Projekto tikslas: mažinti Varėnos miesto daugiavaikių, socialinės rizikos, nepasiturinčių bei kitų socialinę atskirtį patiriančių šeimų atskirtį, tobulinant jų sociokultūrinius ir meno pažinimo gebėjimus bei didinti jų įsitraukimą į bendruomenės veiklas, stiprinti šeimos narių tarpusavio santykius per taikomosios dailės užsiėmimus ir geresnį savęs bei tarpusavio pažinimą, pasitelkiant ir M. K. Čiurlionio kūrybą.

Varėnos J. Čiurlionytės menų mokykla pasirašė sutartį su Europos socialinio fondo agentūra 2019 11 07 ir pradeda įgyvendinti projektą „Įsijunk meną“ kartu su projekto savanoriais, partneriu ir dalyviais.

Pradedame projekto „Įsijunk meną“ pirmąsias veiklas: tai parodų lankymas ir meno kūrinių „skaitymas“ parodose. 2019 12 09 su projekto savanoriais ir dalyviais analizavome Gražinos ir Valentino Ajauskų parodą „Dvilypė būtis“, antroji aplankyta paroda „Ukrainos tapyba iš Petrikivkos“.

2019 12 12-13 dienomis vyko projekto „Įsijunk meną“ savanorių mokymai. Produktyvus darbas su profesionale psichologe bus puikus startas projekto veiklų vykdymo teoriniam pasiruošimui.

Šis paveikslėlis neturi alt atributo; jo failo pavadinimas yra 79139543_456483788392514_1572463071245369344_o-2.jpg

Šventinės sekmadieninės ir ramios mišios Senosios Varėnos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje – pati geriausia vieta „Įsijungti menus“. Bažnyčia, svarbiausia bendruomenės susibūrimo vieta, kurioje ieškome savo ištakų, prasmių ir dvasios ramybės. Čia aptarėme savo istoriją, iškilius žmones ir savo projekto „vedlio“ M.K. Čiurlionio šeimos gyvenimo pėdsakus.

Šis paveikslėlis neturi alt atributo; jo failo pavadinimas yra 79139543_456483788392514_1572463071245369344_o-2.jpg

Pirmosios praktinės veiklos ir džiugina, ir jaudina. Pieštuko, popieriaus ir minties apjungimas gimdo naujus atradimus ir patirtis. Sėkmės mums visiems.

Šis paveikslėlis neturi alt atributo; jo failo pavadinimas yra 79139543_456483788392514_1572463071245369344_o-2.jpg

Sausio 16-17 dienomis vyko antras užsiėmimas su projekto „Įsijunk meną“ dalyviais. Monotipijos interpretacija klausantis muzikos (M.K. Čiurlionis „Miške“)

Šis paveikslėlis neturi alt atributo; jo failo pavadinimas yra 79139543_456483788392514_1572463071245369344_o-2.jpg

Tęsiame projekto veiklas ir dalyvaujame meniniuose renginiuose kartu – telkiame bendruomenę ir kultūrinamės.
Su projekto dalyviais ir savanoriais Arvydo Kašausko parodos atidaryme Varėnos kino ir parodų salėje. Photo: Agness Wee Daugiau nuotraukų: https://www.facebook.com/396448230480654/posts/2568931369898985/

Projekto „Įsijunk meną“ veikla.
Kompozicijos pagrindai

Rugsėjis atvėrė ne tik mokslo metus, bet ir atnaujino projektines veiklas. Labai džiaugiamės ir didžiuojamės, kad projektinį darbą po karantininio laikotarpio galėjome pradėti švente projekto dalyviams ir savanoriams – projekto metu sukurtų dailės darbų paroda ir Kauno M.K. Čiurlionio draugijos narių literatūrine – muzikine kompozicija „Išėjęs į pasaulį Liūdyti Lietuvą“, skirta M.K. Čiurlionio 145-osioms gimimo metinėms paminėti. Dėkojame visiems kantriems mūsų projekto dalyviams už nuotolinį darbą ir ryšio išlaikymą beveik penkis mėnesius, o Violetai Bakutienei ir Antanui Bakučiui už puikų mūsų šventės įprasminimą. Lauksime susitikimų Kaune, kad galėtume toliau gilinti žinias apie mūsų genialujį menininką ir pratęsti Kauno ir Varėnos čiurlioniečių draugystę.

Tęsiame mūsų veiklas. Po puikaus dalyvių darbų parodos atidarymo susirinkome ilgesnei netradicinei veiklai Krūminių kaime esančioje LDK plytinėje. Visos dienos edukacinės veiklos – lietuviško molio kelias, dirbtuvės, molio dirbiniai, o svarbiausia stiklo ir molio santykis, jų apdirbimo galimybės- nuo grožio ir estetikos iki cheminių ir fizikinių savybių. Diena pilna įspūdžių, kurie dar labiau suartino projekto dalyvius. Draugystė, savitarpio supratimas, bendra kūryba ir darbas – tai ko ir siekia mūsų meninis projektas.

