2023 m. vasario 6 d. Varėnos J. Čiurlionytės menų mokykloje iškilmingai atidaryta dešimtojo tarptautinio vaikų ir jaunimo dailės konkurso „Čiurlionio krašto spalvos“ konkursinių darbų paroda.

Konkurso organizatoriai ir sumanytojai  – Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokykla. Konkursas ypatingas tuo, kad darbai į jį nesiunčiami, o jie kuriami  pačioje  Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokykloje. 2022 m. dailės konkurse dalyvavo 40 dalyvių iš 7 Lietuvos miestų: Raseinių, Kazlų Rūdos, Kalvarijų, Kretingos, Lazdijų, Varėnos ir Druskininkų meno mokyklų. Konkurso tema buvo – „Druskininkai – Čiurlionio angelų takais“. Dalyviai varžėsi trijose amžiaus kategorijose nuo devynerių iki septyniolikos metų. Konkursiniai darbai, pradėję parodinę kelionę Druskininkų mieste, visus metus keliavo po konkurso dalyvių miestus ir užbaigia parodinį ciklą Varėnos J. Čiurlionytės menų mokykloje. Džiaugiamės turėdami galimybę eksponuoti „čiurlionišką“ parodą ir prisidėti puoselėjant mūsų visų taip gerbiamo menininko atminimą.

Parodą atidarė mok. Dalia Šemeškienė-Kleponytė, atidarymo metu skambėjo akordeonistų Motiejaus Miškinio ir Vytenio Tamulio atliekami kūriniai (mok. Renata Bakulienė), parodos organizavimu rūpinosi mok. Rūta Lesniauskienė.