODARAGIS”

Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Avilys” rugpjūčio 26 d. buvo pakviestas koncertuoti viename didžiausių pabaltijo baltų kultūros ir savitos muzikos festivalyje „Mėnuo Juodaragis” Zarasų rajone, Dūburio saloje. Festivalis vyksta jau 23-ą vasarą. Keturiose scenose čia koncertuoja Lietuvos bei užsienio atlikėjai, o festivalį kasmet aplanko tūskstančiai žiūrovų. Džiaugiamės, kad šiemet FOLK scenoje tarp garsių Lietuvos atlikėjų ir mūsų „Avilys” ir jų vadovė Ineta Meduneckytės-Tamošiūnienė. (Nuoraukos – Vakario Ramanausko)