Tęsiame projekto „Įsijunk meną“ veiklas. M.K. Čiurlionis visada su mumis. Mes norime pažinti jį ir jo kūrybą. Pajusti, pamatyti, paskanauti ir suvirpėti, suprasti ir išgyventi jo muziką, dailę, užrašytas mintis. Nėra geresnio būdo, kaip truputėlį pasiruošus namuose, lėkti tiesiai į laikinąją sostinę – Kauno Nacionalinį M.K. Čiurlionio dailės muziejų. Čia mus pasitiko ilgamečiai M.K. Čiurlionio Kauno skyriaus draugijos nariai, suorganizavę mums nepamirštamą pasivaiksčiojimą po muziejaus užkulisius, fondus ir įvairias „slaptas“, pikantiškas vietas, taip pat architektūrinę muziejaus atsiradimo istoriją ir jo užmanymo koncepciją, bei dar negirdėtą muzikinį gido pasakojimą apie M.K. Čiurlionio paveikslus. ir jų atsiradimo kontekstą. Diena pilna netikėtų įspūdžių ir atradimų mus „užkrovė“ meninei kūrybai, kuriuos įprasminsime savo stiklo dirbtuvėlėje ir stiklo darbuose.

Dėkojame labiausiai ir nuoširdžiausiai Kauno M.K. Čiurlionio draugijos nariams Antanui Bakučiui ir Reginai Levandauskienei už priėmimą, rūpestį ir neįkainojamą dalijimąsi žiniomis ir patirtimi, o muziejaus ekspozicijų ekspertei Gretai Petkevičienei-Mikelionytei už stulbinančią ekskursiją „Skambantys paveikslai“

Šis paveikslėlis neturi alt atributo; jo failo pavadinimas yra 79462553_923878308008785_6829611618322612224_n-724x1024-2.jpg

https://www.tv3.lt/naujiena/gyvenimas/projekto-dalyvius-pakvietus-i-meno-pasauli-uzsimezge-artimos-draugystes-n1070317

Varėnoje įgyvendintas dar vienas VVG projektas “Įsijunk meną”

Varėnos J. Čiurlionytės menų mokykla pasirašiusi sutartį su Europos socialinio fondo agentūra 2019 11 07 pradėjo įgyvendinti projektą „Įsijunk meną“ kartu su projekto savanoriais, partneriu ir dalyviais. Projekte dalyvavo 5 šeimos iš viso 16 žmonių ir 5 savanoriai.

Projekto tikslas: mažinti Varėnos miesto daugiavaikių, socialinės rizikos, nepasiturinčių bei kitų socialinę atskirtį patiriančių šeimų atskirtį, tobulinant jų sociokultūrinius ir meno pažinimo gebėjimus, bei didinti jų įsitraukimą į bendruomenės veiklas, stiprinti šeimos narių tarpusavio santykius per taikomosios dailės užsiėmimus ir geresnį savęs bei tarpusavio pažinimą, pasitelkiant ir M. K. Čiurlionio kūrybą.

Projektas prasidėjo „Įsijunk meną“ savanorių mokymais, kuriuos ruošė  psichologe Edita Baukienė.

“Įsijunk meno“ pirmosios veiklos –  parodų lankymas ir meno kūrinių „skaitymas“.  Dalyvaudami meniniuose renginiuose kartu – telkėme bendruomenę ir kultūrinomės. Su projekto savanoriais ir dalyviais analizavome dailininkų Gražinos ir Valentino Ajauskų parodą „Dvilypė būtis“,  „Ukrainos tapybą iš Petrikivkos“, dalyvavome tapytojo Arvydo Kašausko parodos atidaryme Varėnos kino ir parodų salėje.

Be parodų lankėmės Senosios Varėnos šv.Mykolo Arkangelo bažnyčioje. Bažnyčia, svarbiausia bendruomenės susibūrimo vieta, kurioje ieškome savo ištakų ir dvasios ramybės. Čia aptarėme savo istoriją, iškilius žmones ir projekto „vedlio“ M.K. Čiurlionio šeimos gyvenimo pėdsakus. Tai pati geriausia vieta „Įsijungti menus“.

Jau turėdami nedidelius, bet labai tvirtus teorinius „pamatus“ pradėjome vykdyti praktines veiklas ir  užsiėmimus  su projekto „Įsijunk meną“ dalyviais ir savanoriais. Mokėmės kompozicijos pagrindų, spalvinės analizės, išbandėme įvairias technikas, piešėme, eskizavome ir darėme pirmus stiklo dirbinius. Kartu analizavome M. K. Čiurlionio biografiją ir kūrybą, dirbome ir kūrėme klausydami jo muzikinių kūrinių.  

2020 m. rugsėjo mėn. Varėnos J. Čiurlionytės menu mokykloje atidarėme projekto metu sukurtų dailės darbų parodą.  Renginys buvo pristatomas kartu su  Kauno M.K. Čiurlionio draugijos narių literatūrine – muzikine kompozicija „Išėjęs į pasaulį Liūdyti Lietuvą“, skirta M.K. Čiurlionio 145-osioms gimimo metinėms paminėti.  

Po puikaus dalyvių darbų parodos atidarymo, susirinkome netradicinei veiklai Krūminių kaime esančioje LDK plytinėje. Visos dienos edukacinės veiklos – lietuviško molio kelias, dirbtuvės, molio dirbiniai, o svarbiausia stiklo ir molio santykis, jų apdirbimo galimybės- nuo grožio ir estetikos iki cheminių ir fizikinių savybių. Diena pilna įspūdžių – draugystė, savitarpio supratimas, bendra kūryba ir darbas – tai ko ir siekia mūsų meninis projektas.

Tędami projekto „Įsijunk meną“ teorinį pasiruošimą, važiavome į  Kauno Nacionalinį M.K. Čiurlionio dailės muziejų. Dėkojame  Kauno M.K. Čiurlionio draugijos nariams Antanui Bakučiui ir Reginai Levandauskienei už priėmimą, rūpestį ir neįkainojamą dalijimąsi žiniomis ir patirtimi, o muziejaus ekspozicijų ekspertei Gretai Petkevičienei-Mikelionytei už stulbinančią ekskursiją „Skambantys paveikslai“.

Ir vėl praktinės veiklos. Po daugelio spalvinių, formos ir faktūros bandymų nusprendėme daryti tikslingą, apgalvotą ir pritaikomą stiklo dirbinį – tai lauko šviestuvų įstiklinimas atnaujintos Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos teritorijoje.  Rėmėmės lietuvių liaudies audinių raštais,  inspiruoti M.K. Čiurlionio kūrybos ir menų mokyklos dvasios. Tai buvo ir užbaigiantis projektą, bendras dalyvių ir savanorių meno kūrinys,  įprasminantis visą projekto veiklą. Kaip tikri dailininkai, pradėjome nuo teorinės analizės ir eskizų, žingsnis po žingsnio, kol kūrinio idėja įgavo fizinį pavidalą – stačiakampės formos, lietuvišką audinio ornamentiką primenantį stiklo mozaikos šviestuvo gaubtą. Buvo pagaminta 20 skirtingų raštų ir spalvinių sprendimų kūrinių.

Projekto veiklos baigtos 2020 m. gruodžio 23 d., lieka sulaukti karantino pabaigos, kad būtų galima įstiklinti šviestuvus, kurie švies pasakodami apie  juos dariusius ir kūrusius žmones.  Projekto dalyviai naudodami savo žinias, kūrybinę energiją, laiką,  kantrybę  ir kruopštų darbą , tikėdami juos mokiusiais mokytojais,  įprasmino save kūryboje ir kūrinyje, kuris praturtino juos pačius, o kartu ir visą bendruomenę. 

Projekto savanorė Dalia Šemeškienė-Kleponytė

Projekto idėjos autorius Marijus Baukus.

Projektą rašė Marijus Baukus, Edita Baukienė ir Dalia Šemeškienė-Kleponytė.

Projekto dokumentus administravo Renata Bakulienė, Dalia Šemeškienė-Kleponytė, projekto buhalterė Jolita Andriulionienė. Projekto ženklą kūrė Marijus Baukus ir Dalia Šemeškienė-Kleponytė, techninis įgyvendinimas Vytauto Černiausko.

Projekto partneris: Senosios Varėnos M.K. Čiurlionio draugijos skyrius.

Projekto savanoriai  Varėnos J.Čiurlionytės menų mokyklos mokytojai : Marijus Baukus, Dalia Šemeškienė-Kleponytė, Sigita Cironkienė, Valdemaras Šemeška ir Elvyra Sinkevičienė.

Projekto administratorius  konsultavo Varėnos  miesto VVG  strategijos administratorius Adomas Taraskevičius ir ESFA projektų vadovė Jurgita Merkevičienė.

Projektas vyko Varėnos J.Čiurlionytės menų mokykloje, projekto metu sukurtose stiklo dirbtuvėse.

Baigėsi ESFA ir Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos bendrai finansuoto projekto „Įsijunk meną“ projektinės veiklos. 2021 m. rugsėjo 30 d. Varėnos J. Čiurlionytės menų mokykloje buvo iškilmingai įteiktos padėkos ir atminimo dovanos projekto dalyvių šeimoms ir savanoriams.

Renginio svečiams koncertavo mokyklos mokiniai Mykolas Stoka, Justė Blėdaitė (mokyt. Aldona Jakavonienė) ir Pijus Melešius (mokyt. Renata Bakulienė). Po koncerto, prie apskrito stalo buvo dar kartą aptartas projektas, veiklos, rezultatai, galimybės ir perspektyvos.

Sulaukus pirmosios vakaro tamsos buvo įžiebti penki dekoratyviniai šviestuvai, puošiantys mokyklos pastato reprezentacinę kiemo dalį nuo Vytauto gatvės. Šviestuvų stiklines dalis tautinių juostų motyvų simbolika stiklo lydymo technika, sukūrė projekto dalyviai ir savanoriai. Visomis spalvomis tiesiog pražydę šviestuvai, nudažė kiemo veją ir džiugins mokyklos bendruomenę, bei varėniškius puikiu meno kūriniu.